Najnowsze

Najnowsze

"Decydujący moment" w kryzysie migracyjnym

Unia Europejska ma ostatnią szansę, by rozwiązać kryzys migracyjny, a umowa z Turcją jest przykra, ale nieunikniona - pisze "Financial Times". Ankara nie przyjmie dodatkowych uchodźców bez gwarancji, że Unia także weźmie na siebie ten ciężar - dodaje.

Jak nie Balcerowicz, to może Jaresko?

Urodzona w USA minister finansów Ukrainy Natalia Jaresko prowadzi rozmowy o powołaniu technokratycznego i reformatorskiego rządu, na którego czele miałaby stanąć właśnie ona - pisze "Financial Times". Rozważana jest także kandydatura szefa parlamentu Wołodymyra Hrojsmana.

Niemcy chcą, by Merkel została. Konkurenci daleko w tyle

Pomimo ostrego sporu o politykę wobec imigrantów poparcie dla kanclerz Angeli Merkel wzrosło, według opublikowanego w środę sondażu, do poziomu najwyższego od początku tego roku - podał tygodnik "Stern". Pozytywny zwrot w ocenach nie dotyczy jej partii CDU.

Ktoś w lesie rozkłada trutkę. Padło już 7 bielików

7 bielików, 7 myszołowów, dzik i 2 lisy - to zaledwie część zwierząt, które w ostatnim czasie padły na Warmii i Mazurach. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska podejrzewa, że ktoś rozkłada w lesie trutkę. Sprawą zajmuje się już policja.

Prezes TK "przeciął węzeł gordyjski" i "bezczelne opinie" Kaczyńskiego. #PisząoPolsce

"Narodowi konserwatyści postawili wymiar sprawiedliwości Polski w absurdalnej sytuacji. Sędziowie Trybunału Konstytucyjnego toczą postępowanie, którego są przedmiotem, jednakże nie da się już nawet stwierdzić bez cienia wątpliwości, czy Trybunał się w ogóle zebrał" – pisze w komentarzu redakcyjnym opisującym sytuację nad Wisłą niemiecka "Frakfurter Allgemeine Zeitung". Tak #PisząoPolsce

Środkowy palec nawigatorki. Sawczenko powiedziała ostatnie słowo

Rosyjski sąd pozwolił wygłosić Nadii Sawczenko mowę końcową. Nawigatorka nie tylko powiedziała ostatnie słowo. "W połowie wystąpienia stanęła na ławce i pokazała sędziom środkowy palec" - informuje ukraińska agencja UNIAN. Ogłaszanie wyroku w sprawie ukraińskiej nawigatorki, oskarżonej o współudział w zabiciu dwóch dziennikarzy telewizji Rossija-24, rozpocznie się 21 marca i potrwa dwa dni.

Ekspert o sytuacji TK: to była pułapka

- Orzeczenia Trybunału podlegają niezwłocznemu ogłoszeniu – mówił na antenie TVN24 Piotr Kładoczny z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Ekspert odniósł się w ten sposób do zapowiedzi premier Beaty Szydło , która poinformowała, że rozstrzygnięcie Trybunału nie będzie orzeczeniem "w myśl obowiązującego prawa" i nie zostanie opublikowane. - W mojej ocenie to niedopuszczalne – ocenił dr Mariusz Bidziński, konstytucjonalista z SWPS.

Trump ws. międzynarodowych radzi się sam siebie. Doradców brak

Donald Trump, faworyt w walce o nominację Partii Republikańskiej do startu w wyborach prezydenckich, przyznał, że jak dotąd nie ma zespołu, który odpowiedzialny byłby za prowadzenie polityki zagranicznej. Co więcej, kilka osób, które Trump wskazał jako potencjalnych doradców, nie są szerzej znane ani w partii, ani w środowiskach eksperckich.

Wiceszef MSZ: to nie wojna

Opozycja buduje coraz mocniejszy dramatyzm i sięga po scenariusze, które są za siedmioma górami - powiedział w "Jeden na jeden" minister ds. europejskich Konrad Szymański. Dodał, że nikt nie ma ochoty eskalować konfliktu z jakimikolwiek instytucjami międzynarodowymi.

"Cieszę się". Odwołany prezes stadniny odpowiada na zawiadomienie

Agencja Nieruchomości Rolnych złożyła zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa ws. nieprawidłowości w stadninach w Janowie Podlaskim i Michałowie. Powodem ma być niegospodarność i zły nadzór weterynaryjny. Minister rolnictwa powołuje na raporty NIK i CBA, tyle że – jak informują "Fakty" TVN - trudno znaleźć tam uzasadnienie takich zarzutów.

Remontują 700-letni zamek w Niemodlinie

Zamek w Niemodlinie (woj. opolskie) przechodzi remont. Trwa rewitalizacja budynku bramnego, w którym ma się mieścić kasa i informacja turystyczna. Właściciele obiektu dostali też fundusze z ministerstwa na konserwację dachu. Zabezpieczyli już zamkową kaplicę, w której podczas prac znaleźli tajemnicze trumny z XVII wieku.

Pionierski przeszczep macicy. Są kontrowersje

26-letnia Lindsey jest pierwszą Amerykanką, której przeszczepiono macicę. Zabieg ten różnił się od dokonanych już wcześniej przeszczepów w Szwecji. I choć daje on wielu kobietom nadzieję na macierzyństwo, to droga do jego upowszechnienia jest jeszcze bardzo daleka. Materiał programu "Polska i Świat".

Największym problemem jest brak chleba

Około 250 tys. dzieci przebywających na oblężonych terenach w Syrii cierpi głód - podała organizacja Save the Children. Nie mają one dostępu do leków i cierpią na problemy natury psychologicznej.

Tunezyjska armia zabiła pięciu dżihadystów

Tunezyjska armia zabiła co najmniej pięciu dżihadystów w pobliżu granicy z Libią - poinformowały we wtorek wieczorem władze w Tunisie. Podczas operacji w mieście Bin Kirdon wojsko i siły bezpieczeństwa przejęły także broń.

Pentagon: "minister wojny" IS mógł zginąć w nalocie

Pentagon potwierdził, że jeden z przywódców tzw. Państwa Islamskiego Abu Omar al-Sziszani, obywatel Gruzji działający w Syrii, mógł zostać zabity 4 marca w nalocie koalicji pod wodzą USA w pobliżu syryjskiego miasta al-Szadadi (asz-Szaddada). Jako pierwszy poinformował o tym we wtorek Reuters.

Trybunał wyda dziś orzeczenie. Premier odmawia publikacji

Trybunał Konstytucyjny wyda dziś orzeczenie w sprawie nowelizacji ustawy o TK autorstwa PiS. Dzień wcześniej premier Beata Szydło oceniła, że spodziewane rozstrzygnięcie Trybunału nie będzie orzeczeniem "w myśl obowiązującego prawa" i nie będzie podlegać publikacji.

Trump idzie jak burza. Clinton zaliczyła potknięcie

Była sekretarz stanu Hillary Clinton wygrała wtorkowe prawybory demokratów w stanie Missisipi, jednak przegrała w Michigan. Tymczasem w obu tych stanach miliarder Donald Trump zwyciężył w prawyborach organizowanych przez Partię Republikanów.

W Syrii wiedli dostatnie życie. Uciekli. "Nie chciałem zabijać"

Losy Iman i Faisala to historia młodych małżonków, którzy uciekli z Syrii przed wojną. Jeszcze do niedawna wiedli tam udane i dostatnie życie. Teraz są w obozie w Bawarii z dzieckiem, które urodziło się w drodze do Europy. To była długa podróż z nieoczekiwaną rozłąką i wciąż niepewnym finałem. Materiał programu "Czarno na białym".

Komisja przeciwko odwołaniu szefa MSWiA

Sejmowa komisja administracji i spraw wewnętrznych negatywnie zaopiniowała we wtorek wniosek Platformy Obywatelskiej o odwołanie Mariusza Błaszczaka z funkcji ministra spraw wewnętrznych i administracji.