Najnowsze

Najnowsze

Zbiorowe pogrzeby, jedna bezimienna mogiła. Tak chował zmarłych

Podający się za księdza Marek N. prowadził przez kilkanaście lat w całej Polsce nielegalne domy opieki. Znęcał się w nich nad starszymi ludźmi, próbował też przejąć majątki wielu podopiecznych. Ostatnia z prowadzonych przez niego placówek - zamknięty po interwencji magazynu "Uwaga!" TVN tzw. Dom Schronienia w Zgierzu - ma więcej tajemnic, niż się wydawało.

Dlaczego głosują wcześniej? "Early voting" oczami reportera TVN24 BiS

Wysiłki kandydatów w ostatnich dniach i godzinach nie muszą przynieść tak wielkiego efektu, bo ponad 20 milionów Amerykanów już oddało głos w wyborach prezydenckich. W niektórych stanach można go jeszcze zmienić, jeśli wyborca uzna, że wydarzyło się coś przełomowego, co zmieniło jego poglądy. Ale to zdarza się bardzo rzadko. Wielu głosuje wcześniej, bo chce mieć to z głowy, nie stać potem w kolejkach, albo w korkach. Jak wygląda amerykański lokal wyborczy w Atlancie w stanie Georgia? Relacja Michała Sznajdera dla "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

Obama dał się złapać za nos

Na finiszu kampanii wyborczej w USA amerykański prezydent Barack Obama odwiedził w czwartek Miami i Jacksonville na Florydzie, gdzie wspierał kandydaturę swojej byłej sekretarz stanu Hillary Clinton. Po powrocie do Waszyngtonu polityk zatrzymał się w bazie sił powietrznych Andrews, gdzie czekało go nietypowe spotkanie. Jedno z dzieci postanowiło na własną rękę sprawdzić, jak wygląda z bliska twarz Obamy. Prezydent nie protestował.

Niezdecydowani rozdają karty. Gdzie mogą przeważyć szalę?

Teraz trochę liczb, dla wyborów najważniejsze są dwie - najpierw 538, bo tyle jest w sumie głosów elektorskich. Żeby wygrać, trzeba zdobyć ich co najmniej połowę, czyli 270. Są stany, w których do zdobycia jest 55 głosów jak w Kalifornii, czy 38 - w Teksasie, ale także i takie jak Delawere, czy Dakota, które mają ich po trzy. Co do większości stanów można mieć pewność, czy zagłosują na republikanów, czy demokratów, bo tak samo dzieje się od dziesięcioleci, ale są i takie jak Floryda, Karolina Północna, Pensylwania, czy Ohio, gdzie nic nie jest pewne. I to właśnie tam tak naprawdę toczy się walka o Biały Dom. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS

Amerykanie i Rosjanie rozmawiali o niebie nad Syrią

Przedstawiciele resortów obrony Rosji i USA omówili w czwartek podczas wideokonferencji dodatkowe środki zwiększenia bezpieczeństwa działań w Syrii rosyjskich samolotów i lotnictwa koalicji kierowanej przez Amerykanów - informuje ministerstwo obrony Rosji.

Nowe ustawy o TK

Ekspresowe tempo. Tak można określić prace związane z ustawami dot. Trybunału Konstytucyjnego. Jedna goni druga, Sejm wraca do prac nad projektami ustaw autorstwa Prawa i Sprawiedliwości. Czego dotyczą i czy tym razem jest szansa na rozwiązanie sporu?

"Za życiem"

Ten program miał być odpowiedzią na trudne ciąże, ale wywołał więcej pytań i kolejną polityczną awanturę. Poszło głównie o 4 tysiące złotych, jednorazową pomoc za urodzenie niepełnosprawnego dziecka. Opozycja pomysł nazywa kpiną, matki się buntują, bo to kropla w morzu potrzeb, a poseł PiS-u idzie dalej i poszerza ofertę. Proponuje 4 tys. złotych dla kobiet, które urodzą dziecko z gwałtu.

MON pozwoli na tatuaże

Do tej pory tatuaż ich dyskwalifikował, ale MON idzie na rękę żołnierzom, luzuje przepisy i dopuszcza do służby tych, którzy mają je w widocznych miejscach. Żołnierze się cieszą, a część ekspertów zauważa, że to dobry krok, bo armia to nie grupa grzecznych chłopców.

Francja jest oburzona

Po tych słowach nie ma wątpliwości - Francja jest oburzona na Polskę. Wypowiedź Antoniego Macierewicza o sprzedaniu mistrali Rosji za dolara nie rozeszła się po kościach. Od słów najpierw odcięła się Rosja, teraz Francja nie kryje urazy, a polski rząd nadal udaje że nic się nie stało.

Głośna sprawa

Poseł Protasiewicz nie da się zastraszyć i wyciszyć, będzie mówić głośno, jak jego rodzina!

Coś gra

To powinny być nowe standardy, za każdym razem gdy ogłasza się coś ważnego, grają fanfary

"Ma pani szansę stać się szkodnikiem na niespotykaną skalę"

PO, Nowoczesna i PSL zagłosują za odwołaniem minister Anny Zalewskiej. Przedstawiciele tych ugrupowań uzasadniali podczas debaty w Sejmie, że przygotowana przez MEN reforma edukacji wprowadzi chaos. Szefowej MEN broni PiS uważając, że zmiany są dobrze przygotowane. Kukiz'15 rekomenduje swoim posłom wstrzymanie się od głosu. Głosowanie odbędzie się w piątek.

Poprawki do projektu ustawy "Za życiem". Wraca do komisji

Rządowy projekt ustawy o wsparciu kobiet w ciąży i ich rodzin "Za życiem", to pierwszy krok do całościowego wspierania rodzin zmagających się z chorobą dziecka – ocenia PiS. Projekt nie spełnia oczekiwań rodziców – uważa opozycja i składa poprawki. Dokument został ponownie skierowany do komisji polityki społecznej i rodziny.

Nowy rząd, nowe twarze, nowe wyzwania

Premier Hiszpanii Mariano Rajoy ogłosił skład nowego rządu. W radzie ministrów pojawiło się sześcioro nowych polityków, rozszerzono również rolę dotychczasowego ministra gospodarki Luisa de Guindosa, który ma koordynować rozmowy z Brukselą ws. budżetu.

Berlin odpowiada: zupełnie nie rozumiem słów Erdogana

Szef MSZ Niemiec Frank-Walter Steinmeier zareagował ostro na zarzuty wysunięte wobec Niemiec przez prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdogana. Steinmeier podkreślił, że Berlin nie będzie milczał w sytuacji, gdy zagrożona jest wolność słowa i prasy.