Najnowsze

Najnowsze

Siostry od marihuany. Zarabiają na tym krocie

"Siostry z Doliny" żyją jak zakonnice. Uprawiają marihuanę i zarabiają na tym krocie. Produkują na sporą skalę, mimo że w ich mieście jest zakaz handlu konopiami. Materiał programu "Polska i Świat" TVN24.

Francuzi porzucają swój symbol. Jedzą coraz mniej sera

Gdyby generał de Gaulle był prezydentem Francji teraz- a nie w latach 60. - to rządziłoby mu się bez porównania łatwiej. Słynne były niegdyś jego narzekania, że nie da się rządzić krajem, w którym jest 246 gatunków sera. Otóż okazuje się, że już wkrótce może ich być o wiele mniej. Nieoczekiwanie Francuzi przestali lubić ser. Coś, z czego byli od wieków słynni na cały świat. Camembert czy Roquefort były tak samo symbolami Francji jak Wersal, Luwr czy wieża Eiffla. Tymczasem 60 proc. Francuzów stwierdziło, że ser mógłby właściwie dla nich nie istnieć. Czy Francja na pewno może być Francją bez sera? Materiał programu "Fakty z zagranicy" TVN24 BiS.

Wierzą w trolle, elfy, krasnoludki. W XXI wieku

Czasem zdarza się, że politycy mówią rzeczy tak kuriozalne i obiecują rzeczy tak niestworzone, że nie spodziewamy się, że ktoś byłby w stanie w to uwierzyć. A jednak prawie każdy absurd może znaleźć swoich wyznawców. Duża grupa Islandczyków (8 proc. badanych) przekonana jest, że elfy istnieją naprawdę. Niemal 50 proc. uważa, że to prawdopodobne. Za to w Danii całkiem serio wierzy się w trolle. Jak to się dzieje, że w XXI wieku, otoczeni kosmiczną technologią, wierzymy w krasnoludki? Materiał programu "Fakty z zagranicy" w TVN24 BiS.

Cmentarne "faux pas". "Mamo, zobacz, co ci to przypomina?"

Krzewy w Woźniakowie pod Kutnem mogą kłuć w oczy. Aleja tui na tutejszym cmentarzu wzbudza dwuznaczne skojarzenia. U niektórych nawet zakłopotanie, gdyż widząc takie zestawienia trudno powstrzymać wyobraźnię. Materiał programu "Polska i Świat" TVN24.

Nietrafiony szpaler cmentarny

Krzewy w Woźniakowie pod Kutnem na pewno nie kłują, co poniektórych mogą tylko kłuć w oczy. Aleja tui na tutejszym cmentarzu wzbudza dwuznaczne skojarzenia. U niektórych nawet zakłopotanie, gdyż widząc takie zestawienia trudno powstrzymać wyobraźnię. Materiał z programu "Polska i Świat".

Marihuana od zakonnic

Siostry z Doliny żyją jak zakonnice. Uprawiają marihuanę i zarabiają na tym krocie. Produkują na sporą skalę, mimo że w ich mieście jest zakaz handlu konopiami. Materiał z programu "Polska i Świat".

Dramatyczna relacja z Syrii

Czują, że świat się od nich odwrócił, ale nie poddają się. Nie mają broni, czołgów, bomb. Mają za to aparat, telefon i oczy dookoła głowy. Fotografują wszystko co się da i ze swojej dziecięcej perspektywy z bliska relacjonują wojnę w Syrii. Tylko tak mogą nie dać o sobie całkowicie zapomnieć. Materiał z programu "Polska i Świat".

Znany-nieznany materiał ze Smoleńska

Kolejne zamieszanie, jakie wywołał minister Macierewicz - tym razem wokół katastrofy w Smoleńsku. Podkomisja prezentuje rzekomo nieznany dotąd film, z pobytu na miejscu katastrofy smoleńskiej premierów Polski i Rosji. Ma być na nim słychać przebieg katastrofy, który nie pokrywa się z oficjalnym raportem komisji Millera. Film nie tylko jest znany, jest w sieci. O faktach i o tym kto mija się z prawda. Materiał z programu "Polska i Świat".

Burza wokół Mistrali

Minister Macierewicz wywołał oburzenie słowami o sprzedaży okrętów Mistral. Potym jak zakupił je Egipt, to następnie miały one trafić w ręce Rosji za dolara. Ta sugestia wywołała wrzawę, gdyż jeśli tak by się stało, byłoby to złamanie międzynarodowego prawa regulującego handel bronią. Szef MON powołując się na swoje źródła najpierw zapewniał, że tak było, teraz mówi mniej dosadnie. W słowach nie przebierają za to inni: opozycja domaga się dymisji Macierewicza, a Rosja mówi o głupocie polskiego ministra. Materiał z programu "Polska i Świat".

Duterte: nie chodzi o zerwanie stosunków z USA

Prezydent Filipin Rodrigo Duterte, który w ostatnim czasie kilkakrotnie nieprzychylnie wypowiadał się o relacjach ze Stanami Zjednoczonymi, oświadczył w piątek, że nie chce zerwania sojuszu Filipin z USA. Jak argumentował, nie leżałoby to w interesie jego kraju.

Szefowa MEN w ogniu pytań

Coraz więcej pytań pada w związku z planowaną reformą systemu oświaty. Minister Zalewska musi się tłumaczyć nie tylko opozycji, ale i swoim rządowym kolegom. Zastrzeżeń do reformy jest sporo, konkretów brak, dlatego cierpliwość wielu środowisk już się kończy. Materiał z programu "Polska i Świat".

Stary trik

Jest jeden stary jak świat sposób na uniknięcie dziennikarzy.

Kolejny sukces

Kolejny sukces, dzięki działaniom ministra obrony Antoniego Macierewicza Rosja nie kupi okrętów do Egiptu, których Egipt nie planował sprzedać.

Nobel

Przyznano nagrody nobla w dziedzinie spostrzegawczości, nauki i fantastyki naukowej.

"Piątkowa głupota", "całkowita bzdura". Rosyjskie władze o słowach Macierewicza

Wystąpienie Antoniego Macierewicza o nabyciu przez Rosję od Egiptu mistrali to piątkowa głupota - oświadczył cytowany przez rosyjską agencję Interfax gen. Igor Konaszenkow. Rzecznik Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej odniósł się w ten sposób do wypowiedzi szefa polskiego MON, który stwierdził, że okręty te "w ostatnich dniach zostały de facto przekazane Rosji za jednego dolara". Wieczorem w piątek także rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow ocenił, że to "całkowita bzdura".

Polka powiedziała, jak czuje się po Brexicie. Została wybuczana

Polka mieszkająca w Wielkiej Brytanii poskarżyła się w brytyjskim programie publicystycznym BBC "Question Time" na to, że po referendum w sprawie opuszczenia przez Brytyjczyków Unii Europejskiej czuje się w tym kraju dyskryminowana. - Czuję, że nie jestem już mile widziana przez 52 proc. głosujących - powiedziała. Na te słowa zgromadzona w studiu publiczność zareagowała buczeniem.

Staniszkis mówi, za co ceni Macierewicza

Akurat szanuję Macierewicza w tej ekipie. Widać, że sprawa wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej posuwa się do przodu - powiedziała w "Piaskiem po oczach" socjolog prof. Jadwiga Staniszkis.

Staniszkis mówi, za co ceni Macierewicza

Akurat szanuję Macierewicza w tej ekipie. Widać, że sprawa wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej posuwa się do przodu - powiedziała w "Piaskiem po oczach" socjolog prof. Jadwiga Staniszkis.

"Mgła to rzecz naturalna, lądowanie we mgle - nie"

Jeżeli premier Donald Tusk nie informował o rozmowie z Putinem, to - mówiąc językiem teologii - popełnił grzech zaniechania - przekonywał w "Faktach po Faktach" europoseł PiS Ryszard Czarnecki. - To jest taka stara metoda Prawa i Sprawiedliwości. Budowanie klimatu tajemnicy, zagrożenia i spisku - odpowiadał Adam Szejnfeld, eurodeputowany PO.

"Mgła to rzecz naturalna, lądowanie we mgle - nie"

Jeżeli premier Donald Tusk nie informował o rozmowie z Putinem, to - mówiąc językiem teologii - popełnił grzech zaniechania - przekonywał w "Faktach po Faktach" europoseł PiS Ryszard Czarnecki. - To jest taka stara metoda Prawa i Sprawiedliwości. Budowanie klimatu tajemnicy, zagrożenia i spisku - odpowiadał Adam Szejnfeld, eurodeputowany PO.

Sumienie aborcyjne

Poruszająca i wstrząsająca relacja rodziców, czyli historia, którą dwa lata temu żyła cała Polska, teraz opowiedziana po raz pierwszy. We wczorajszym wydaniu magazynu Czarno na Białym Daria Górka wysłuchała opowieści o tym, jak przez decyzję wydaną przez prof. Chazana, rodzice musieli zmierzyć się z sytuacją, której wcale nie chcieli. Dziś w programie Tak Jest dr Grzegorz Południewski i Małgorzata Owczarska rozmawiali o tym, kto powinien mieć prawo decydowania czy rodzić chore dziecko czy nie.

"Dziwny kult zygoty i płodu" vs. "to zarodek rodzaju ludzkiego"

W Polsce mamy dziwny kult zygoty i kult płodu. Zupełnie niepotrzebnie nadajemy im cechy biologicznie nieuzasadnione - powiedział w "Tak jest" w TVN24 ginekolog dr Grzegorz Południewski. - Sprowadzanie problemu do zarodka czy płodu jest absurdem dlatego, że to jest zarodek rodzaju ludzkiego - odpowiadała Małgorzata Owczarska, prezes Konfederacji Kobiet RP.

"Bezkosztowa" reforma edukacji za ponad półtora miliarda złotych

Reforma oświaty ma być "bezkosztowa". Ale rząd przeznaczył na nią (według różnych szacunków) 1,5-1,7 mld złotych. Ministrowie odpowiadający za finanse i edukację nie widzą w tym sprzeczności. - Od księgowych manewrów pieniędzy nie przybędzie - odpowiadają samorządowcy i opozycja.