Najnowsze

Najnowsze

Pentagon: ważny przywódca Al-Kaidy zginął w ataku dronów

Faruk al-Katani jeden z przywódców Al-Kaidy w Afganistanie został zlikwidowany w ataku z powietrza z wykorzystaniem dronów 23 października – potwierdził oficjalnie w piątek rzecznik Pentagonu Peter Cook. Trwa sprawdzanie czy zginął też Bilal al-Utabi – dodał.

Premier oskarżył Kurdów, przyznali się dżihadyści

Tzw. Państwo Islamskie wzięło na siebie odpowiedzialność za piątkowy wybuch samochodu-pułapki w Diyarbakirze na południowym wschodzie Turcji zamieszkanym głównie przez Kurdów, w którym zginęło 8 osób, a ponad sto odniosło rany. Informację tę podała agencja Amak.

Kurdowie: odpowiemy na zatrzymania

Po zatrzymaniu 12 prokurdyjskich deputowanych w Turcji Partia Pracujących Kurdystanu (PKK) zapowiedziała w piątek, że zintensyfikuje swoją walkę zbrojną z państwem tureckim, i wezwała Kurdów do reakcji.

Związek Chłopów i Zielonych dogadał się z socjaldemokratami

Współrządzący dotychczas na Litwie socjaldemokraci, którzy w październikowych wyborach parlamentarnych zdobyli jedynie 17 mandatów w 141-osobowym Sejmie, postanowili w piątek utworzyć koalicję z Litewskim Związkiem Chłopów i Zielonych (LVŻS), który wygrał wybory.

USA zaniepokojone zatrzymaniami w Turcji

USA są głęboko zaniepokojone zatrzymaniem 12 prokurdyjskich deputowanych w Turcji - napisał w piątek na Twitterze przedstawiciel Departamentu Stanu zajmujący się prawami człowieka, Tom Malinowski. Swoje zaniepokojenie na konferencji prasowej wyraził również rzecznik Białego Domu Josh Earnest.

"Solidarność" chce spotkania z premier ws. reformy edukacji

Krajowa Sekcja Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" chce pilnego spotkania z premier Beatą Szydło w sprawie reformy oświaty, nad którą pracuje MEN. Na spotkaniu chcieliby przedyskutować propozycje dotyczące pakietu osłonowego dla nauczycieli gimnazjów.

Rosja ogłosiła rozejm, ale pomoc nie dotarła

Ogłoszony przez Rosję rozejm, który rozpoczął się w piątek rano w Aleppo, nie pozwolił organizacjom humanitarnym na dotarcie z pomocą ani nie skłonił cywilów oraz rebeliantów do opuszczenia oblężonego miasta - poinformowała opozycja oraz przedstawiciele ONZ.

A jeśli elektorzy okażą się nielojalni? Zapowiedzi już są

Elektor demokratów ze stanu Waszyngton oświadczył w piątek, że nie zagłosuje na "kryminalistkę" Hillary Clinton, nawet jeśli wygra ona wybory prezydenckie w jego stanie. W sierpniu podobną deklarację nielojalności, ale wobec Donalda Trumpa złożył elektor GOP.

Obama nie wierzy, że szef FBI usiłuje wpłynąć na przebieg wyborów

- Jim Comey jest porządnym człowiekiem i nie wierzę, że w taki czy inny sposób usiłował wpłynąć na przebieg wyborów – powiedział w wywiadzie dla stacji MSNBC prezydent USA Barack Obama. Dodał, że szef FBI "jest poważnym urzędnikiem państwowym". We wtorek wieczorem w TVN24 i TVN24 BiS oglądaj specjalny program "Ameryka Wybiera". Wszystkie najważniejsze i najciekawsze informacje zza Atlantyku znajdziesz też w relacji na tvn24.pl.

Sondaże: maleje przewaga Clinton na finiszu kampanii

Najnowszy sondaż Ipsos/Reuters potwierdził utrzymującą się na poziomie 5 proc. przewagę Hillary Clinton nad Donaldem Trumpem. Natomiast sondaże telewizji Fox News oraz pracowni McClatchy-Marist wskazują, że różnica w poparciu dla obydwojga wynosi zaledwie 2 proc. We wtorek wieczorem w TVN24 i TVN24 BiS oglądaj specjalny program "Ameryka Wybiera". Wszystkie najważniejsze i najciekawsze informacje zza Atlantyku znajdziesz też w relacji na tvn24.pl.

Budżet w rękach dzieci

Dzieci jak dorośli. Polskie miasta chcą, żeby o wydawaniu pieniędzy z budżetu decydowali nie tylko pełnoletni. Zielona Góra i Zgierz już oddały głos najmłodszym. Pierwszy raz dzieci zdecydują co miasto wybuduje w ramach budżetu obywatelskiego. O lekcji demokracji i marzeniach dzieci.

Indianie protestują

Wspierają ich aktywiści z całego świata, a ich akcja opanowała sieć. Miliony ludzi śledzi, co dzieje się w amerykańskim stanie Północna Dakota. A tam Indianie, wielki protest i starcia z policją. Kością niezgody jest rurociąg.

"Bogu dziękuję, że debata ma miejsce o tej porze". Nocny spór o Trybunał

W nocy z piątku na sobotę odbyło się pierwsze czytanie projektu ustawy o organizacji i trybie postępowania przed Trybunałem Konsytucyjnym. PO, Nowoczesna i PSL są za odrzuceniem projektu PiS wprowadzającego m.in. nowe zasady wyłaniania kandydatów na prezesa Trybunału Konstytucyjnego. Za dalszymi pracami nad projektem jest PiS. Kukiz'15 nie ma uzgodnionego stanowiska. Wniosek o odrzucenie projektu będzie głosowany na kolejnym posiedzeniu Izby.

Zarzuty pod adresem schroniska. Wkracza prokuratura

W programie "Polska i Świat" pytanie: co dzieje się w schronisku dla zwierząt Rex w Kołobrzegu? Padają poważne zarzuty - o zaniedbanie i szarpanie zwierząt. Są filmy, zdjęcia, relacje świadków. Kiedy odwiedzamy schronisku jest czysto. Sprawa budzi wątpliwości. I to nie po raz pierwszy, dlatego włączyły się prokuratura i władze miasta.

Rak zagraża kobietom. Jedyną szansą profilaktyka

Te liczby nie uspokoją, wzbudzą strach, ale dzięki nim kobiety może w końcu zaczną się badać regularnie. Liczba kobiet umierających na raka w ciągu niecałych 20 lat ma wzrosnąć aż o 60 procent. Wynik przeraża. Jedyną szansą na równą walkę jest szybka diagnoza.

Komitet Praw Człowieka przy ONZ krytykuje działania rządu

Prawo i Sprawiedliwość nie zważa na krytykę płynącą z zagranicy i dalej robi swoje. Sejm przyjął ustawę o Trybunale Konstytucyjnym, następna czeka w kolejce, a dzieje się to w czasie kiedy Komitet Praw Człowieka przy ONZ wzywa polski rząd do przestrzegania prawa i opublikowania wyroków trybunału.

Obrona Terytorialna coraz bliżej

Do powołania Wojsk Obrony Terytorialnej coraz bliżej. Pierwsi oficerowie już złożyli przysięgę, choć ustawy jeszcze nie ma. W Sejmie wrze - PiS i MON przekonują, że oddziały znacząco zwiększą potencjał militarny państwa. Opozycja z kolei nie wierzy i mówi o "oddziałach kamikadze".

Obrona ministra

Wygląda na to, że już prawie nikt nie chce tłumaczyć i bronić słów ministra obrony.

Nieświadomy atak

Ministrowie i wiceministrowie, posłowie, wszyscy krytykują reformę sądownictwa z czasów PO, którą przygotował obecny wicepremier w rządzie PiS.

Gliński: chcę wykreować prawdziwy obraz Polski i Polaków

- Musimy zmienić wizerunek Polski na świecie, który obecnie nie pokrywa się z naszymi oczekiwaniami - powiedział w "Piaskiem po oczach" wicepremier i minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński mówiąc o kreowaniu polskiej polityki historycznej.

Ustawa "Za życiem" czeka na podpis prezydenta

Najpierw Sejm, a następnie Senat - bez poprawek - przyjęły ustawę o wsparciu kobiet w ciąży i rodzin "Za życiem". Przewiduje on m.in., że z tytułu urodzenia ciężko chorego dziecka przysługiwać będzie jednorazowe świadczenie w wysokości 4 tys. zł. Przewodnikiem rodzin po systemie wsparcia ma być asystent rodziny, którego zadaniem będzie koordynowanie dostępnej pomocy. Ustawa trafi teraz do prezydenta.

Czas zbiorów

W "Czarno na białym" pokażemy jaka jest skala nieszczelności i jak dotąd państwo próbowało z tym walczyć. Walka prowadzona jest coraz skuteczniej - chwalą się dziś rządzący. Ale, co ciekawe - jak mówią specjaliści - rozwiązania, którym to zawdzięczają, przygotowali ich poprzednicy. O dziurze w systemie podatkowym, którą znaleźć potrafi każdy w kilka minut. I o tym jak przez lata państwo nie potrafiło jej załatać.

25 lat za VAT

Państwo wypowiada właśnie wojnę osobom, które organizują tak zwane karuzele VATowskie. Karuzele podatkowe, na których kręcą się miliony złotych wyłudzane ze Skarbu Państwa na podstawie fikcyjnych faktur. Minister sprawiedliwości i prokurator generalny chce kary za takie przestępstwa podnieść trzykrotnie. Do 25 lat więzienia. O mechanizmie, który pozwala okradać państwo na miliardy i sposobach jakimi państwo chce teraz z tym walczyć.

Ofiara urzędników

Historia człowieka, który przez błąd urzędników stracił wszystko. A jak przekonał się Rafał Stangreciak, wszyscy dziś od sprawy umywają ręce. I my wszyscy możemy za to zapłacić.