Najnowsze

Najnowsze

Loża prasowa 27.08.2017

Małgorzata Łaszcz gościła w Loży Prasowej Pawła Lisickiego ("Do Rzeczy"), Sławomira Sierakowskiego ("Krytyka polityczna"), Andrzeja Stankiewicza (Onet.pl) i Piotra Stasińskiego ("Gazeta Wyborcza"). Na początku dziennikarze wspomnieli zmarłego Grzegorza Miecugowa. Następnie publicyści rozmawiali o słowach Emmanuela Macrona, który powiedział, że Polska się izoluje w Europie. Goście skomentowali także reakcje polskiego rządu na przemówienie francuskiego prezydenta. Kolejnym tematem był spór między "Solidarnością" a KOD-em o obchody 37. rocznicy porozumień sierpniowych. Na koniec goście odnieśli się do słów marszałka Karczewskiego, który powiedział, że "obecna konstytucja, tak często wymachiwana przez osoby, które do tego nie mają prawa, powinna być zmieniona".

"W Unii będą mieli nas dość". Politycy opozycji o "przeciąganiu" odpowiedzi na zalecenia KE

- Polska nie powinna prowadzić takiej polityki zagranicznej - powiedział Jerzy Meysztowicz (Nowoczesna), pytany o postępowanie polskiego rządu wobec zaleceń Komisji Europejskiej, dotyczących praworządności. Do sprawy odniósł się także poseł Platformy Obywatelskiej Cezary Tomczyk mówiąc, że konflikty pomiędzy Ministerstwem Spraw Zagranicznych a KE osłabiają pozycję Polski w Unii.

17-latek odpowie za zabójstwo

Po kłótni, która zakończyła się śmiercią 23-latka zarzuty usłyszały trzy osoby. Za zabójstwo odpowie 17-latek, trafił do aresztu. Z nieoficjalnych informacji wynikało, że mężczyźni kłócili się o dziewczynę.

Najpierw z reżimem, potem krytycznie. Nie żyje Ibrahim Jazdi

Ibrahim Jazdi, minister spraw zagranicznych Iranu po zwycięstwie rewolucji islamskiej w 1979 roku, który potem przeszedł na stronę liberalnej opozycji, zmarł w wieku 86 lat - podały irańskie media. Od 1995 roku Jazdi stał na czele Ruchu Wyzwolenia Iranu.

Jaki o "torturach". "Nie przekręcajcie moich słów"

- Byłbym ostrożniejszy w wypowiedziach, mimo że zgadzam się z tym, że sprawa jest bardzo bulwersująca - mówi o komentarzu wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego były minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski. Jaki stwierdził, że dla napastników z Rimini, którzy zaatakowali polską parę, "przywróciłby tortury". Wiceminister wyjaśnił swoje słowa mówiąc, że "nie chce tortur", a jego słowa zostały "przekręcone".

Policjanci nie znaleźli zwłok 20-latki, bo nawet nie weszli do mieszkania. "Bulwersujące"

Nogi i ręce 20-letniej Kai były skrępowane. Na głowie miała foliowy worek. Jej ciało, owinięte kołdrą, morderca schował do wersalki. Policja miała przeszukać ten lokal kilka dni po zniknięciu kobiety, ale funkcjonariusze nawet nie weszli do środka - wystarczyła im relacja strażaka, że "nikogo nie ma w środku". - Policja czasem lekceważy sprawy zaginięć, tak mogło być i tym razem - komentował we "Wstajesz i Wiesz" w TVN24 Zbigniew Ćwiąkalski.

"Merkel oderwana od rzeczywistości". Kanclerz ignoruje ataki

Próbujący zwiększyć swe szanse na sukces w wyborach do Bundestagu, kandydat SPD na kanclerza Niemiec Martin Schulz w niedzielę zaostrzył ton wobec szefowej rządu Angeli Merkel, zarzucając jej oderwanie od rzeczywistości. Merkel zignorowała personalne przytyki.

Taki był Grzegorz Miecugow

- Absolutnie się różnimy, bo ja jestem patentowanym leniem, a on jest bardzo pracowity, aż niebezpiecznie – mówił o Grzegorzu Miecugowie jego ojciec Bruno. Przypominamy Kulisy Sławy programu "Uwaga!" TVN z 2008 roku, którego bohaterem był zmarły w sobotę dziennikarz.

Teksas tonie. Trump poleci obserwować zniszczenia

Prezydent USA Donald Trump uda się we wtorek do Teksasu, aby na miejscu zapoznać się ze skutkami potężnego huraganu Harvey i katastrofalnych powodzi - poinformowała rzeczniczka Białego Domu Sarah Sanders.

"Tupanie nic nie da, trzeba mieć partnerów"

- Przez nonszalanckie i absolutnie egoistyczne zachowanie Prawa i Sprawiedliwości zaczynamy być coraz bardziej na prowincji Unii Europejskiej - ocenił w "Faktach po Faktach" Piotr Apel (Kukiz'15). - Jesteśmy osamotnieni. Pokazują nas wszyscy palcem jako kraj z antyeuropejską, antyunijną władzą, która wyprowadza Polskę, trochę po cichu, z Unii Europejskiej - wskazywał Sławomir Neumann (PO). Gośćmi drugiej części programu byli Ryszard Bugaj i Ryszard Kalisz.

"Nawet najlepsza konstytucja nie zastąpi kultury politycznej"

- Byłem przeciwny usytuowaniu prezydenta z dość poważnymi uprawnieniami. Ale doświadczenie kiedy w Polsce nieustannie rządzi nie większość, tylko największa mniejszość świadczy o tym, że potrzebny jest człowiek wybrany bezwzględną większością głosów - mówił w "Faktach po Faktach" TVN24 Ryszard Bugaj, były doradca prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Profesor Bugaj oraz Ryszard Kalisz komentowali zmiany w konstytucji, które zapowiedział prezydent Andrzej Duda.

"Tupanie nic nie da, trzeba mieć partnerów"

- Przez nonszalanckie i absolutnie egoistyczne zachowanie Prawa i Sprawiedliwości zaczynamy być coraz bardziej na prowincji Unii Europejskiej - ocenił w "Faktach po Faktach" TVN24 Piotr Apel (Kukiz'15). - Jesteśmy osamotnieni. Pokazują nas wszyscy palcem jako kraj z antyeuropejską, antyunijną władzą, która wyprowadza Polskę, trochę po cichu, z Unii Europejskiej - wskazywał Sławomir Neumann (PO).