Najnowsze

Najnowsze

Marine Le Pen ustępuje z funkcji szefowej Frontu Narodowego

Kandydatka na prezydenta Francji Marine Le Pen ogłosiła w poniedziałek w wywiadzie telewizyjnym, że czasowo ustępuje z funkcji szefowej skrajnie prawicowego Frontu Narodowego. Jak wyjaśniła, prezydent Republiki powinien być prezydentem wszystkich Francuzów.

"Droga PiS, to droga do wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej"

- Jeżeli rząd nie podejmie działań szybko stabilizujących sytuację, to Unia nam może odciąć fundusze. Nie z powodów politycznych, tylko gospodarczych. W żaden sposób nie można uzasadnić takiego deficytu w tak dobrych czasach - mówił w programie "Kropka nad i" w TVN24 Jacek Rostowski, były wicepremier i minister finansów.

Krytyczna recenzja

Ile wspólnego z rzeczywistością ma film na temat przyczyn katastrofy smoleńskiej? Chodzi o film, w którym sugerowany jest wybuch bomby termobarycznej. Dowody to między innymi - hangar bez okien udający samolot i metalowe ptaki wbijające się w brzozę. Podobnych atrakcji w filmie jest wiele, zdaniem specjalistów brakuje jedynie logiki i sensu - Piotr Świerczek.

"Macierewicz to Misiewicz do sześcianu"

Były rzecznik MON to płotka. Misiewicze są u góry - mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24 przewodniczący Forum Obywatelskiego Rozwoju i były minister finansów Leszek Balcerowicz. Odniósł się w ten sposób do działań ministra obrony narodowej i sprawy Bartłomieja Misiewicza.

Zaufany ministra

Piotr Świerczek przeanalizował nie tylko dotychczasowe ustalenia przedstawione w postaci filmu, ale i dotychczasową karierę nowego szefa podkomisji - Kazimierza Nowaczyka. Naukowca, od którego w Stanach Zjednoczonych, w związku z jego smoleńskimi rewelacjami, się odcinają i zwalniają z pracy na uczelni.

Departament Stanu ma nową rzeczniczkę 

Departament Stanu USA poinformował w poniedziałek, że była prezenterka uważanej za sprzyjającą prezydentowi Donaldowi Trumpowi telewizji informacyjnej Fox News, Heather Nauert, zostanie nową rzeczniczką prasową tego resortu.

Świat według młodych filmowców. Kto zdobędzie Krakowską Nagrodę Filmową?

W Konkursie Głównym "Wytyczanie Drogi" podczas 10. edycji festiwalu Netia Off Camera dziesięć filmów z całego świata powalczy o 100 tysięcy dolarów. W konkursie są aż dwa polskie akcenty: debiut Jana P. Matuszyńskiego "Ostatnia rodzina" oraz debiut fabularny polskiego reżysera mieszkającego w Wielkiej Brytanii Rafała Kapelińskiego "Butterfly Kisses".

"Droga PiS, to droga do wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej"

- Jeżeli rząd nie podejmie działań szybko stabilizujących sytuację, to Unia nam może odciąć fundusze. Nie z powodów politycznych, tylko z powodów gospodarczych. W żaden sposób nie można uzasadnić takiego deficytu w tak dobrych czasach - mówił w programie "Kropka nad i" w TVN24 Jacek Rostowski, były wicepremier i minister finansów.

Balcerowicz: Szydło szczyci się gospodarczą nieodpowiedzialnością

Jeżeli mamy wzrost głównie konsumpcji, inwestycje spadają, dług publiczny rośnie, to jest to wzrost niestabilny. Jeżeli dalej tak pójdzie, a na dodatek gdyby zdarzyły się jakieś zawirowania zewnętrzne, to Polacy będą mieli dużo nieprzyjemności z powodu nieodpowiedzialnej polityki gospodarczej PiS-u. Premier Szydło szczyci się nieodpowiedzialnością - mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24 profesor Leszek Balcerowicz, były minister finansów.

Przemoc i tortury w polskiej policji?

Rzecznik Praw Obywatelskich alarmuje - w polskich komisariatach wciąż zdarzają się przypadki torturowania zatrzymanych. Według raportu przygotowanego przez Krajowy Mechanizm Prewencji Tortur (działający przy biurze RPO) ofiarami przemocy i agresji padają najczęściej drobni przestępcy, kobiety i nieletni. W tej sprawie dr Adam Bodnar skierował wystąpienie do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, które zawiera szczegółowe opisy przemocy stosowanej przez policjantów. O problemie rozmawiali w programie Tak jest Maciej Konieczny z partii Razem i były policjant Mariusz Sokołowski.

Konsul honorowy odmówił przyjęcia orderu od prezydenta Dudy

Konsul honorowy w Meksyku odmówił przyjęcia odznaczenia z rąk prezydenta Andrzeja Dudy. Alberto Stebelski-Orlowski, w czasie wizyty prezydenta w Meksyku, miał otrzymać Krzyż Oficerski Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej. - Odmowa zostanie przeanalizowana przez MSZ - przekazało biuro prasowe resortu.

Tak badani oceniają pracę rządu i prezydenta. Najnowszy sondaż

Połowa ankietowanych źle ocenia działalność rządu, zaś 41 procent wyraża pozytywną opinię o pracy Rady Ministrów - wynika z sondażu Kantar Public. 48 procent ankietowanych dobrze ocenia pracę premier, 44 procent - źle. Dobrze o działalności prezydenta mówi 49 procent, źle - 42 procent respondentów.

Pisała o "kajdankach i szubienicy" dla Tuska. Urzędniczka Szyszki nie dostanie nowej posady

Minister Środowiska wycofał się z wyznaczenia Beaty Nowosielskiej, byłej już dyrektor departamentu edukacji i komunikacji resortu, na stanowisko przewodniczącej rady nadzorczej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. Wcześniej urzędniczka złożyła rezygnację z pracy w resorcie po umieszczeniu na portalu społecznościowym komentarza: "Powitanie dla Tuska? Kajdanki i szubienica".

Agnieszka Holland przewodniczącą jury w Konkursie Głównym "Wytyczanie Drogi"

Laureatka Srebrnego Niedźwiedzia Berlinale 2017 za "Pokot", reżyserka trzykrotnie nominowana do Oscara, jedna z najbardziej opiniotwórczych kobiet w świecie kina wraz z jurorami z całego świata zdecyduje, do kogo trafi 100 tysięcy dolarów. O Krakowską Nagrodę Filmową – jedną z najwyższych tego typu na świecie – walczy 10 reżyserów wyselekcjonowanych przez festiwal Netia Off Camera.

Opozycja zablokowała na godzinę główne drogi w kraju

Albańscy opozycjoniści zablokowali w poniedziałek główne krajowe drogi, żądając wolnych i sprawiedliwych wyborów. Protest trwał godzinę. Opozycja zapowiada bojkot czerwcowych wyborów parlamentarnych - podaje agencja Associated Press.

Loża prasowa 23.04.2017

Gośćmi Andrzeja Morozowskiego byli: Janina Jankowska, Jacek Nizinkiewicz ("Rzeczpospolita"), Adam Szostkiewicz ("Polityka"), Sławomir Sierakowski ("Krytyka Polityczna"). Pierwszym tematem wydania było przesłuchanie Donalda Tuska w warszawskiej prokuraturze, na które były premier przyjechał z Sopotu Pendolino i z Dworca Centralnego już w stolicy - w towarzystwie tłumu zwolenników - pieszo udał się złożyć zeznania. Później dziennikarze przeanalizowali sytuację wokół Antoniego Macierewicza, którego bliski współpracownik dr Wacław Berczyński złożył rezygnację z przewodniczenia podkomisji smoleńskiej i w kontrowersyjnym wywiadzie przyznał, że to on stoi za "wykończeniem" śmigłowców Caracal. Publicyści poruszyli także sprawę zachowania wicemarszałka Sejmu Stanisława Terleckiego, który uniemożliwiał pracę jednemu z operatorów w Sejmie, przytrzymując mu kabel od kamery. Ustawa o KRS i zmiany w wymiarze sprawiedliwości to temat, który był przedmiotem dyskusji na końcu programu.

Tajny raport z wpadki amerykańskiej armii. "Wszyscy myśleliśmy, że zginiemy"

Chiński myśliwiec za trzecim razem podleciał za blisko. Jego pilot był znany Amerykanom z ryzykownych manewrów. Doszło do kolizji i rozpoczął się jeden z najpoważniejszych kryzysów w relacjach pomiędzy Chinami a USA. Na światło dzienne niedawno wyszedł tajny raport opisujący, jak bardzo nieprzygotowana na taki incydent była amerykańska załoga, która nie wiedziała jak niszczyć tajny sprzęt. Jak ujawniono, wiele tajemnic wpadło w ręce Chińczyków.

Tajlandia "odpływa" USA. Wybrała chińskie okręty podwodne

Tajlandia wyraziła zgodę na zakup pierwszego z trzech planowanych chińskich okrętów podwodnych - poinformował w poniedziałek rzecznik rządu. Decyzja ta jest odbierana jako wzrost wpływów Pekinu w Tajlandii, której tradycyjnie dobre relacje z USA ochłodziły się po zamachu stanu z 2014 roku.