Najnowsze

Najnowsze

Uciekali przed pożarem, wjechali prosto w pułapkę. Trzydzieści ciał w spalonych autach

Gdy do ich domów zaczął zbliżać się pożar, wielu mieszkańców miejscowości położonych przy portugalskiej drodze krajowej numer 236 rzuciło się ucieczki. Do samochodów wsiadały całe rodziny, które myślały, że w ten sposób znajdą się w bezpiecznym miejscu. Okazało się jednak, że ogień czaił się i tam, a oni wjechali prosto w pułapkę. Do tej pory w spalonych autach znaleziono ciała 30 osób. Siedemnastu osobom udało wydostać się z pojazdów, ale zginęły w trakcie ucieczki.

"My nie jesteśmy przestraszeni"

Byli tam ludzie, którzy chcieli go zaatakować, ale większość go tylko trzymała - powiedział reporterowi TVN24 Denis, mieszkający w Londynie muzułmanin polskiego pochodzenia. - My nie jesteśmy przestraszeni - podkreślił mężczyzna.

"Koktajl w laboratorium Macrona"

Francja staje się "laboratorium" czegoś, co można nazwać "inną polityką", z którą wielu wiąże nadzieje na zredukowanie do zera populizmu, przywrócenie wiary w demokrację oraz odbudowę modelu społeczno-gospodarczego – pisze belgijski "Le Soir".

Rosja oskarża Amerykanów o "akt agresji i pomoc dla terrorystów"

Wspierane przez USA Syryjskie Siły Demokratyczne (SDF) oskarżyły syryjską armię rządową o bombardowanie w ostatnich dniach ich pozycji na południowy zachód od Ar-Rakki i zagroziły odwetem, jeśli ataki będą kontynuowane. Rosja postrzega zestrzelenie syryjskiego myśliwca przez amerykański samolot bojowy jako "akt agresji i pomoc dla terrorystów" - oświadczył z kolei rosyjski wiceminister spraw zagranicznych Siergiej Riabkow, cytowany przez agencję TASS.

Ateny zablokowały "niekonstruktywną krytykę Chin"

Grecja zablokowała oświadczenie Unii Europejskiej krytykujące łamanie praw człowieka w Chinach - podaje agencja Reutera. Stanowisko miało być przedstawione w mijającym tygodniu na forum Rady Praw Człowieka ONZ, ale z powodu weta Aten tak się nie stało.

Wiceminister Jaki o Stachowiaku: był poszukiwany, bił się z policją

- Było pełno nieprawdziwych informacji na ten temat, na przykład takich, że pan Stachowiak był zabrany z rynku jako osoba przypadkowa - mówił w niedzielnej "Kawie na ławę" wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. - Okazało się, że nie - stwierdził, przekonując, że Igor Stachowiak "bił się z policjantami", a "ta sprawa nie jest tak prosta". Jego słowa nie do końca pokrywają się z ustaleniami "Superwizjera".

Tureccy żołnierze na ćwiczeniach w Katarze

Tureccy żołnierze uczestniczą w planowanych od dawna wspólnych ćwiczeniach wojskowych w Katarze - poinformował katarski resort obrony. Na początku czerwca kilka krajów arabskich zerwało stosunki z Katarem, zarzucając mu wspieranie terroryzmu.

"Od 1958 roku wydarzenie bez precedensu"

Francuskie gazety komentują wyniki wyborów parlamentarnych, wskazując, że niedzielna druga tura zagwarantowała prezydentowi Emmanuelowi Macronowi parlament, o jakim nowy szef państwa marzył.

"Europejski był słabszy, a polski w miarę"

W tym tygodniu Tomasz Sianecki postanowił sprawdzić wiedzę byłego eurodeputowanego LPR, a obecnie posła Kukiz'15. Na 10 pytań z wiedzy o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach czerwca 2007 roku odpowiada Sylwester Chruszcz.

Polska Kronika Faktowa 18.06.2017

Europejska arytmetyka czyli warto umierać za pierwiastek, spory w doktrynie na polskim podwórku politycznym, pełniejsze kieszenie Polaków dzięki minister finansów oraz tajemnicze pobicie posłanki Hojarskiej. Czyta oczywiście Tomasz Knapik.

#Pamięć Absolutna 18.06.2017

W każdym odcinku Tomasz Sianecki i Marek Przybylik podróżują w czasie i cofają się dokładnie o 10 lat. W tym tygodniu przypominają najważniejsze wydarzenia z połowy czerwca 2007 roku, a wśród nich przede wszystkim przygotowania do wielkiej europejskiej bitwy o pierwiastek.

Szukali go trzy dni, uznali za zaginionego. Znalazł się cały i zdrowy na okręcie

Bardzo zaskakująco zakończyła się historia zaginięcia amerykańskiego marynarza Petera Mimsa. 8 czerwca mężczyzna zniknął z pokładu krążownika rakietowego USS Shiloh. Przez trzy dni bezskutecznie szukały go liczne okręty i samoloty, ponieważ uznano, że musiał wypaść za burtę. Tydzień później marynarz odnalazł się. Ciągle był na pokładzie USS Shiloh.

Wiceszef BOR złożył rezygnację ze służby. "Przyczyny osobiste"

Zabezpieczał szczyt NATO w Warszawie, dbał o ochronę papieża w czasie Światowych Dni Młodzieży, należał do grupy ochrony osobistej prezydenta Polski, a teraz żegna się ze służbą. Wiceszef BOR pułkownik Tomasz Kędzierski złożył rezygnację - poinformował w poniedziałek zespół prasowy Biura Ochrony Rządu.

Loża prasowa 18.06.2017

Gośćmi Małgorzaty Łaszcz byli: Paweł Lisicki („Do Rzeczy”), Wojciech Maziarski („Gazeta Wyborcza”), Daniel Passent („Polityka”) oraz Tomasz Skory (RMF FM). Na początku dziennikarze rozmawiali o decyzji Komisji Europejskiej, która formalnie wszczęła w środę procedurę przeciwko Polsce, Czechom i Węgrom w związku "z niewywiązywaniem się tych państw" z decyzji o relokacji uchodźców. W tym kontekście goście skomentowali także wygłoszone w Boże Ciało homilie w których słychać było apele o pomoc tym, którzy jej potrzebują. Kardynał Nycz mówił że „Chrystus ma twarz uchodźcy" a prymas Polak, pytał "czy na pewno tak jak On, na uchodźców się otwieramy". Kolejnym tematem było niewpuszczenie do Sejmu licealistów, którzy mieli przypinki wyrażające swoje poglądy. Uczniowie mieli uczestniczyć w Turnieju Debat Historycznych IPN, ale Straż Marszałkowska nie wpuściła ich do gmachu, bo mieli znaczki między innymi z hasłem "Uchodźcy mile widziani". Uczniowie mieli je zdjąć, ale ostatecznie tego nie zrobili. Dziennikarze rozmawiali także o decyzji Hanny Gronkiewicz-Waltz, która powiedziała, że nie stawi się przed komisją weryfikacyjną. Na koniec publicyści skomentowali najnowsze ustalenia w sprawie śmierci Igora Stachowiaka. Po interwencji Rzecznika Praw Obywatelskich, okazało się że policjanci widzieli ujawnione przez TVN24 nagranie z tasera już dwa tygodnie po śmierci Igora - chociaż w ostatnich tygodniach twierdzili, że 3 razy zwracali się do prokuratury o jego udostępnienie.

Co najmniej setka oszukanych, głównie emeryci. Tak byli okradani

Niska prowizja, dobra lokalizacja - tuż obok domu i miła obsługa. To wystarczyło, żeby punkt, w którym można było opłacić rachunki cieszył się popularnością wśród mieszkańców jednego z osiedli - głównie emerytów. Problem w tym, że od kilku miesięcy wpłacane pieniądze miały trafiać do kieszeni oszustów. Dwie osoby usłyszały zarzuty.

Nikt nie miał szans z córką leśniczego. Najciekawsze wideo tygodnia w tvn24.pl

Rozmowa ministrów Szyszki i Błaszczaka o córce leśniczego zdobyła aż 87 procent głosów i zwyciężyła w plebiscycie na najciekawsze wideo tygodnia w tvn24.pl. Na drugim miejscu znalazła się wyborcza porażka Lorda Wiadrogłowego z 5 procentami głosów. Trzecie miejsce zajęli strażacy, którzy uratowali kilkutygodniową kotkę (3 procent głosów).

Rosja krytykuje USA: powinny szanować integralność Syrii

Stany Zjednoczone powinny szanować integralność terytorialną Syrii i nie podejmować jednostronnych działań w tym kraju - oświadczył w poniedziałek minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow, cytowany przez rosyjskie agencje.