Najnowsze

Najnowsze

Internetowa "husaria" za rządowe pieniądze. "Robimy się coraz dziwniejszym państwem"

Internetowi "rycerze" mają bronić dobrego imienia Polski. - Żaden Polak nie może pozostać bierny wobec kłamstw o nas i naszej historii - przekonuje prezes fundacji Reduta Dobrego Imienia, Mira Wszelaka. Akcję finansuje niemal w całości resort spraw zagranicznych. - Mam wrażenie, że oni będą ścigać wszystkich, którzy będą mówili źle o rządzie - obawia się Katarzyna Lubnauer z Nowoczesnej. Materiał programu "Polska i świat".

Nadziei już nie ma. Szukają tylko wraku okrętu San Juan

Marynarka wojenna Argentyny poinformowała w czwartek, że zakończono ratowniczą fazę poszukiwań zaginionego okrętu podwodnego ARA San Juan. Kontynuowane będą poszukiwania jednostki, jednak bez nadziei na odnalezienie żywych członków załogi.

Seul: w zasięgu rakiety Kima prawie całe Stany Zjednoczone

Wystrzelona we wtorek północnokoreańska międzykontynentalna rakieta balistyczna Hwasong-15 ma zasięg ponad 13 tysięcy kilometrów, co oznacza, że w jej zasięgu znajduje się prawie całe terytorium USA - oświadczył w piątek rzecznik ministerstwa obrony Korei Południowej.

Neonazistowski Nordycki Ruch Oporu zdelegalizowany

Sąd w Tampere zdecydował w czwartek o delegalizacji w Finlandii neonazistowskiego Nordyckiego Ruchu Oporu. Działanie ruchu jest ewidentnie sprzeczne z dobrymi obyczajami i jest wbrew wartościom demokratycznym - podkreślono.

Przyrodni brat Kima miał w plecaku antidotum

Badania toksykologiczne ampułek, jakie znaleziono w plecaku przyrodniego brata przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Nama wskazują, że miał przy sobie substancje mogące uratować mu życie - donoszą malezyjskie media, relacjonując trwający przed malezyjskim sądem proces jego zabójczyń.

Synoptycy zapowiadali śnieg. Nie każdy uwierzył

Zgodnie z obietnicą sypnęło i jak zwykle niektórych zaskoczyło. Kierowcy ruszyli na wymianę opon, inni czekali na pomoc drogową bo wypadków, kolizji nie sposób dziś zliczyć. W najbliższych dniach pogoda nam nie odpuści. Będzie deszcz i śnieg.

Napięta atmosfera, polityczne przepychanki i pokaz siły. Trwa spór o kształt ustawy

Trzeci dzień obrad komisji sprawiedliwości, ale schemat działania podobny. Prawo i Sprawiedliwość przyjmuje swoje poprawki do prezydenckiego projektu o Sądzie Najwyższym w szalonym tempie. Opozycja powtarza: zmieniacie konstytucje zwykłą ustawą. Prezydent, będąc w Wietnamie zapowiada, że jeśli granice zostaną przekroczone, nie będzie mógł zgodzić się na ustawę.

"Rex Tillerson lubi swoją pracę i ma zamiar zostać"

Biały Dom chce wymienić sekretarza stanu USA Rexa Tillersona - donosi Reuters, powołując się na wysokich rangą przedstawicieli administracji Donalda Trumpa. Jego stanowisko "w ciągu kilku tygodni" miałby objąć Mike Pompeo, obecny dyrektor CIA. - Rex Tillerson lubi swoją pracę i ma zamiar pozostać na czele Departamentu Stanu - skomentowała te doniesienia rzeczniczka resortu Heather Nauert.

Najważniejsze osoby w państwie poza Polską

Prezydent w Wietnamie, marszałkowie Sejmu i Senatu na Węgrzech, a premier w Wybrzeżu Kości Słoniowej. W czwartek po południu wszystkie najważniejsze osoby w państwie znajdowały się poza granicami Polski.

"Żyć pod takimi ludźmi jest strasznie niebezpieczne"

- To są ludzie, którzy mają tak rozbudowany narcyzm, że nie są w stanie pogodzić się z rzeczywistością. Używają wszelkich narzędzi władzy, żeby mścić się na całym świecie za swoje niepowodzenia. To jest ciekawa psychologia dla reżysera, scenarzysty, pisarza. Jednak żyć pod takimi ludźmi jest strasznie niebezpieczne - stwierdziła reżyserka Agnieszka Holland w programie "Kropka nad i" TVN24 mówiąc o Kaczyńskim i Ziobrze.

Sąd Najwyższy według PiS. Koniec prac nad poprawkami

W czwartek o godzinie 21.30 sejmowa komisja sprawiedliwości skończyła prace nad prezydenckim projektem o Sądzie Najwyższym. Zagłosowała za uchwaleniem projektu Andrzeja Dudy wraz z poprawkami PiS. W najbliższą środę Sejm ma dokonać II czytania tego projektu i przyjętego we wtorek projektu o Krajowej Radzie Sądownictwa.

Berlin ogranicza relacje z Pjongjangiem. Wycofuje dyplomatę

Rząd Niemiec ograniczył stosunki dyplomatyczne z Korę Północną po kolejnej próbie rakietowej przeprowadzonej przez władze w Pjongjangu. Szef MSZ Niemiec Sigmar Gabriel poinformował w czwartek, że Berlin wycofa ze swojej ambasady jednego dyplomatę.

"Żyć pod takimi ludźmi jest strasznie niebezpieczne"

- To są ludzie, którzy mają tak rozbudowany narcyzm, że nie są w stanie pogodzić się z rzeczywistością. Używają wszelkich narzędzi władzy, żeby mścić się na całym świecie za swoje niepowodzenia. To jest ciekawa psychologia dla reżysera, scenarzysty, pisarza. Jednak żyć pod takimi ludźmi jest strasznie niebezpieczne - stwierdziła reżyserka Agnieszka Holland w programie "Kropka nad i" TVN24 mówiąc o Kaczyńskim i Ziobrze.

Krytykują laureata pokojowego Nobla. Nie wyślą ambasadorów na ceremonię 

Tegoroczny laureat Pokojowej Nagrody Nobla, czyli Międzynarodowa Kampania na rzecz Zniesienia Broni Nuklearnej (ICAN), nie sprawi, że na świecie zapanuje pokój - oświadczyła amerykańska ambasada w Norwegii. Poinformowała, że na ceremonii wręczenia nagrody nie będzie jej ambasadora. Podobnie postąpić chcą Wielka Brytania i Francja.