Najnowsze

Najnowsze

Adam Bielecki będzie gościem "Piaskiem po oczach"

Jako pierwszy himalaista w historii stanął zimą na szczycie dwóch ośmiotysięczników - Gaszerbrum i Broad Peak. Teraz jego celem jest ostatnia niezdobyta zimą góra - K2. Adam Bielecki właśnie wrócił z narodowej wyprawy, w czasie której co prawda nie udało się wejść na szczyt K2, ale udało się uratować ludzkie życie. Był jednym z czterech wspinaczy, którzy bezpiecznie sprowadzili z Nanga Parbat francuską himalaistkę Elisabeth Revol. Adam Bielecki będzie gościem Konrada Piaseckiego w "Piaskiem po oczach" w TVN24 w piątek o godzinie 20.

Pożar autobusu w Tajlandii. 20 osób nie żyje

20 robotników z Birmy zginęło w piątek rano w pożarze autobusu wkrótce po przekroczeniu granicy z Tajlandią - poinformowała policja. Trzy osoby zostały ranne. Autobusem podróżowało 47 osób.

"Kim oni są, ci muzułmanie". Książka dla dzieci, którą powinni przeczytać dorośli

Pomyślałam sobie, że ludzie mają znacznie więcej przekonań niż wiedzy, a w dodatku nie chcą się na tę wiedzę otworzyć. Stwierdziłam, że najbardziej chłonne wiedzy są dzieci, dlatego do nich kieruję tę książeczkę - mówi w rozmowie z tvn24.pl Zuzanna Pol, autorka książki dla dzieci "Kim oni są, ci muzułmanie", w której w prosty sposób stara się wyjaśnić świat islamu.

Macron oferuje mediacje w sprawie Afrinu

Prezydent Francji Emmanuel Macron zaoferował mediację w konflikcie między Turcją i zdominowanymi przez Kurdów Syryjskimi Siłami Demokratycznymi - poinformował w czwartek urząd prezydencki.

Naukowcy odkryli nowy organ w ludzkim ciele

Ludzkie ciało wydawałoby się doskonale przebadane. A jednak to nieprawda. Amerykańscy naukowcy właśnie udowadniają: mamy jeszcze jeden samodzielny organ. To interstitium, inaczej śródmiąższe. - Według nas może to być największy narząd w naszym ciele - stwierdził profesor Neil Theise z Uniwersytetu Medycznego w Nowym Jorku. Materiał programu "Polska i Świat".

"To jest rzeczywiście kara, że się rozwodzimy"

Jeżeli pójdziemy w tym kierunku, że to kara za rozwód, to pojawiają się takie pomysły, że być może nasze państwo chce budować prawo, które będzie nas zniechęcało do takich decyzji - powiedział ekonomista Marek Zuber, komentując zmiany w systemie emerytalnym, związane z wpłacaniem składek dla rozwodników.

"Polityczny spektakl"

Od afery hazardowej minęło już tyle lat, że wiele osób już o niej nie pamięta, ale nie Centralne Biuro Antykorupcyjne. W czwartek rano śledczy zatrzymali Jacka K., byłego wiceministra finansów i szefa Służby Celnej w rządach Platforma Obywatelska - Polskie Stronnictwo Ludowe, a prokuratura postawiła mu dwa zarzuty. Platforma nie ma wątpliwości, że czas zatrzymania nie jest przypadkowy: to polityczny spektakl, który ma przykryć rządowe nagrody.

Będzie kara za rozwód?

Czy to kara za rozwód? Jest nowy pomysł rządu i nowe kontrowersje. Wszystko przez Pracownicze Plany Kapitałowe. O tym jak Związek Ubezpieczeń Społecznych i Skarb Państwa mogą zarobić na rozwodzie, a rozwodnik - stracić.

Naukowcy odkryli nowy organ

Wydawałoby się, że ludzkie ciało naukowcy znają jak własną kieszeń. Okazuje się że nic bardziej mylnego! Właśnie odkryli nowy organ. Jest naprawdę duży i aż dziwne, że do tej pory nie wykryty. Jaki wpływ ma na prace innych narządów i czy pomoże zrozumieć rozprzestrzenianie się chorób nowotworowych?

Sławków walczy ze smogiem

Zlikwidują straż miejską, w zamian będą walczyć ze smogiem. Burmistrz śląskiego Sławkowa szykuje się do rozwiązania formacji, by za oszczędzone pieniądze między innymi walczyć z trującym dymem. To już kolejna straż miejska, która zniknie z mapy Polski. W ciągu tylko ostatnich pięciu lat, miasta zdecydowały się na likwidację ponad 60 straży miejskich i gminnych. I to pewnie nie koniec.

Wykłady ze szczęścia

Każdy z nas chciałby mieć receptę na szczęście, dlatego nie ma się co dziwić że wykłady o szczęściu na uniwersytecie Yale robią prawdziwą furorę. Na te zajęcia studenci walą drzwiami i oknami.

Sonda, która dotknie Słońca

Na tę chwilę naukowcy czekają od ponad 60 lat i jest szansa, że w końcu nadejdzie historyczna chwila. Sonda już jest, teraz trwają ostatnie przygotowania do jej podróży, bo to właśnie podróż w tej całej misji może być najbardziej skomplikowana.

Spotkanie po 50 latach

Rozdzieleni w dzieciństwie bracia spotykają się po pół wieku. Pomogły w tym testy genetyczne. Jak bardzo są ważne i do czego jeszcze wykorzystywane?

Po raporcie Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Julia Przyłębska odpowiada

Analiza przeprowadzona przez Helsińską Fundację Praw Człowieka dotycząca pracy Trybunału Konstytucyjnego jest nierzetelna. Wnioski z niej płynące nie mają pokrycia w faktach - podkreśla prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska odnosząc się do raportu fundacji, krytycznie oceniającego pracę Trybunału w 2017 roku.

"Pokazowa" dymisja nie jest planowana

Aman Tulejew, szef obwodu kemerowskiego w Rosji, gdzie doszło w niedzielę do tragicznego pożaru, może stracić posadę nie wcześniej niż za kilka miesięcy. Zastąpić go może urzędnik, którego niezależne media wiążą z biznesmenem zbliżonym do Kremla.

"Politycy PiS-u w oczach mają złotówki, a nie jakieś sprawy publiczne"

Wyborcy zobaczyli, że to nie partia Prawo i Sprawiedliwość, tylko partia "kasa i jeszcze raz kasa" - powiedział w "Kropce nad i" wiceszef PO i były minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak. Skomentował w ten sposób wyniki badania poparcia dla partii politycznych, zrealizowanego przez Kantar Millward Brown SA na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24. PiS straciło 12 punktów procentowych.

Życie milionera

Mężczyzna z pasją łowienia ryb, który złowił milion w tym samym teleturnieju osiem lat temu. Był pierwszym zwycięzcą programu, choć - co ciekawe - niektórzy bliscy nawet znajomi dowiedzieli się o tym dopiero po kilku miesiącach. Wygrana zajęła mu niecałe pół godziny. Wtedy było dwanaście pytań do miliona, a teraz Magdalena Gwóźdź stawia dwanaście pytań do milionera. Między innymi o to, jak te pieniądze zmieniły jego i jego życie?

Muzeum marzeń

Człowiek, który fortunę zdobył nie dzięki wiedzy a szczęściu, jakie dopisało mu w totolotka. Wiedza przydała mu się potem, gdy dostał od losu prawie półtora miliarda starych złotych. Zygmunt Rząp, sołtys z Mazur, z wygraną nigdy się nie afiszował. Ale to, co z nią zrobił, nie jest tajemnicą, bo muzeum, jakie stworzył, można odwiedzać codziennie i za darmo.

Zawód gracz

Łatwo przyszło, łatwo może pójść - o tym na własnej skórze przekonali się bohaterowie kolejnego reportażu. Ludzie, którzy kiedyś żyli z wygrywania teleturniejów. Jeden z nich startował 65 razy, a około 50 wygrał. Występowali tak często, że w pewnym momencie już im to ograniczono. Motorniczy, rolnik i i nauczyciel opowiadają Rafałowi Stangreciakowi, jak wyglądało ich przygotowanie do programów testujących wiedzę, na co przeznaczyli nagrody i co zostało im z tego do dziś.

Departament Stanu USA: rezerwujemy sobie prawo do odpowiedzi na działanie Rosji

Wydalając amerykańskich dyplomatów, Rosja dowodzi, że nie jest zainteresowana dialogiem na temat spraw istotnych dla obu krajów - oznajmił w czwartek Departament Stanu USA tuż po ogłoszeniu przez Moskwę, że zamknie on konsulat Stanów Zjednoczonych w Petersburgu oraz nakaże 60 amerykańskim dyplomatom opuścić kraj.

Milionerka

Milionerka z Bieszczad, emerytowana nauczycielka polskiego, której znajomość matematyki przyniosła sukces. Maria Romanek jest drugą w Polsce zwyciężczynią teleturnieju TVN "Milionerzy". Wraz z wysoką wygraną przyszła wielka sława, choć - jak mówi ona sama - ani jednego, ani drugiego do szczęścia nie potrzebuje. Dlatego pieniędzmi się podzieli. Przez niebywałą wręcz skromność nie chce publicznie mówić z kim, ale jedno zdradziła Katarzynie Górniak.

"Politycy PiS-u w oczach mają złotówki, a nie jakieś sprawy publiczne"

Wyborcy zobaczyli, że to nie partia Prawo i Sprawiedliwość, tylko partia "kasa i jeszcze raz kasa" - powiedział w "Kropce nad i" wiceszef PO i były minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak. Skomentował w ten sposób wyniki badania poparcia dla partii politycznych, zrealizowanego przez Kantar Millward Brown SA na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24. PiS straciło 12 punktów procentowych.

"Niekończąca się fala represji" na Białorusi

Do respektowania praw człowieka wezwał białoruskie władze Miklos Haraszti, specjalny sprawozdawca ONZ do spraw Białorusi. Przyczyna tego apelu to, jak stwierdzono w komunikacie, "nowa fala aresztowań", stosowanie kary śmierci i łamanie wolności mediów.