Najnowsze

Najnowsze

Katastrofa smoleńska - co wydarzyło się osiem lat temu

Osiem lat temu doszło do katastrofy smoleńskiej. Zginęli w niej prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką oraz znajdujący się w prezydenckim samolocie przedstawiciele różnych ośrodków władzy, a także służba zabezpieczenia i załoga samolotu. W sumie 96 osób. W ósmą rocznicę katastrofy przypominamy, jak przebiegały tamte tragiczne wydarzenia.

Metropolita krakowski jednoznacznie o projekcie "Stop aborcji"

Mamy prawo oczekiwać podjęcia szybko wszystkich niezbędnych procedur w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej, aby chroniono życie dzieci - tak arcybiskup Marek Jędraszewski, metropolita krakowski, skomentował sprawę projektu ustawy zaostrzającej prawo aborcyjne. Zdaniem hierarchy politycy rządu PiS po decyzji o zwrocie ministerialnych nagród powinni poprzeć projekt.

Jazz zabrzmi w Poznaniu

Już jutro w Poznaniu rusza kolejna edycja Ery Jazzu: Aquanet Jazz Festival. To pięć dni koncertów.

"Stany Zjednoczone odpowiedzą na śmiercionośny atak chemiczny w Syrii"

USA odpowiedzą rozwiązaniem siłowym na atak chemiczny w Syrii - zapowiedział w poniedziałek prezydent Donald USA Trump. Po raz drugi w ciągu dwóch dni rozmawiał z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem. O konsekwencjach kolejnego ataku chemicznego w Syrii rozmawiano również na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa ONZ.

Pracują w Polsce dla reżimu Kima

Pracują nawet 7 dni w tygodniu, zamiast odpoczynku mają "sesje ideologiczne", a większość ich pensji trafia do kieszeni dyktatora. W takich warunkach zatrudnieni są Koreańczycy z Północy w polskich firmach. Nieetyczny proceder trwa, choć według urzędników już dawno miał się zakończyć. Materiał magazynu "Czarno na białym".

Przeszukania u prawnika Trumpa. "Haniebna akcja"

Federalne Biuro Śledcze przeprowadziło rewizję w biurze i w domu Michaela Cohena, prawnika prezydenta USA Donalda Trumpa. Wniosek o przeszukanie złożyło biuro specjalnego prokuratora Roberta Muellera prowadzącego śledztwo w sprawie Russiagate. Zdaniem Trumpa to "haniebna akcja" i "totalne polowanie na czarownice".

Historyczny pozew

Takiego procesu jeszcze nie było. Troje Polaków, którzy przeżyli niemiecką okupację, idzie do sądu. Mają dość książek, które ich zdaniem naruszają dobra osobiste ofiar drugiej wojny światowej. Skarżą wydawcę, który zarabia na tekstach autora negującego Holokaust.

Uroczystość owiana tajemnicą

Na dzień przed ósmą rocznicą katastrofy smoleńskiej w Sejmie odsłonięto tablicę upamiętniającą prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Ale nie była to zwykła uroczystość. Politykom Prawa i Sprawiedliwości bardzo zależało na dyskrecji w tej sprawie do ostatniej chwili.

Wiceszef Komisji Europejskiej o dialogu z Polską

Chociaż nie zgadzamy się co do wszystkiego, to mamy szczery i otwarty dialog - mówił odwiedzający w poniedziałek Warszawę wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans. Szef polskiej dyplomacji Jacek Czaputowicz powtarzał, że obie strony dążą do znalezienia kompromisu. Pytanie jak daleko są od porozumienia i czy faktycznie umożliwi on zamknięcie sprawy procedury praworządności.

Rekordowe nagrody w rządzie PiS

114 tysięcy złotych - taką nagrodę finansową w latach 2016 i 2017 otrzymał Łukasz Smółka, szef gabinetu politycznego ministra infrastruktury. To rekord w wysokości premii, które otrzymali członkowie rządu obozu Zjednoczonej Prawicy. Opozycja nie kryje oburzenia.

Beata Szydło pytana o nagrodę

Pani premier, czy zwróciła już pani swoją nagrodę - z takim pytaniem do Beaty Szydło zwrócił się w Sejmie dziennikarz TVN24 Radomir Wit. Zobacz, jaka była reakcja byłej premier.

Autobus szkolny spadł do wąwozu. Zginęło 27 osób

Co najmniej 23 dzieci zginęło w wypadku szkolnego autobusu, który stoczył się do głębokiego na 100 metrów wąwozu w pobliżu miejscowości Kangra w stanie Himachal Pradesh na północy Indii - poinformowała lokalna policja.

Szef nacjonalistów rezygnuje, mandatu nie obejmie

Szef nacjonalistycznej partii Jobbik Gabor Vona zrezygnował ze stanowiska po wyborach parlamentarnych na Węgrzech, w których rządząca koalicja konserwatywnego Fideszu i Chrześcijańsko-Demokratycznej Partii Ludowej (KDNP) zdobyła 2/3 mandatów.

Dzieci wojny

Mało znana historia północnokoreańskich sierot, którymi zaopiekowała się kiedyś Polska. Dla około 1,5 tysiąca chorych i niedożywionych dzieci rzeczywistość PRL w latach 50. była rajem. Nie chciały stąd wyjeżdżać, ale pewnego dnia je wywieziono. Co się z nimi stało? Reporterzy "Czarno na białym" rozmawiali z ludźmi, którzy wtedy opiekowali się sierotami z egzotycznego kraju.

"Wielu ludzi daje się prowadzić za rękę w stronę jakiegoś piekła"

To najokropniejsze, co może nas spotkać. Stan, w którym jeden człowiek popierany przez jakąś grupę ludzi, chce mi od rana powiedzieć jak żyć, który but zakładać na którą nogę - mówił w "Faktach po Faktach" Janusz Gajos. - Daje mi taką tabelkę z przykazaniami na każdą okoliczność mojego życia. To jest przerażające - dodał aktor.

"Wielu ludzi daje się prowadzić za rękę w stronę jakiegoś piekła"

To najokropniejsze, co może nas spotkać. Stan, w którym jeden człowiek popierany przez jakąś grupę ludzi, chce mi od rana powiedzieć, jak żyć, który but zakładać na którą nogę - mówił w "Faktach po Faktach" Janusz Gajos. - Daje mi taką tabelkę z przykazaniami na każdą okoliczność mojego życia. To jest przerażające - dodał aktor.

Radiowóz rozbity, drugie auto na dachu. Cztery osoby ranne

Policjanci jechali na sygnale do zdarzenia na autostradzie, gdy w Żernikach Wrocławskich (Dolnośląskie) uderzyło w nich auto osobowe. Według funkcjonariuszy kierowca prawdopodobnie chciał wykonać manewr wyprzedzania. Radiowóz ma w efekcie rozbity przód, a drugi pojazd dachował. Poszkodowane zostały cztery osoby.

"Werbalne potępienie jest rażąco niewystarczające"

Wysoki Komisarz Narodów Zjednoczonych ds. Praw Człowieka (UNHCHR) Zeid Ra'ad Al-Hussein skrytykował światowe mocarstwa za "puste słowa" i "słabe potępienie" ataku chemicznego, który miały przeprowadzić wojska rządowe w Syrii.

Ćwiąkalski: zamierzam walczyć o wielomilionowe odszkodowanie dla Komendy

Będę walczyć o wysokie odszkodowanie, ponieważ temu człowiekowi to się należy - zapowiedział w "Tak jest" pełnomocnik Tomasza Komendy profesor Zbigniew Ćwiąkalski. Jak dodał, "człowiek, który przesiedział 12 lat i został uniewinniony, dostał prawie trzy miliony złotych". W jego ocenie w przypadku Komendy kwota ta powinna być dużo wyższa.

Wniosek Manaforta odrzucony. Pozostanie w areszcie domowym

Były szef sztabu wyborczego Donalda Trumpa Paul Manafort pozostanie w areszcie domowym - zdecydował sąd federalny, który ponownie odrzucił jego wniosek o zmianę warunków kaucji. Manafort został oskarżony przez specjalnego prokuratora Roberta Muellera w ramach śledztwa dotyczącego wpływania przez Rosję na wybory prezydenckie w USA.