Najnowsze

Najnowsze

Kaczyński o Czaputowiczu: eksperyment. Szef MSZ: wierzę, że będzie udany

Wierzę, że eksperyment - jak to ujął Jarosław Kaczyński - kierowania przeze mnie Ministerstwem Spraw Zagranicznych, będzie eksperymentem udanym - powiedział w piątek szef MSZ Jacek Czaputowicz. Skomentował słowa prezesa PiS, który w wywiadzie dla "Gazety Polskiej Codziennie" powiedział, że resortem miała pokierować inna osoba, ale w ostatniej chwili "wycofała się z tej misji".

Tiry ścigały się na drodze. Jest wyrok

Wielotonowe kolosy ścigały się na drodze, stwarzając śmiertelne zagrożenie. Jednemu z kierowców – Polakowi – groziła utrata prawa do poruszania się po polskich drogach, ale sąd zdecydował, że wystarczy grzywna.

Białoruś likwiduje "podatek od pasożytnictwa"

Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenka podpisał w czwartek dekret nr 1, który zastąpi poprzedni, o tzw. pasożytnictwie. Przepis ten przewidywał zapłatę jednorazowego podatku od osób niepracujących. Wywołał w 2017 r. falę protestów społecznych a teraz został uznany za nieskuteczną formę stymulowania zatrudnienia.

Laura żyła cztery miesiące. W tym czasie jej matka była dwa razy w izbie wytrzeźwień

- Płaczliwa, domaga się noszenia na rękach - skarżyła się kuratorom Monika P. na swoją nowonarodzoną córkę. - Impulsywna, nie ma świadomości zagrożenia, jakie niesie dla dzieci jej uzależnienie - notowali kuratorzy o matce. W sierpniu urodziła, w październiku była w izbie wytrzeźwień, pierwszego stycznia znowu, a dziewiątego Laura trafiła do szpitala z pękniętą czaszką.

Stosunek prezydenta do ONR? "Nie jest obdarzany sympatią"

Myślę, że Obóz Narodowo-Radykalny nie może liczyć na wspólne świętowanie z prezydentem. Nie jest obdarzony sympatią - powiedział w piątek prezydencki minister Andrzej Dera. - Niezbyt dobra atmosfera wokół tej organizacji się pojawia - dodał, komentując głosy o konieczności zdelegalizowania ONR-u.

Wybuch gazociągu i pożar pod Poznaniem. "Boso uciekaliśmy z żoną z domu"

Potężny huk, świst i gorąca fala. Mieszkańcy uciekali ze swoich domów tak jak stali. Liczyła się każda minuta. Chwilę po północy w Murowanej Goślinie (woj. wielkopolskie) doszło do wybuchu gazociągu wysokiego ciśnienia o średnicy 50 cm. Ogień pojawił się na ulicy Gnieźnieńskiej. Spłonęły trzy domy i jeden budynek gospodarczy. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Miasto, gdzie neonaziści nie są "marginesem" a władze nie radzą sobie od lat

Szef MSWiA Joachim Brudziński zapewnia, że neonaziści to w Polsce margines. Jest jednak takie miasto, w którym prokuraturę zalewały doniesienia o nazistowskich bazgrołach na murach, doszło do licznych ataków na "obcych", a skrajna prawica maszeruje ulicami. Prokurator, który uznał swastykę za "hinduski symbol szczęścia" i został zdegradowany, przez nową władzę został awansowany. Materiał programu "Czarno na Białym" o tym, jak z "marginalnym" neonazizmem władze walczą w Białystoku.

"Oni doprowadzili do tego, że te organizacje wyszły z krzaków"

Bzdury opowiadał, (...) nic tam nie było w tej informacji, żadnych danych - powiedział w piątek we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 poseł Nowoczesnej Adam Szłapka. Skomentował w ten sposób czwartkowe wystąpienie szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego, który w Sejmie przedstawił informację resortu na temat organizacji o charakterze skrajnym.

Biały Dom: prezydent gotowy na ugodę w sprawie "marzycieli"

Prezydent USA Donald Trump jest gotów podpisać się pod planem, który otworzy drogę do obywatelstwa dla prawie 1,8 miliona "marzycieli". To osoby, które jako dzieci zostały przywiezione nielegalnie do Stanów Zjednoczonych - poinformował w czwartek Reuters.

Strażacy już z daleka widzieli łunę ognia. "Szykowałem się mentalnie"

Jechali do eksplozji na stacji benzynowej, okazało się, że wybuchł gazociąg w Murowanej Goślinie. Strażacy już z daleka widzieli łunę ognia, na własne uszy słyszeli huk. Po drodze mijali ludzi uciekających ze swych domów mieszkańców. - Mam doświadczenia z Jankowa Przygodzkiego. Mentalnie szykowałem się na tego typu sytuację - opowiada tvn24 Jarosław Kuśmirek, dowódca straż pożarnej.

Od gazociągu do najbliższych domów było 20 metrów. Tak miejsce nocnego dramatu wygląda z drona

Ogromny pożar gazociągu w Murowanej Goślinie na zdjęciach z drona. Ogień sięgał nawet do 30 metrów. Gazociąg przy ul. Gnieźnieńskiej mieścił się pomiędzy spalonymi budynkami, a od każdego z nich dzieliło go około 20 metrów. - Płomieniem zostały objęte trzy budynki mieszkalne, w tym jeden mieszkalno-magazynowy. Ten płomień był na tyle silny, że budynki spłonęły doszczętnie i nie było co bronić, trzeba było dogasić to, co po nich pozostało - tłumaczył Sławomir Brandt, rzecznik wielkopolskiej straży pożarnej.

Miłosierdzie wiceministra. Chce już tylko stwierdzenia winy, a nie ukarania

Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości chciał tylko - jak twierdzi - żeby numer jego komórki został usunięty z internetu. Policyjno-prokuratorsko-sądowa machina uruchomiona po zawiadomieniu wiceministra pojechała jednak znacznie dalej - nakaz przeszukania domu, domniemany sprawca dowieziony w kajdankach na przesłuchanie. "Nieproporcjonalne działania", "represje" - takimi słowami działanie organów ścigania określa organizacja broniąca praw człowieka.

"Usłyszałem potężny huk i brzęk tłuczonego szkła. Sąsiedni dom spłonął doszczętnie"

Z salonu przez okno było widać potężny język ognia skierowany w stronę asfaltu i drugi jęzor świeżego gazu, skierowany w przeciwnym kierunku w pole. Jedyne, co można było zrobić to biegiem budzić żonę, wyciągać córkę z łóżka i wiać z domu. Sąsiedni dom spłonął doszczętnie - powiedział jeden z mieszkańców Murowanej Gośliny. Po północy wybuchł tam potężny pożar gazociągu.

Ofiara porwania: włożyli mnie do trumny

- Byli zamaskowani. Któryś z nich zarzucił mi worek na głowę. Skrępowano mi ręce. Poczułam ogromny strach. Wtedy włożono mnie do trumny i zamknięto wieko – tak Halina M. opisywała moment swojego porwania. Za uprowadzenie kobiety skazany został Bogusław K. W więzieniu mężczyzna przygotowywał się do kolejnych przestępstw. Materiał magazynu "Uwaga" TVN.

Walka o zdrowie i kobiecość

Najpierw muszą zmierzyć się z diagnozą, potem z trudną decyzją o usunięciu piersi, a jakby tego było mało - z bezdusznymi przepisami, które dziś każą płacić za profilaktyczną mastektomię. Materiał o walce o życie, kobiecość i zdrowym rozsądku.

Powstają "oczy" chińskich lotniskowców. Otworzą dostęp do oceanów

Chińska armia pracuje nad samolotem wczesnego ostrzegania i kontroli zdolnym do operowania z pokładu lotniskowców - po raz pierwszy w tym tygodniu potwierdzono w chińskich mediach. Maszyny, oznaczone jako KJ-600 są niezbędne, by chińska flota mogła samodzielnie operować z dala od własnego terytorium. Mają również umożliwić wykrywanie z daleka najnowocześniejszych samolotów USA.

"Zero tolerancji dla takich zachowań"

Tolerancji dla takich postaw nie ma, ale... neonazizmu również nie. Szef MSWiA zapewniał w Sejmie, że wstrząsające zdjęcia pokazane przez dziennikarzy „Superwizjera” TVN nie dowodzą, że dzieje się coś złego, błędem jest wiązanie takich postaw z prawicą, a winę za nie ponosi opozycja.

Edukacyjny odlot. Brak Darwina w podręcznikach

"Czucie i wiara silniej mówi do mnie niż mędrca szkiełko i oko" - wieszcz polski, ale myśl uniwersalna. Słowa Adama Mickiewicza w szkolne życie młodych hindusów wcielił tamtejszy minister edukacji, który do ustaleń naukowców podchodzi bardziej niż sceptycznie i z podręczników wykreśla teorię ewolucji.

Pierwsze w historii klony naczelnych

Po latach prób i błędów wreszcie się udało - w Chińskiej Akademii Nauk w Szanghaju na świat przyszły dwa klony makaka jawajskiego. Naukowcy czekali na to dwie dekady, od momentu, kiedy pierwszy raz udało się sklonować ssaka. Owca Dolly przeszła do historii, naukowcy, którym udało się ten sukces powtórzyć na naczelnym - też pewnie do niej przejdą. Pytanie, komu przejdzie ochota na sklonowanie człowieka. I kiedy.

Wypłata od Unii

Ile pieniędzy dostanie Polska od Unii Europejskiej? Odpowiedź poznamy na przełomie maja i czerwca, wcześniej jednak okaże się, jakie kryteria zostaną przyjęte w podziale unijnych środków. Materiał o cenie prawa i finansowym wymiarze wymiaru sprawiedliwości.

Uspokajające kamizelki

W niemieckich szkołach są coraz popularniejsze, chociaż niektórym kojarzą się z kaftanami bezpieczeństwa. Kamizelki obciążeniowe - bo to o nich mowa - mają pomóc nadruchliwym dzieciom w koncentracji. Terapeuci jednak ostrzegają: kamizelki to nie uniwersalny „uspokajacz dzieci”, a tylko część rehabilitacji, która powinna być prowadzona pod okiem specjalisty.

Skandal na gali charytatywnej

Zaproszenia nie dostaną nigdy. Ich obecność służy tylko rozrywce mężczyzn odnoszących sukcesy. To oni bawią się na corocznej gali charytatywnej. To Klub Prezesów, czyli spotkanie elity brytyjskiego biznesu. Ekskluzywny jest klub, ekskluzywny hotel w którym trwa zabawa tylko zachowaniu mężczyzn do tej klasy daleko.