Najnowsze

Najnowsze

Franciszek odwiedził Benedykta XVI

Papież Franciszek odwiedził we wtorek swego emerytowanego poprzednika Benedykta XVI, by złożyć mu wielkanocne życzenia. O ich kolejnym spotkaniu poinformowało biuro prasowe Watykanu.

73 migrantów na tureckiej łodzi

Grecka straż przybrzeżna przejęła we wtorek w pobliżu wyspy Leros w południowo-wschodniej części Morza Egejskiego łódź, którą próbowało dowieść do Europy 73 migrantów.

Utajniony proces. W Moskwie sądzą ukraińskiego dziennikarza

Oskarżony o szpiegostwo ukraiński dziennikarz Roman Suszczenko, którego proces zaczął się we wtorek w Moskwie, nie przyznaje się do winy - poinformował jego adwokat Mark Fejgin. Proces odbywa się za zamkniętymi drzwiami, a materiały ze śledztwa są tajne.

Aborcja. Fakty i mity

Wiara i światopogląd - na tym poziomie trudno polemizować w sprawie aborcji. Ale w tym sporze pojawiają się też argumenty, które w jaskrawy sposób przeczą faktom. Materiał Artura Warcholińskiego z "Czarno na białym" TVN24.

Zostawieni sami sobie. "Śmiech w żywe oczy"

Przy okazji walki o o prawa do życia dzieci z wrodzonymi wadami genetycznymi nic nie mówi się o prawach dzieci, które urodzą się niepełnosprawne. W projekcie kontrowersyjnej ustawy nie ma o tym ani słowa. Mówią o tym za to - dużo i poruszająco - bohaterowie reportażu Darii Górki, reporterki "Czarno na białym" TVN24. Dzieci, które przyszły na świat z bardzo poważnymi wadami wrodzonymi i genetycznymi, nie chodzą, nie mówią, wymagają ciągłej opieki, rehabilitacji i leczenia, co nie tylko dużo kosztuje, ale też diametralnie zmienia życie całej rodziny, ale... taką rodziną państwo już się tak bardzo nie interesuje.

Prezydent i szef MON z wizytą u polskich żołnierzy w Afganistanie

Prezydent Andrzej Duda i minister Mariusz Błaszczak odwiedzają żołnierzy w Afganistanie. To pierwsza wspólna wizyta i pokaz jedności, który armii po poprzednim ministrze jest szczególnie potrzebny. O dobrej współpracy zapewniają oboje, ale na zapewnieniach się nie kończy: nowy minister obrony robi spore porządki po Antonim Macierewiczu, co widać w licznych podjętych decyzjach.

Koniec koszmaru ojca i chorego syna. Widmo eksmisji minęło

Nie stracił nadziei, choć sprawa wydawała się beznadziejna. Upór górnika, zaangażowanie mediów i dobrych ludzi sprawiły, że Stefan Pachulczak i jego niepełnosprawny syn mogą spać spokojnie we własnym mieszkaniu w Świnoujściu. Choć eksmisja była o krok.

Sondaż: przyznanie nagród ministrom źle widziane

Była premier w Sejmie pokazała co potrafi i broniła przyznanych przez siebie nagród dla ministrów i wiceministrów. Przekaz był jasny, bo wsparcie od prezesa duże. Pojawia się pytanie, czy teraz temat nagród dla partii będzie już z górki. Najnowszy sondaż pokazuje, że ta sprawa wcale dobrze przez badanych widziana nie jest.

Zawiadomienie do prokuratury w sprawie placu Piłsudskiego

Czy Mariusz Błaszczak przekroczył swoje uprawnienia? Stołeczny ratusz składa w prokuraturze zawiadomienie o możliwości przekroczenia uprawnień przez Mariusza Błaszczaka, który w październiku ubiegłego roku - jeszcze jako szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji - podpisał decyzję i sprawił, że plac Piłsudskiego stał się terenem zamkniętym. Wiceprezydent Warszawy nie ma wątpliwości: zabrano ten plac, by realizować polityczny cel - postawić pomnik.

Kara dla prezydent Warszawy

Hanna Gronkiewicz-Waltz nie przyszła na komisję weryfikacyjną, za co będzie musiała zapłacić. Komisja Patryka Jakiego chce 10 tysięcy złotych. Opozycja nie ma wątpliwości, że to polityczny teatr.

Premier Izraela opuścił szpital

Premier Izraela Benjamin Netanjahu został wypisany we wtorek późnym wieczorem ze szpitala w Jerozolimie, do którego trafił kilka godzin wcześniej z wysoką gorączką i kaszlem - poinformowało biuro prasowe szefa izraelskiego rządu.

Życie narodzonych

Niektórym posłom sejmowej komisji praw człowieka możemy dedykować kolejny reportaż "Czarno na białym", bo przy okazji tej walki o prawo do życia, nic nie mówi się o prawach dzieci, które urodzą się niepełnosprawne. W projekcie kontrowersyjnej ustawy nie ma o tym ani słowa. Mówią o tym za to - dużo i poruszająco - bohaterowie reportażu Darii Górki. Rodzice dzieci, które przyszły na świat z bardzo poważnymi wadami wrodzonymi i genetycznymi, nie chodzą, nie mówią, wymagają ciągłej opieki, rehabilitacji i leczenia, co nie tylko dużo kosztuje, ale też diametralnie zmienia życie całej rodziny, ale taką rodziną Państwo już się tak bardzo nie interesuje.

Prawdy i mity

Wiara i światopogląd - na tym poziomie trudno polemizować w sprawie aborcji. Ale w tym sporze pojawiają się też argumenty, które w jaskrawy sposób przeczą faktom i o tym czarno na białym Artur Warcholiński.

Święte prawo

Pozostawieni praktycznie sami sobie. O ich prawa nikt się nie upomina, gdy toczy się teraz batalia o zaostrzenie prawa do aborcji. Batalia, w którą bardzo zaangażował się teraz Kościół. W ostatnich dniach publicznie zabierał głos w tej sprawie aż kilka razy, na bieżąco odnosząc się do działań lub braku działań polityków rządzącej partii. Nacisk jest mocny, choć - co ciekawe - nie idzie w parze z poparciem wiernych dla zaostrzenia prawa do przerywania ciąży, o czym Jacek Tacik.

"Chcę im pokazać, żeby nie podskakiwali"

Ryszard Petru zapowiada, że za spalenie kukły ze swoją podobizną przez Młodzież Wszechpolską będzie żądał dla nich kary finansowej. - Żeby wyskoczyli z kaski - powiedział były przewodniczący Nowoczesnej w "Kropce nad i".

Poziom dyskusji

Słowa, których akurat nie powinno być, a padły. Arkadiusz Wierzuk pokaże, jak wyglądała debata sejmowej komisji praw człowieka nad prawem kobiety do aborcji. "Co ma kobieta tutaj do gadania" - to tylko jedna z wypowiedzi posłów, którzy ostatecznie poparli projekt ustawy "Zatrzymaj aborcję".

Szef Pentagonu chwali NATO za reakcję po otruciu Skripala

Sekretarz obrony USA Jim Mattis powiedział we wtorek, że wydalenie rosyjskich dyplomatów w ramach protestu po próbie zabicia w Wielkiej Brytanii byłego rosyjskiego szpiega Siergieja Skripala jest argumentem skierowanym do tych, którzy wątpili w jedność Sojuszu Północnoatlantyckiego.

"Chcę im pokazać, żeby nie podskakiwali"

Ryszard Petru zapowiada, że za spalenie kukły ze swoją podobizną przez Młodzież Wszechpolską będzie żądał dla nich kary finansowej. - Żeby wyskoczyli z kaski - powiedział były przewodniczący Nowoczesnej w "Kropce nad i".

"Tam puściły hamulce". Sikorski o nagrodach ministrów

Wszyscy jesteśmy zniesmaczeni kontrastem między tym, co mówili, czyli "skromność", "służba Polsce", a tym co robią, czyli czerpaniem szeroką garścią - podkreślał w "Faktach po Faktach" w TVN24 były szef MSZ Radosław Sikorski, komentując nagrody wypłacone członków rządu PiS. - Sądzę, że tam puściły hamulce - dodał były szef MSZ. Gościem drugiej części byli Robert Kropiwnicki (PO) i Sebastian Kaleta, członek komisji weryfikacyjnej z rekomendacji PiS.

Telefon do premiera. Prezydentowi nie podoba się, że Słowacja się wyłamała

Prezydent Słowacji Andrej Kiska skrytykował we wtorek słowackie ministerstwo spraw zagranicznych, że nie wydaliło wzorem innych państw Unii Europejskiej rosyjskich dyplomatów w reakcji na próbę otrucia w Wielkiej Brytanii byłego rosyjskiego szpiega Siergieja Skripala i jego córki. Oprócz Słowacji tylko osiem krajów Unii Europejsiej nie zdecydowało się na taki krok.

"Tam puściły hamulce". Sikorski o nagrodach ministrów

Wszyscy jesteśmy zniesmaczeni kontrastem między tym, co mówili, czyli "skromność", "służba Polsce", a tym, co robią, czyli czerpaniem szeroką garścią - podkreślał w "Faktach po Faktach" w TVN24 Radosław Sikorski, komentując nagrody wypłacone członkom rządu PiS. - Sądzę, że tam puściły hamulce - dodał były szef MSZ.

"To nie jest zwołanie KRS, tylko spotkanie z nowo wybranymi członkami"

Myślę, że dobrze, iż przed formalnym posiedzeniem sędziowie przyjadą, spotkają się, porozmawiają, ustalą zasady - ocenił Andrzej Dera z Kancelarii Prezydenta RP, komentując zapowiedź zorganizowania na początku kwietnia spotkania nowych członków KRS. Jak zapewnił, według jego wiedzy to nie jest zwołanie pierwszego posiedzenia Krajowej Rady Sądownictwa, tylko "spotkanie z nowo wybranymi członkami" KRS.

Solidarni z Brytyjczykami

Jest międzynarodowa odpowiedź na działania Rosji. Władze 26 państw zdecydowały o wydaleniu części rosyjskich dyplomatów w związku z próbą otrucia byłego pułkownika rosyjskiego wywiad wojskowego i brytyjskiego agenta - Siergieja Skripala. Goście Andrzeja Morozowskiego w programie "Tak jest" komentowali przyczyny i zastanawiali się nad odpowiedzią Kremla.