Najnowsze

Najnowsze

- Nelly zawsze miała pasję do działalności publicznej. Myślę, że bardzo dobrze odnalazła się w tym co robi - mówi Jan Rokita. Jego zdaniem Polska znajduje się obecnie w politycznym dryfie, a rząd PO prowadzi mało ambitną politykę, zupełnie jak wcześniej PiS.

Szczyt NATO w Bukareszcie to najważniejsze wydarzenie ostatniego tygodnia, o których pisaliśmy w tvn24.pl. Ale w Świat 24/7 piszemy również o śmiercionośnej brazylijskiej chorobie i o historii bojkotu igrzysk w Moskwie przez... Chiny.

Kolejka TIR-ów do przejścia granicznego w Dorohusko sięga przez Chełm aż do miejscowości Stołpie oddalonej 10km od Chełma - alarmuje na Kontakt TVN24 internauta hihopek. Izba Celna w Białej Podlaskiej potwierdza: kierowcy w kolejce muszą spędzić ponad dwie doby.

Były uczeń tyskiego zespołu szkół zaatakował w piątek nożem pracującą w tej placówce nauczycielkę. Zraniona kilkakrotnie kobieta musiała być natychmiast operowana, jej życie jest już bezpieczne. Według policji sprawca w swoich zeznaniach nie potrafi wyjaśnić motywów swego czynu.

8-letni chłopiec wpadł do stawu we wsi Ryczeń koło Góry na Dolnym Śląsku. Dziecko uratował 70-letni przypadkowy przechodzień. Chłopiec w chwili wypadku był po opieką znajomej swoich rodziców. Kobieta była pijana - podała policja.

Próba znalezienia porozumienie w polityce powinna być ważniejsza od psikusów - powiedział w TVN24 aktor Andrzej Arciszewski, aktor uzyczający głosu Ciasteczkowemu Potworowi. To właśnie do tej postaci z "Ulicy Sezamkowej" premier porównał prezesa PiS.

Już w 23 krajach na świecie obowiązuje całkowity zakaz stosowania kar fizycznych wobec dzieci. Rzecznik Praw Dziecka Ewa Sowińska postuluje wprowadzenie zakazu także do polskiego prawa.

Zmarł czołowy polski prymitywista, twórca "sztuki nieokrzesanej", jeden z najbardziej znanych artystów z kręgu sztuki naiwnej. Stanisław Zagajewski, "włocławski Nikifor", odszedł w wieku 81 lat.

U wybrzeży Somalii piraci uprowadzili francuski żaglowiec z 32-osobową załogą. Francuskie władze informują, że nie miały żadnego kontaktu ani z porywaczami, ani z załogą jednostki.

Operacja CBA, która miała zakończyć się kontrolowanym wręczeniem łapówki Andrzejowi Lepperowi, zaczęła się w pokoju Adama Lipińskiego - pisze "Dziennik". Gazeta przedstawia barwny opis i dalsze szczegóły operacji CBA w ministerstwie rolnictwa.

Były premier przyznał, że na naradzie przed zatrzymaniem Barbary Blidy Zbigniew Ziobro mógł omawiać jej sprawę. Ziobro temu uporczywie zaprzeczał, także zeznając w prokuraturze - pisze "Gazeta Wyborcza".

Po rozpadzie LiD posłowie partii Donalda Tuska składają politykom Partii Demokratycznej oferty przejścia do swego ugrupowania - pisze Dziennik. Według gazety Platformie najpewniej juz udało się złowić prof. Mariana Filara. Co ciekawe, kuszeni są tez znani posłowie SdPl, jak Andrzej Celiński.

Były premier przyznał wczoraj, że na naradzie przed zatrzymaniem Barbary Blidy Zbigniew Ziobro mógł omawiać jej sprawę. Ziobro temu uporczywie zaprzeczał - także w zeznaniach w prokuraturze - pisze "Gazeta Wyborcza".

Kubańskie rytmy znowu rozgrzeją europejską publiczność. W przyszłym tygodniu tournee po Wielkiej Brytanii rozpoczyna słynny kubański zespół Buena Vista Social Club.

20 osób zginęło, a kilkadziesiąt zostało rannych w wyniku wypadku autobusu w Kalkucie. Większość ofiar śmiertelnych wypadku to uczniowie pobliskiej szkoły, którzy zostali uwięzieni w tonącej maszynie.

Szeroka publiczność wreszcie może podziwiać oryginał nagiego portretu Carli Bruni. Nowojorski dom aukcyjny Christie's otworzył w piątek ekspozycję ze zdjęciami, które wystawi na sprzedaż 10 kwietnia.

Podkarpacie przeżyje niedługo najazd polityków. W związku z wyborami uzupełniającymi do Senatu - po śmierci senatora Andrzeja Mazurkiewicza - o mandat może się ubiegać nawet kilkanaście osób - pisze "Rzeczpospolita".