Najnowsze

Najnowsze

- Nie ma różnicy między rządem a prezydentem jeśli chodzi o sprawy strategiczne w polskiej polityce zagranicznej - powiedział w Gdańsku premier Donald Tusk. Zaznaczył jednak, że w przypadku napiętej sytuacji w Gruzji "powinniśmy wykazywać się mniejszymi emocjami a większym profesjonalizmem".

W polityce zawsze liczył się refleks. Pomysł, idea, promocja i rzecz jasna nowatorskie rozwiązanie, to coś istotnego dla polityków i ich bycia w polityce. BA! Bez tego w obecnym świecie parlamentaryzmu się nie istnieje. Show must go on!!!

Górnik Czesław Kłosek, kilka miesięcy temu dostał od prezydenta Kaczyńskiego order za swoje działania w okresie PRL. Teraz go oddaje. - Nie o taką Rzeczpospolitą walczyłem - mówi. Oficjalnie poszło o polskie obywatelstwo dla brazylijskiego piłkarza, ale to tylko kropla, która przelała czarę.

Janusz Świtaj jeszcze niedawno był przykuty do łóżka i domagał się prawa do eutanazji. Teraz dostał nowy wózek i szansę na nowe, lepsze życie. W sobotę wraz z miłośnikami "dwóch kółek" rozpoczął nowy sezon motocyklowy. Film z tego zderzenia przesłał nam na Kontakt TVN24 internauta Jonny.

- To hańba, że w wolnej Polsce podaje się znak niewoli jako symbol Żydów - oburza się Marek Edelman. Mówi o rozdawanych w czasie uroczystości 65. rocznicy likwidacji getta opaskach z gwiazdą Dawida. Miały symbolizować solidarność z narodem żydowskim - jego zdaniem symbolizują one tylko zniewolenie.

- Uwłaszczenie działkowców oznaczałoby koniec rodzinnych ogrodów działkowych w Polsce - przekonywał w programie "TAK, czy NIE" Janusz Moszkowski, prezes Polskiego Związku Działkowców we Wrocławiu. Zwolennik uwłaszczenia, Mieczysław Borowiecki z Ogólnopolskiego Tow. Ogródków Działkowych odpowiadał: - Działkowiec musi być panem u siebie, przestańcie nas upadlać".

- Na emeryturze czuję się świetnie i mam co robić - zapewnia abp Tadeusz Gocłowski i dodaje: - Jeśli zdrowie pozwoli, będę dalej służył Kościołowi. Dwa tysiące osób przybyło do Oliwskiej Archikatedry, aby pożegnać ustępującego metropolitę gdańskiego.

Dokładnie o godzinie 10:51 czasu warszawskiego rosyjski statek kosmiczny Sojuz z trzema osobami na pokładzie powrócił na ziemię. Przez kilkadziesiąt minut nikt nie wiedział jednak, gdzie tak naprawdę wylądowali kosmonauci. W końcu statek udało się odnaleźć - 420 kilometrów od planowanego miejsca lądowania.

- Porwanie powinno zostać uznane za zbrodnię - uważa Zbigniew Ziobro (PiS) i zapowiada, że złoży projekt zaostrzenia kodeksu karnego. Były minister sprawiedliwości uważa, że za porwanie powinna grozić kara od pięciu do 25 lat więzienia.

- Zbigniew Ziobro próbuje grać pod publiczkę i propozycją zaostrzenia kar dla porywaczy odwrócić uwagę od własnych problemów - tak Tadeusz Iwiński z SLD komentuje pomysł byłego ministra sprawiedliwości, aby za porwanie karać nawet 25 latami więzienia.

- Kaziu, dziękuję ci za troskę o moją przyszłość, ale ja nie zdradzam przyjaciół - w ten sposób Zbigniew Ziobro odniósł się do słów Kazimierza Marcinkiewicza. Ten ostatni sugerował, że były minister sprawiedliwości zostanie prezesem PiS, bo ma "specjalne relacje z ojcem Rydzykiem".

Do tragicznego wypadku doszło w nocy w Opolu - informuje nas internauta za pośrednictwem Kontaktu TVN24. Kierowca Daewoo Lanos stracił panowanie nad pojazdem i wylądował w rzece. 18-letnia pasażerka zginęła na miejscu.

Zdarzenie jak z kiepskiego kryminału: spostrzegawczość młodych ludzi udaremniła plan 73-letnia kobiety, która w ogródku zakopała ciało swego konkubenta...

Przewodnicząca w tym półroczu Unii Europejskiej Słowenia poinformowała, że nie zaprosi dalajlamy do Brukseli na spotkanie z ministrami spraw zagranicznych "27". Zaproszenie takie dla duchowego przywódcy Tybetu sugerował wcześniej Paryż.

Stolica zatrzymała się na minutę. Punktualnie o 13:00 w mieście rozległy się syreny, aby upamiętnić 65. rocznicę wybuchu powstania w warszawskim getcie. Zwieńczeniem uroczystości był symboliczny "łańcuch ludzkich rąk".

Zasłynął jako reżyser filmów, takich jak "Nakarmić kruki", "Mrożony Pepermint" czy "Tango". Carlos Saura - hiszpański reżyser, scenarzysta, pisarz i producent - zajmuje się także fotografią. Przykłady tej mniej znanej strony twórczości artysty można od niedzieli oglądać w warszawskiej Królikarni.

Masochistyczna kawiarnia - na taki pomysł wpadli biznesmeni ze Lwowa. Na cześć słynnego XIX-wiecznego mieszkańca miasta powstał lokal, gdzie przy kawie i słodkościach będzie mozna poznać... historię masochizmu.

W niedzielę oficjalnie rusza sezon motocyklowy. W całej Polsce miłośnicy jednośladów opanują ulice miast i miasteczek. Odbędą się też wielkie motocyklowe pikniki. Największa impreza odbywa się w Warszawie: tu świętować będzie nawet kilkanaście tysięcy motocyklistów.

- Kobiety są przyszłością Polski - przekonywała w TVN24 Manuela Gretkowska. Szefowa Partii Kobiet odwiedziła "Poranek TVN24" razem z córką. Prowadzący rozmowę Jarosław Kuźniar znów musiał okazać swoje opanowanie, bo mała Pola najwyraźniej bardzo dobrze czuła się przed kamerami...

Jedenastu żołnierzy zginęło w katastrofie lotniczej w pobliżu miasta Uruapan, w zachodnim Meksyku. Tylko jeden z lecących maszyna żołnierzy ocalał i z poważnymi obrażeniami został przetransportowany do szpitala.