Do wypełnienia deklaracji zgody na pobranie organów na przeszczep w przypadku zgonu i noszenia tej deklaracji przy sobie, razem z dokumentami, zachęca w liście pasterskim abp Józef Życiński.
Szefowa gabinetu prezydenta przekonuje go by pozostawił ją u swojego boku - pisze "Newsweek". Jeśli przekona, nieistotne będzie już, czy wicepremier Gosiewski rzeczywiście nie chce z nią pracować, jak pisze 'Wprost"
Druzgocąca krytyka polskich władz i niekończące się pochwały dla kanclerz Angeli Merkel - to najczęstsze opinie pojawiające się niedzielnych wydaniach niemieckich gazet komentujących wyniki szczytu UE.
- Chciałbym załatwić ten problem - odparł Andrzej Lepper w programie "Kawa na ławę" TVN 24 pytany, czy chce być negocjatorem między rządem, a protestującymi pielęgniarkami.
- Nasze koleżanki mają tam straszne warunki - mówią pielęgniarki zgromadzone przed Kancelarią Premiera o czterech kobietach okupujących budynek. - To nie Hilton - odpowiada wiceminister Piecha.
Milion dolarów zaoferowała Paris Hilton stacja NBC za pierwszy wywiad po wyjściu z więzienia. Gwiazda odrzuciła intratną propozycję stacji i wybrała CNN, gdzie wystąpi za darmo.
Dowódca Wojsk Lądowych gen. Waldemar Skrzypczak wizytuje polskie bazy w Afganistanie. Sprawdza sprzęt, ale i pyta o nastroje polskich żołnierzy. Wkrótce 11 z nich na własną prośbę wróci do kraju.
Południowo-wschodnią Europę nawiedziła niespotykana fala upałów. W Rumunii spowodowała śmierć już 22 osób, a w 11 bułgarskich miastach zanotowano rekordowo wysokie temperatury.
- Nie siadając do stołu bardzo łatwo jest wylać dziecko z kąpielą i zapomnieć, że będzie cierpiał człowiek, który jest chory - odniósł się do kryzysu w służbie zdrowia abp Kazimierz Nycz.
Najwyższa Izba Kontroli sprawdza Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, kierowane przez Annę Kalatę z Samoobrony - dowiedział się „Wprost”. Zdaniem informatora gazety NIK może natknąć się na wiele kontrowersyjnych umów.
W prezydenckiej krypcie w Wiedniu spoczął Kurt Waldheim - były sekretarz ONZ i prezydent Austrii w latach 1986-1992. Zmarłego tydzień temu w wieku 88 lat Waldheima pochowano z honorami wojskowymi.
Na ulicach Bangkoku ponad 10 tysięcy osób zaprotestowało przeciwko obecnemu rządowi i wyraziło swoje poparcie dla byłego premiera Thaksina Shinawatry. Jest to kolejny tego rodzaju protest w ciągu ostatniego tygodnia.
Ma 56 lat, jest Szkotem i za kilka dni będzie nowym premierem Wielkiej Brytanii, zastępując swego przyjaciela Tony'ego Blaira. Dziś rozpoczyna proces przejmowania władzy - na konferencji Partii Pracy Gordon Brown zostanie wybrany nowym przywódcą laburzystów.
Niedziela, 24 czerwca, 21:00 Andrzej Lepper chce negocjować z pielęgniarkami. Miałby on być mediatorem między strajkującymi kobietami a prezesem rady ministrów - taką informację przekazał gość "Magazynu 24 godziny" Ryszard Czarnecki. Zdaniem eurodeputowanego Samoobrony, Lepper jest gotów do dialogu o ile zgodę na jego udział w rozmowach wyrazi zarówno premier jak i strajkujące pielęgniarki.
Zarząd związku pielęgniarek w nocy przez kilka godzin rozmawiał z dwiema parlamentarzystkami PiS, które z zawodu są właśnie pielęgniarkami. Ta próba mediacji jak dotąd doprowadziła do telefonicznej rozmowy z pielęgniarkami okupującymi pokój w Kancelarii Premiera.
Wiceminister zdrowia Bolesław Piecha przygotowuje pacjentów na konieczność płacenia za niektóre zabiegi i usługi lekarskie. W końcu czerwca ma być gotowy tzw. koszyk usług medycznych.
Prawie dwa tysiące osób wyszło na ulice Stambułu, by zaprotestować przeciwko atakom kurdyjskich separatystów. Demonstranci śpiewali pieśni patriotyczne oraz nieśli tureckie flagi i zdjęcia Kemala Atatürka, założyciela państwa tureckiego z początku XX wieku i symbolu jego jedności.
Oryginalny samochód Różowej Pantery, który można było zobaczyć w czołówce każdej kreskówki z udziałem różowego zwierzaka, pójdzie pod młotek. Aukcja odbędzie się 14 lipca w Londynie.
Był tort, dobra zabawa i radość dzieci. 35. urodziny Maltanki, jednej z ostatnich kolei wąskotorowych w Polsce, to okazja, żeby pokazać pociechom, jak wyglądało dzieciństwo ich rodziców 30 lat temu.
Koordynator polityki zagranicznej Unii Europejskiej Javier Solana uznał swoje rozmowy z głównym irańskim negocjatorem do spraw nuklearnych Alim Laridżanim za "konstruktywne". Tematem był irański program atomowy.
Wobec przedłużających się protestów środowisk zawodowych obejmujących służbę zdrowia, a zwłaszcza trwającego w ostatnich dniach protestu pielęgniarek - Prezydium Konferencji Episkopatu Polski apeluje "o podjęcie rzeczowego, wolnego od emocji dialogu i zaniechanie nacisku".
Policja czuwa nad bezpieczeństwem jadących na urlopy. W kujawsko-pomorskim zorganizowano akcję "Niebieska Jedynka": policja kontrolowała kierowców na tamtejszym odcinku krajowej drogi nr 1.
W Bagdadzie dobiega końca proces Alego Hasana al-Madżida znanego jako "Chemiczny Ali", kuzyna prezydenta Iraku Saddama Husajna. Al-Madżid wraz z pięcioma innymi przedstawicielami saddamowskiego reżimu jest oskarżony o zbrodnie wojenne i zbrodnie przeciw ludzkości.