Najnowsze

Najnowsze

Dziesiątki tysięcy osób protestowały w stolicy Gruzji Tbilisi przeciwko wynikowi wyborów prezydenckich. Uważają, że prezydent Micheil Saakaszwili go sfałszował.

Siedem osób zginęło, a cztery zostały ranne w pożarze, do którego doszło w zakładach materiałów elektronicznych w Petersburgu. Ogień wybuchł w baraku zamieszkiwanym przez robotników z Kazachstanu.

Mam prawo pytać, prezydent musi w końcu uciąć plotki i spekulacje na swój temat - powiedział w TVN24 Janusz Palikot. - To bezpodstawne pomówienia i oszczerstwa rodem z PRL - ripostuje w specjalnym oświadczeniu Kancelaria Prezydenta. Premier Donald Tusk zapowiada, że upomni posła PO.

Setki sfrustrowanych pasażerów poprzewracało na lotnisku w Buenos Aires stanowiska kasowe i obrzuciło rozmaitymi przedmiotami pracowników linii. To efekt ich uwięzienia na kilka godzin na terenie lotniska, które było spowodowane strajkiem bagażowych.

- To absurd - tak Stefan Niesiołowski określił porównanie metod rządu PO do totalitarnych praktyk okupacyjnych, o czym mówił o. Tadeusz Rydzyk. - On zupełnie oszalał, stracił kontakt z rzeczywistością - grzmiał Niesiołowski w programie "Kawa na Ławę" Bogdana Rymanowskiego.

Nie ustają kontrowersje wokół nowej książki Jana Tomasza Grossa pt. "Strach". Liga Polskich Rodzin zwróciła się do MSZ o uznanie pisarza za "persona non grata" na terytorium Polski.

Poseł Janusz Palikot znów postanowił zwrócić na siebie uwagę mediów i opinii publicznej. Na swoim blogu sugeruje, że prezydent Lech Kaczyński nadużywa alkoholu. Wpis wywołał polityczną burzę. Kancelaria Prezydenta chce pozwać polityka PO do sądu.

Skupienie rozproszonych dotąd polskich wojsk w Afganistanie, wycofanie żołnierzy z Iraku oraz kwestia ulokowania w Polsce elementu tarczy antyrakietowej - to tematy, które poruszy podczas swojej wizyty w Stanach Zjednoczonych minister obrony Bogdan Klich.

Co najmniej 121 amerykańskich weteranów wojny w Iraku i Afganistanu popełniło po powrocie do domu morderstwo lub zostało o nie oskarżonych - informuje dziennik "New York Times", powołując się na własne obliczenia.

Boom demograficzny na niemieckiej wyspie Helgoland... Nie dotyczy jednak ludzi, ale ssaków morskich. Naukowcy notują rekordową liczbę urodzeń foki szarej.

Wystartował XVI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jurek Owsiak na pierwszą finałową scenę przybył specjalną sportową motorówką. Przywitała go kilkunastoosobowa grupa morsów z Jastarni, po czym przeniosła z łodzi na brzeg.

Prezydent Pakistanu Pervez Musharraf opowiedział się za ekshumacją zwłok zamordowanej w końcu grudnia przywódczyni opozycji Benazir Bhutto w celu ostatecznego wyjaśnienia okoliczności jej śmierci.

- Nie znieważyłem narodu polskiego. Ta książka mówi o tym, co było, a prawda historyczna o własnej zbiorowej biografii powinna być opowiedziana i skonfrontowana - mówi w wywiadzie dla TVN Tomasz Gross autor "Strachu" - książki, w której prokuratura szuka śladów znieważenia Polaków przez sugerowanie, że są antysemitami.

Coraz więcej Brytyjczyków chrzci swoje dzieci według obrządku katolickiego - podało londyńskie Centrum Badań Duszpasterskich, interpretując to m.in. jako wyraz dążenia do zapewnienia pociechom dostępu do lepszych szkół.

Były premier Wielkiej Brytanii Tony Blair, który był specjalnym gościem sobotniego kongresu rządzącej we Francji Unii na rzecz Ruchu Ludowego (UMP), podsycił spekulacje na temat swej chęci objęcia stanowiska "prezydenta" Unii Europejskiej.

Dwójka radnych miejskich z Gniezna, Łukasz Naczas i Mikołaj Dorożała postanowili wypromować swoje miasto w niekonwencjonalny sposób. Nagrali piosenkę, w której rapują o Pierwszej Stolicy Polski.

Były dyktator Indonezji, 86-letni gen. Suharto, o którego śmierci doniosły przedwcześnie w piątek niektóre światowe media, wciąż walczy o życie, a jego stan uległ w sobotę "nieznacznej poprawie" - poinformowali w sobotę lekarze szpitala Pertamina w Dżakarcie.

Rząd Meksyku uznał, że Stany Zjednoczone dokonały agresji na jego terytorium. W piątek amerykański patrol graniczny ostrzelał granatami z gazem łzawiącym przedmieścia miasta Tijuana.

W związku ze wzrostem liczby żołnierzy, którzy są wyznawcami islamu, austriacka armia otrzyma wkrótce dwóch imamów, którzy zajmą się ich potrzebami duchowymi.