Najnowsze

Najnowsze

W 2007 roku padł emerytalny rekord. ZUS przyznał emerytury 215 tys. osób. To ponad dwukrotnie więcej niż rok wcześniej i najwięcej od początku lat 90. W latach 2009-2013 na wypłaty tych świadczeń zabraknie... 157,6 mld zł, alarmuje "Gazeta Prawna".

W wakacje widzowie TVN24 odpoczną od polityki. W zamian za to będą mogli oglądać nowy interesujący program o kulturze "Czerwony dywanik" i niebanalne filmy dokumentalne, m.in. kontrowersyjny dokument o Młodzieży Wszechpolskiej.

Prokuratorzy zbadają nowe wątki w sprawie śmierci Staszka Pyjasa. IPN przesłucha m.in. Lesława Maleszkę i nowego tajemniczego świadka - informuje dziennik "Polska". W poniedziałek i wtorek TVN wyemitował film "Trzech kumpli", którego autorzy sugerują związek między śmiercią Pyjasa a donosami Maleszki. Zarzutów dla Maleszki jednak nie będzie.

- Jak dzisiaj na to patrzę, to uważam, że to był błąd - tak o decyzji szefów Gazety Wyborczej z 2001 r. by pozostawić w redakcji Lesława Maleszkę mówiła w Magazynie 24 Godziny Ewa Milewicz, publicystka gazety. Dawna przyjaciółka Stanisława Pyjasa Liliana Sonik zarzuciła Gazecie, że w sprawie Maleszki się "zaplątała".

Tragiczny przypadek Stanisława Pyjasa to tylko wierzchołek góry lodowej brutalnych mordów, których dopuszczała się w minionej epoce esbecja. Mamy co najmniej 60 podobnych, dobrze udokumentowanych przypadków - opowiada w Magazynie Polska i Świat w TVN24 Antoni Dudek, historyk IPN.

Środa, 25 czerwca- Jak dzisiaj na to patrzę, to uważam, że to był błąd - tak o decyzji szefów Gazety Wyborczej z 2001 r. by pozostawić w redakcji Lesława Maleszkę mówiła w Magazynie 24 Godziny Ewa Milewicz, publicystka gazety. Dawna przyjaciółka Stanisława Pyjasa Liliana Sonik zarzuciła Gazecie, że w sprawie Maleszki się "zaplątała".

Niemcy awansowali do finału po niesamowitym meczu z Turcją w Bazylei! Kiedy w 86. minucie Senturk zdobył bramkę na remis, wydawało się, że tak jak w kilku wcześniejszych spotkaniach ostatnie minuty będą należeć do Turków. Tym razem to jednak Niemcy zagrali do końca. Wynik spotkania ustalił w 90. minucie Lahm.

Lech Kaczyński postanowił, że nowym prezesem Trybunału Konstytucyjnego będzie Bohdan Zdziennicki. W czwartek zostanie powołany na stanowisko - podała Kancelaria Prezydenta. Kontrkandydatem rekomendowanego do TK przez SLD Zdziennickiego był Janusz Niemcewicz - sędzia rekomendowany przez Unię Wolności. Taki wybór prezydenta ostro skrytykował w Magazynie "24 godziny" Stefan Niesiołowski (PO).

Środa, 25 czerwca- W filmie "Trzech kumpli" pojawia się sugestia, że Staszek Pyjas zginął, bo odkrył, że jego przyjaciel Lesław Maleszka był konfidentem. To straszliwa, ale uprawniona hipoteza - mówił w "Kropce nad i" Ryszard Terlecki, były opozycjonista, a obecnie poseł PiS.

Zniszczył artystyczną instalację przedstawiającą Jana Pawła II - najprawdopodobniej odpowie za to przed sądem. Komisja Prawna Parlamentu Europejskiego opowiedziała się w środę za zniesieniem immunitetu posła Witolda Tomczaka.

- Stawiam tezę, że generała Papałę zabił Rafał Kanigowski, pseudonim "Gruby", żołnierz gangstera "Baraniny" - powiedziała w "Faktach po Faktach" w TVN24 dziennikarka Anna Marszałek, badająca od lat sprawę morderstwa byłego szefa policji. O opieszałość w wyjaśnieniu zagadki tej śmierci Marszałek obwinia zarówno policjantów, jak i polityków.

Mają wysokie emerytury, a często i nieźle prosperujące firmy. Byli esbecy w nowej rzeczywistości wolnej Polski świetnie sobie radzą i wcale nie mają poczucia winy, ani wstydu z powodu tego co robili przed laty.

Polacy wybierający się na wakacje do stolicy Grecji muszą liczyć się z utrudnieniami. Przez całą środę płonęły lasy w okolicach Aten. Z tego powodu część miasta była pozbawiona prądu.

Trzy wozy strażackie przyjechały gasić pożar w hospicjum w Białymstoku. Na szczęście, ogień został szybko zauważony i ugaszony. Dzięki temu, nikt nie ucierpiał. Na miejscu był nasz internauta ireneusz i przesłał film na Kontakt TNV24.

- Mam wrażenie, że kręcimy się w kółko - powiedział po spotkaniu ze stroną rządową szef Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz. Przedstawicie rządu wskazują jednak, że przedstawili propozycje wychodzące na przeciw żądaniom ZNP.

"Piłka nożna to taka gra, w której 22 mężczyzn biega za piłką przez 90 minut, a na końcu i tak wygrywają Niemcy" - tak jak na wielu turniejach, także na Euro 2008 z każdą kolejną rundą sentencję Gary'ego Linekera przypomina coraz więcej osób. Gole Podolskiego, podania Ballacka czy świetna taktyka Loewa - to zwykle dla komentatorów mniej ważne argumenty niż to fatum. Choć przez ostatnie kilkanaście lat z tym wygrywaniem bywało różnie, tym razem maksymę Anglika dobrą grą wspierają piłkarze.

Sportowy wyjazd zamienił się w alkoholową libację. Zamiast piłkarskiego zgrupowania było bicie i wyzywanie przez opiekunów. Sprawą zajęła się prokuratura, a organizatorzy wyjazdu mówią, że nic się nie stało.

- Cimoszewicz to człowiek wybitny, wielki autorytet, który mógłby nas reprezentować w Senacie - przyznał w "Magazynie 24 Godziny" Grzegorz Napieralski (SLD). Czy to znaczy, że bezpartyjny obecnie senator, wróci na lewą stronę sceny politycznej? Być może - we wtorek pojawił się na posiedzeniu klubu Lewicy i zebrał tam burzę oklasków.

- Jak słucham Jarosława Kaczyńskiego, to przychodzi mi do głowy powiedzenie "Łapaj złodzieja!". Tak mówią osoby, które same mają coś na sumieniu i próbują uciec od odpowiedzialności - stwierdził w TVN24 Jarosław Gowin (PO). To odpowiedź na zarzuty prezesa PiS, który na środowej konferencji obarczył rząd Tuska winą za fatalną kondycję polskich stoczni.