Najnowsze

Najnowsze

Piątek, 18 kwietnia 21:00- To była rutynowe spotkanie. O ambasadorach nie rozmawialiśmy. Szanujemy prerogatywy prezydenta w tej sprawie, ale i mamy własne - szef MSZ Radosław Sikorski był bardzo powściągliwy w relacji ze swojej wizyty w Pałacu Prezydenckim.

Niemal 50 Polaków jest nadal uwięzionych na rzymskim lotnisku Ciampino. Część pasażerów dopłaciła do biletu po ok. 100 euro i wraca do kraju zastępczym samolotem linii Centralwings. Ci, którzy nie mieli przy sobie gotówki, muszą czekać. Informacja dotarła do nas na skrzynkę Kontakt TVN24.

Marian Zacharski - najsłynniejszy agent polskiego wywiadu. W czasach zimnej wojny wykradł Amerykanom dokumentację supernowoczesnej broni, wartej ponad 2 miliardy dolarów. Losy superszpiega PRL-u i oficera wywiadu III RP prześledził dziennikarz TVN i TVN24 Bogdan Rymanowski. Reżyserem filmu jest Wojciech Bockenheim, autor „Wielkich ucieczek”. Tak powstał serial "Szpieg", który od maja będzie można zobaczyć w TVN.

Brytyjski premier Gordon Brown oświadczył, że USA powinny odgrywać w świecie rolę kierowniczą, koordynując globalną współpracę. - Obecnie nadarza się okazja do historycznego wysiłku na rzecz współpracy Ameryki i Europy. Amerykańskie kierownictwo jest i będzie nie do zastąpienia - powiedział w Bostonie.

- Nie widzę związku pomiędzy obsadą ambasadora w Argentynie a polityką PiS - przekonywał Przemysław Gosiewski. Zdaniem przewodniczącego klubu PiS, rząd Tuska nie realizuje przedwyborczych obietnic, a wielu jego ministrów sobie nie radzi.

Krajowa federacja włoskich dziennikarzy (FNSI) wyraziła w piątek zdumienie wypowiedzią przyszłego premiera Włoch Silvio Berlusconiego, który stwierdził, że "zamieniłby prasę włoską na rosyjską". Miało to miejsce podczas pobytu prezydenta Rosji w rezydencji Berlusconiego na Sardynii.

- Nie jestem dżokerem. Odczepcie się ode mnie, sam planuję swoje życie – apelował w rozmowie "Piaskiem po oczach" Kazimierz Marcinkiewicz. Były premier zarzekał się, że w Londynie mu dobrze, z Tuskiem rozmawia o futbolu, do polityki wracać nie planuje, a z inicjatywą polityczną Rokity, Ujazdowskiego i Dutkiewicza nie ma nic wspólnego.

- To była rutynowe spotkanie. O ambasadorach nie rozmawialiśmy. Szanujemy prerogatywy prezydenta w tej sprawie, ale i mamy własne - szef MSZ Radosław Sikorski był bardzo powściągliwy w relacji ze swojej wizyty w Pałacu Prezydenckim.

Elementy broni, najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej znalazł w bagażniku Opla Omegi patrol lubelskiej policji. Ukrainiec, który prowadził samochód, twierdził, że broń kupił legalnie w Czechach.

Gazeta, która napisała o młodej kochance Władimira Putina zamknięta. Finansujący ją dotychczas były deputowany Aleksander Lebiediew zakończył współpracę z pismem.

Setki nazwisk, jedno po drugim, monotonna mantra. Imię. Nazwisko. Zginął. Imię. Nazwisko. Zginęła. Imię. Nazwisko. Lista śmierci ofiar warszawskiego Getta. Dziś po południu właśnie ją przeczytałem.

Klientów prostytutek chce karać norweski rząd. Zapowiada, że amatorzy płatnej miłości albo zapłacą dodatkowo - grzywną, albo spędzą nawet 6 miesięcy w więzieniu. Ma to dotyczyć także Norwegów przebywjących za granicą.

- Kolejny raz przez głupotę ludzką ginie zwierzę - pisze na skrzynkę Kontakt TVN internauta Szymek Żywicki, poruszony po śmierci dwóch uchatek kalifornijskich w opolskim zoo. W ich żołądkach znaleziono monety i łańcuch. Do śmierci obu zwierząt prawdopodobnie przyczynili się ludzie odwiedzający zwierzęta.

25 kilometrów - dokładnie o tyle wydłużyły się polskie autostrady przez rok po otrzymaniu przez nas prawa do organizacji Euro 2012. Jeśli to tempo się utrzyma, do mistrzostw powstanie jeszcze 100 kilometrów. A plany rządu są dużo ambitniejsze: zamierza wybudować 1120 km, czyli 11 razy tyle.

W siedzibie Rady Miasta w Wałbrzychu 20 kobiet, w tym kilka w ciąży, głoduje w proteście przeciw odcięciu prądu w nielegalnie zajmowanych przez nie mieszkaniach. W piątek rano jedna z nich zasłabła i trafiła do szpitala. Po południu inna spadła ze schodów. Rozmowy z wiceprezydentem miasta nie przyniosły rezultatu.

Polacy i Żydzi od wieków żyli w przyjaźni - uważa posłanka SLD Joanna Senyszyn, a Mirosław Orzechowski z LPR dodał, że ci drudzy zawsze mogli liczyć na pomoc pierwszych. Goście "Magazynu 24 Godziny" zgodzili się, że Polska jest nieprawdziwie postrzegana jako państwo antysemickie.

- W 1968 roku na Żydach ćwiczono to, czym poczęstowano Niemców w latach 70-tych i 80-tych. Byli zmuszeni do zrzekania się obywatelstwa i majątku – mówił w TVN24 były poseł Henryk Kroll. Mniejszość niemiecka chce rekompensat dla przesiedleńców. PO, SLD i PiS mówią nie.

Ciężarówka wioząca na naczepie koparkę zniszczyła w piątek po południu trakcję trolejbusową w Gdyni. Ruch został zablokowany, a na jednej z głównych gdyńskich arterii: aleji Zwycięstwa, utworzyły się gigantyczne korki.

Spotkania autorskie, warsztaty literackie, konkursy z nagrodami. Te i wiele innych atrakcji zaplanowali organizatorzy obchodzonego Światowego Dnia Książki. A wszystko po to, by zachęcić Polaków do czytania.