Najnowsze

Najnowsze

O. Rydzyk wyciąga rękę do prezydenta

Radio Maryja chce zgody z prezydentem Lechem Kaczyńskim - twierdzi "Dziennik". Według gazety, radio od kilku dni wysyła sygnały, że ojciec Tadeusz Rydzyk jest gotów na "przyjacielskie spotkanie" z głową państwa.

Marszałek skarży się na szefa policji

Marszałek Sejmu Ludwik Dorn poskarżył się szefowi resortu spraw wewnętrznych na komendanta głównego policji Konrada Kornatowskiego - czytamy w "Życiu Warszawy".

W PKO koniec bezkrólewia

Prawnik Marek Głuchowski, zaufany człowiek Lecha Kaczyńskiego, zgodził się objąć fotel prezesa PKO BP - dowiedziało się nieoficjalnie "Życie Warszawy".

Giertych ryzykuje 350 mln zł

Kolejne kuriozum w zamówieniach Ministerstwa Edukacji Narodowej. Któryś urzędnik przez pomyłkę wpisał w dokumencie trzy litery: "tak". I zagroził wielkim przetargom na pracownie internetowe - pisze "Puls Biznesu".

Gronkiewicz, bank i gangsterzy

Czy Hanna Gronkiewicz-Waltz jako prezes NBP miała pomóc mafii w przejęciu Dolnośląskiego Banku Gospodarczego? Obecna prezydent Warszawy nie potrafi odpowiedzieć na pytania o kontakty z gangsterami. Generalny Inspektorat Nadzoru Bankowego wszczyna kwerendę - pisze "Nasz Dziennik".

Bitwa o policyjne radiowozy

Marzenia policjantów o porządnym radiowozie mogą szybko lec w gruzach, bo największe koncerny samochodowe oprotestowały zamówienie z Komendy Głównej Policji - pisze "Super Express".

Premier zapowiada twarde negocjacje

Premier Jarosław Kaczyński zapowiada, że nie poda się do dymisji, jeśli negocjacje w sprawie zmian w traktacie unijnym zakończą się fiaskiem. Jego zdaniem, nie ma do tego powodu, bo on tylko broni polskiego interesu i ewentualna porażka nie będzie jego winą.

Stary gwardzista zastąpi Krukową

Bracia Kaczyńscy po raz kolejny sięgają po kolegów z Porozumienia Centrum. Jak dowiedział się "Super Express", Jacek Maziarski, zasłużony gwardzista PC, zostanie niebawem przewodniczącym Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Elżbieta Kruk przejdzie do NIK i zostanie wiceszefem tej instytucji.

Lityński: To dzika lustracja

Środa, 20 czerwca, 21:00Zdaniem lidera SLD Wojciecha Olejniczaka powinna zostać powołana komisja śledcza, która zbadałaby czy i kto stoi za wyciekiem nazwiska z listy pięciuset do mediów. Olejniczak twierdzi, że cała sprawa jest prowokacją wymierzoną przeciwko lewicy. Nieco innego zdania jest Jan Lityński z Lewicy i Demokratów.

ABW sprawdza Leppera

Sześć tygodni temu do ABW wpłynęły dokumenty mające świadczyć o związkach Andrzeja Leppera z rosyjskim wywiadem wojskowym. Służby specjalne badają sprawę. Nie wykluczają jednak, że może być to wielka prowokacja wymierzona w wicepremiera - pisze Dziennik.

Trwają prace nad ulgą zdrowotną

Niewykluczone, że Ministerstwo Finansów zgodzi się na powrót ulgi zdrowotnej. Jacek Dominik, wiceminister finansów, przyznał w rozmowie z "Gazetą Prawną", iż resort prowadzi analizy, w jaki sposób tę ulgę wprowadzić.

Czy prawnicy opłacali lekarzy?

Łódzka prokuratura prowadzi wielkie śledztwo w sprawie korupcyjnego układu najsłynniejszych adwokatów i lekarzy - dowiedziała się „Rzeczpospolita”.

50 procent szans na powodzenie szczytu

Niemcy nie wykluczają fiaska unijnego szczytu i możliwości zwołania kolejnego nawet do końca miesiąca - dowiedziała się "Rzeczpospolita". "Szanse na kompromis oceniamy na 50 procent" - mówią polskie władze.

Spacer po podwodnym lesie

Śladów obecności ludzi sprzed ośmiu tysięcy lat będą szukać w morzu w okolicach Ustki archeolodzy z Centralnego Muzeum Morskiego. W tym celu badacze sprawdzą zatopiony przez morze las - pisze "Głos Pomorza".

Pielęgniarki

Namioty, koce, nocne protesty. Blokada kancelarii premiera, kordon policji, metalowe bramki. Jednym słowem dzieje się. Pamiętam jak kilka lat temu obsługiwałem protesty pielęgniarek w Warszawie. Wtedy była to blokada ministerstwa zdrowia. Jak się nie myle było to w okolicach Nowego Światu. Tylko, że wtedy nie było namiotów.

IPN stracił obiektywizm

- IPN-owska góra to niemal w całości ludzie reprezentujący PiS-owską lub LPR-owską orientację – mówi w wywiadzie dla „Gazety Wyborczej” Andrzej Friszke, historyk i były członek Kolegium IPN

Kolej na prywatną kolej

Województwo kujawsko-pomorskie powierzyło przewóz osób prywatnej firmie - pisze "Puls Biznesu" . Monopol został przełamany, nadeszła kolej na prywatną kolej, ale na szampana trzeba jeszcze poczekać

Pokoleniowy konflikt w PiS

Młodzi posłowie Prawa i Sprawiedliwości domagają się stanowisk w administracji rządowej. W tej sprawie panuje w PiS konflikt pokoleń - pisze "Gazeta Wyborcza".

Kto wynosi teczki?

Znany historyk dr. Jan Żaryn współpracuje z "Gazetą Polską". Tygodnik wymienia go nawet jako członka redakcji choć sam zainteresowany twierdzi, że to nadużycie - informuje "Nasz Dziennik"

Kwaśniewski jednym z pięciuset

Nazwisko Aleksandra Kwaśniewskiego znajduje się na słynnej już liście agentów przygotowanej w IPN. W 2000 roku sąd lustracyjny wydał orzeczenie korzystne dla byłego prezydenta jednak po zakończeniu procesu w Instytucie odnalazły się nowe akta na jego temat - informuje "Rzeczpospolita

Ujawnić listę Kurtyki

Ponad połowa Polaków chce jak najszybciej poznać nazwiska współpracowników SB znajdujące się na przygotowanej przez IPN liście. W sondażu przeprowadzonym na zamówienie "Rzeczpospolitej" przez Gfk Polonia 56 procent pytanych opowiedziało się za jej niezwłocznym ujawnieniem.

Autogaz się opłaca

"Gazeta Prawna" opublikowała raport w sprawie paliw, z którego wynika, że instalowanie autogazu w samochodach stało się bardzo opłacalne.

Przecieki z "listy 500"

Wtorek, 19 czerwca, 21:00Informacyjna Agencja Radiowa i "Rzeczpospolita" podały nazwiska prominentnych działach lewicy, którzy mieli być tajnymi współpracownikami bezpieki. Według IAR na liście współpracowników znajdują się m.in. Jacek Piechota, Zbigniew Siemiątkowski, Longin Pastusiak, Sławomir Wiatr. Tymczasem Dariusz Rosati i Wiesław Kaczmarek są określani mianem kontaktów operacyjnego SB. Rzeczpospolita Online ujawnia natomiast, że na liście znalazło się także nazwisko byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego.

Umieralność niemowląt i prawda statystycza

Ogólna umieralność noworodków nie zmienia się - tak wynika ze statystyki. Nepokojąco rośnie jednak tzw. śmiertelność przedporodowa (ciąże niedonoszone, poronione). W Małopolsce w ub.r. zmarło 180 niemowląt – pisze "Gazeta Krakowska"

Praca w szkodliwych warunkach tylko przez 15 lat

"Gazeta Prawna" donosi o nowej propozycji Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej - aby osoby urodzone po 31 grudnia 1968 r. zatrudnione w szczególnych warunkach lub charakterze nie miały prawa do emerytur pomostowych

Kropka nad i 19.06

Są pierwsze przecieki z tzw. "listy 500" stworzonej w IPN. A na niej jako współpracownicy peerelowskiej bezpieki prawdopodobnie figurują m.in. Aleksander Kwaśniewski, Zbigniew Siemiątkowski, Jacek Piechota i Longin Pastusiak. Zdaniem Ryszarda Kalisza, który wraz z Jackiem Kurskim i Lechem wałęsą, był gościem "Kropki nad i" wyciek listy jest przestępstwem...

Euro 2012 a poselskie wakacje

Terminowość prac związanych z Euro 2012 jest zagrożona - alarmuje "Dziennik Zachodni". Wszystko przez wiele nieuchwalonych jeszcze ustaw. A posłowie posłowie wybierają się na rekordowo długie wakacje

Pomyłka, proszę się rozłączyć

Genialny wynalazek ludzkości. Maszynka do gier, narzędzie rozstrzygania pojedynków bokserskich, najpopularniejszy na świecie aparat fotograficzny i nieodłączny element uzupełniający duet "skóra i fura". Komóra.