Najnowsze

Najnowsze

Telewizja publiczna próbuje powiązać marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego (PO) z Ryszardem Krauzem i WSI, donosi "Gazeta Wyborcza" i dodaje, że realizację tego zadania powierzono "Misji specjalnej" pod redakcją Anity Gargas.

Z końcem kwietnia Kazimierz Marcinkiewicz niemal na pewno straci pracę w Europejskim Banku Odbudowy i Rozwoju, twierdzi "Dziennik". Zdaniem tej gazety misji nie przedłuży mu prezes NBP Sławomir Skrzypek. "Dziennik" pisze także, że Marcinkiewicz liczy na przejęcie fotela premiera, gdy Donaldowi Tuskowi uda się zostać prezydentem.

W Zabrzu umorzono w zeszłym roku aż 4 tys. śledztw. Sprawie obiecała się przyjrzeć Prokuratura Krajowa, informuje "Rzeczpospolita".

Józef Oleksy pisze książkę, ale nie taką, jakiej obawialiby się partyjni koledzy, donosi "Dziennik". Były premier jawi się jako... futurolog. Przewiduje przyszłość świata.

Większość Polaków uważa, że rząd powinien się zgodzić na żądania płacowe pielęgniarek i nauczycieli, a jego przedstawiciel spotkać się z żonami strajkujących górników z kopalni Budryk. Tak wynika z sondażu, przeprowadzonego na zlecenie "Rzeczpospolitej" przez GfK Polonia na 500-osobowej grupie Polaków.

Rodzina zaginionej Madeleine McCann przedstawiła rysopisy mężczyzny, który według niej mógł uprowadzić 4-latkę. Rysunki zostały wykonane na podstawie opisu turystki, która, w tym samym czasie co rodzina McCannów przebywała w portugalskim kurorcie.

Można z nią lepić pierogi, grać w warcaby, a najlepiej to pobawić się z nią w chowanego - kto jak kto, ale wnuki najlepiej wiedzą, jak spędzić czas z babcią.

Matura za pasem, czas na studniówki - dziennik "Polska" informuje jednak, że studniówkowe bale stały się tak kosztowne, że wielu maturzystów po prostu na nie nie stać.

Zgłoś bubel prawny, absurdalny przepis lub własne rozwiązanie - apeluje Janusz Palikot na internetowej stronie komisji Przyjazne Państwo. Na razie przyjął 25 zgłoszeń - informuje "Życie Warszawy". Najwięcej dotyczy przepisów podatkowych.

O dwustronnych stosunkach, globalnym bezpieczeństwie, relacjach Rosja - Unia Europejska i oczywiście o tarczy antyrakietowej rozmawiać będzie w Moskwie minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski. Ma się dziś tam spotkać z szefem rosyjskiej dyplomacji - Siergiejem Ławrowem.

- Stanęliśmy w obronie życia swojego i kolegów - tak o swoim zachowaniu mówi jeden z polskich żołnierzy z misji w Afganistanie, którzy w czerwcu ubiegłego roku w ramach protestu poprosili o odesłanie do Polski. Do wojskowego, który zdradził kulisy wydarzeń w bazie Wazi-Kwa dotarła "Gazeta Wyborcza".

Anonimowy uczestnik najgłośniejszego protestu w polskiej armii opowiedział "Gazecie Wyborczej" o kulisach wydarzeń w czerwcu 2007 r. w bazie Wazi-Kwa w Afganistanie. 11 podoficerów i szeregowych komandosów z elitarnego 18. Batalionu Desantowo-Szturmowego z Bielska-Białej wystąpiło wtedy o odesłanie do Polski.

- Władze Bydgoszczy nie zgadzają się na szantaż pracowników MZK - to oficjalne stanowisko bydgoskiego ratusza wobec protestu kierowców autobusów. Związek Zawodowy Pracowników Komunikacji Miejskiej domaga się odwołania prezesa spółki - ratusz nie chciał z nimi rozmawiać, więc zorganizowali dwugodzinny strajk ostrzegawczy.

Zgłoś bubel prawny, absurdalny przepis lub własne rozwiązanie, apeluje Janusz Palikot na internetowej stronie komisji Przyjazne Państwo. Na razie komisja przyjęła 25 zgłoszeń, informuje "Życie Warszawy".

Zaledwie 14 proc. Polaków leczy zęby. Już co czwarty pacjent płaci za wizyty u specjalistów. Przyzwyczajamy się do płacenia. Nawet nie zauważamy, że ceny w gabinetach w stolicy wzrosły ostatnio o 10 proc. donosi "Życie Warszawy".

Prezydent Olsztyna Czesław Małkowski molestował podległe mu urzędniczki - donosi "Rzeczpospolita". Choć mówiło się o tym od lat, lokalni działacze milczeli, a prokuratura umorzyła rozpoczęte postępowanie.

"Polska powinna zainstalować tarczę, nawet jeśli jej nie potrzebuje. To kwestia zasad. Rosja to państwo, którego władze zawsze hołdowały polityce zastraszania, a głównym sposobem wywierania nacisku był i pozostanie strach", mówi w rozmowie z "Super Expressem" Władimir Bukowski, rosyjski dysydent i opozycjonista, pisarz i obrońca praw człowieka w ZSRR, niedoszły kandydat na prezydenta Rosji.

- Gross za swą życiową misję uważa uświadomienie Polakom ciemnych stron ich historii, a nie bezstronne przedstawienie wydarzeń - powiedział podczas spotkania z Polakami w londyńskim kościele walijski historyk Norman Davies. Jego zdaniem, "Strach" jest jedynie publicystyczną polemiką.

W I LO w Radomsku na studniówkę nie idzie co trzeci uczeń. W pabianickim Zespole Szkół nr 3 z imprezy zrezygnowało 40 maturzystów. Spośród 203 uczniów IV LO w Toruniu na bal nie chciało iść 20 osób, ostatecznie zrezygnowało kilku. Podobnie jest we Wrocławiu i Łodzi. Maturzyści rezygnują, bo nie stać ich na wystawne bale, pisze "Polska".

Idziesz w góry? - Koniecznie weź ze sobą telefon komórkowy, bo może uratować ci życie. Będzie tak dzięki nowej ustawie o ratownictwie medycznym, która umożliwi błyskawiczne przekazywanie TOPR i GOPR informacji na temat właściciela telefonu, a to pomoże szybko ustalić, w którym miejscu w górach człowiek zaginął, pisze "Gazeta Krakowska".