Najnowsze

Najnowsze

Czterej górnicy zostali poparzeni w wyniku wypływu metanu. To kolejny w ostatnim czasie wypadek w tej kopalni.

Afgańscy mediatorzy zagrozili talibańskim porywaczom użyciem siły dla uwolnienia dwudziestu dwóch zakładników z Korei Południowej, uprowadzonych 19 lipca, jeśli rozmowy nie przyniosą efektu.

Jako "sytuację absurdalną" ocenia rzecznik samoobrony Mateusz Piskorski prośbę premiera Kaczyńskiego o zrzeczenie się immunitetu przez Andrzeja Leppera, sformułowaną w liście, o którym informował portal tvn24.pl.

Proces będzie polityczny - tak powiedziała w TVN24 Wanda Łyżwińska, żona posła Stanisława Łyżwińskiego podejrzanego o gwałt i podżeganie do porwania. Łyżwińska jest pewna, że zarzuty wobec jej męża się nie potwierdzą.

Sprzątałem powierzchnie poziome, wynosiłem kaczki i baseny, woziłem pacjentów na wózku na badania, mierzyłem ciśnienie, rozmawiałem i przede wszystkim słuchałem – niektórzy mieli potężną potrzebę mówienia. Aż przyszedł czas, że trzeba było upuścić trochę krwi. Nie sobie, innym.

Pięć jednostek straży pożarnej gasiło płonącą kamienice w Poznaniu. Przyczyną pożaru było prawdopodobnie zaprószenie ognia.

Przez Adamów, Huby i Skrzydlów - trzy podczęstochowskie wsie – 20 lipca przeszła trąba powietrzna. Huragan, którego prędkość przekraczała 200 kilometrów na godzinę, niszczył wszystko, co spotkał na swojej drodze.

PiS zaczyna wyrzucać ludzi Giertycha i Leppera z rządu - pisze "Gazeta Wyborcza". Premier żąda, by szef Samoobrony zrzekł się immunitetu. Ale Samoobrona i Liga przełykają upokorzenie. Mówią, że z koalicji same nie wyjdą - chyba że PiS je wyrzuci.

Członek zarządu Robert Rynkun-Werner chce, by TVP trafiła na giełdę. W rękach państwa zostałby pakiet większościowy 51 proc. - pisze "Gazeta Wyborcza".

Dwóch kamerzystów telewizyjnych i dwóch pilotów zginęło, gdy nad Phoenix w USA zderzyły się dwa śmigłowce, z których nadawano na żywo relację z akcji policyjnej.

Chcesz zostać kierowcą autobusu? Potrzebujesz prawa jazdy? Wykorzystując luki w przepisach, wystarczy zapłacić i zjawić się we Lwowie na trzy dni. Potem legalnie można wymienić dokument w Polsce - pisze "Życie Warszawy".

Prezesi zabiorą wam mieszkania. Ten czarny scenariusz może się spełnić. Szybko wykup własne M ze spółdzielni - radzi "Fakt"

Miało być godnie, sprawiedliwie, solidarnie. Jest tak, że 71 proc. Polaków (ostatni sondaż) nie może już patrzeć na tę władzę - komentuje w "Trybunie" Jakub Rzekanowski.

Jedna tabletka kosztuje 2 zł. Rozgnieciona i wrzucona do szklanki piwa, kieliszka wina czy drinka staje się narzędziem gwałcicieli. Kara 3 lat więzienia nie odstrasza nabywców, którzy chcą uwieść i zgwałcić poznane na imprezach dziewczyny - pisze "Super Express".

Zamożni Polacy, którzy powierzyli oszczędności w zarządzanie wyspecjalizowanym firmom i wybrali strategie akcyjne, zarobili w drugim kwartale średnio 19,4 proc. - wynika z danych zebranych przez "Parkiet" w większości tego typu instytucji.