Najnowsze

Najnowsze

Co najmniej 149 osób zginęło w Kenii od 27 grudnia w starciach po ogłoszeniu zwycięstwa w wyborach prezydenckich urzędującego szefa państwa Mwai Kibakiego - poinformowały źródła policyjne w Nairobi.

Zapotrzebowanie na taksówki jest tak ogromne, że już dzisiejszego popołudnia nie było po co dzwonić po taksówkę na wieczór. Kierowcy przyjmowali zamówienia z wyprzedzeniem 10-12 godzin, czyli do rana.

- Nasz klient został pozbawiony jednej instancji odwoławczej - tak uzasadniają obrońcy Lwa Rywina jego skargę do TK. Biznesmen kwestionuje przepisy, które pozwoliły go skazać za płatną protekcję. Trybunał przyjął jego skargę.

Podczas gdy dla nas Sylwester to jeden z najradośniejszych wieczorów w roku, psy i koty z pewnością wolałyby wykreślić go z kalendarza. Huk i błyski petard to dla nich duży stres. Ale podejmując odpowiednie działania możemy go zminimalizować.

Dawno nie pisałem. Zbyt wiele rzeczy do powiedzenia mam na antenie, zbyt wiele rzeczy do zorganizowania, gdy wyjdę ze studia. Mam nadzieję, że zostanie mi to wybaczone!

To przedterminowe wybory parlamentarne i zmiana rządu są, według Was, najważniejszym wydarzeniem 2007 roku. Podium polityka dzieli ze sportem. Na miejscu drugim - przyznanie Polsce organizacji Euro2012, a na trzecim - awans naszych piłkarzy do Euro2008.

W 13 pomorskich miastach i gminach od 1 stycznia będzie można korzystać ze wspólnego biletu na komunikację publiczną. Zintegrowany bilet obejmuje autobusy, tramwaje, trolejbusy, a także Szybką Kolej Miejską.

Zakłady Mięsne w Płocku zamknięte do czasu, gdy zakończy się proces dostosowania ich do wymogów Unii Europejskiej (UE) - zdecydował powiatowy lekarz weterynarii. Spółka, zatrudniająca około 360 osób, wstrzymała produkcję. Możliwe są zwolnienia grupowe.

Można witać Nowy Rok w pięknej kreacji, można też założyć piękną kreację i... wbiec w błoto. Prawie dwieście osób, ubranych mniej lub bardziej wymyślnie, pożegnało pod Londynem rok 2007 biorąc udział w niezwykłym wyścigu - czterysta metrów przez wodę i szlam.

Jest film który dowodzi, że Benazir Bhutto zginęła zastrzelona, a nie w wyniku wybuchu. Na amatorskim nagraniu widać i słychać wyraźnie, jak była premier Pakistanu została trafiona, tuż przed eksplozją ładunku wybuchowego. W wtorek okaże się, czy jej śmierć wpłynie na przełożenie wyborów parlamentarnych.

- Nie sądzę, żeby po 1 stycznia w szpitalach stało się coś szczególnego, żeby było gorzej lub lepiej, niż dotychczas - mówi w TVN24 minister zdrowia Ewa Kopacz o wejściu w życie ustawy skracającej czas pracy lekarzy do 48 godzin tygodniowo. - Dyrektorzy szpitali mają instrumenty i pieniądze - dodaje.

To był zły rok dla tego kraju. Szczególnie jego końcówka. To, co się dzieje w polityce, jest nie do przyjęcia. Premier Tusk zamiast realizować obietnice, martwi się tylko o swoje. Ale dla dobra Polski mogę z nim wypić bruderszaft - mówi w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" prałat Henryk Jankowski.

Po Litwinience i wydalanych dyplomatach, nowym frontem sporu rosyjsko-brytyjskiego są dzieła sztuki. Po kilku tygodniach sporów i oskarżeń Moskwa nie wyklucza, że obrazy Kandinsky'ego i Matisse'a, na które czeka kulturalny Londyn, odwiedzą jednak Wielką Brytanię.

Dobrzy tancerze są dla kobiet bardziej pożądanymi partnerami, tak ustalili amerykańscy naukowcy, a podaje "Polska". A w studiu TVN24 Anna Bosak, gwiazda "You Can Dance" porwała do tańca Jarka Kuźniara.

Nie myślałam, że będę porównywana do osoby z takim poczuciem humoru jak pani Doda, i w dodatku odważnej. To prawdziwa Polka. Chętnie zaproszę panią Dodę na kawkę - powiedziała Nelly Rokita w TVN24 odnosząc się do zarzut, że jest "Dodą polskiej polityki". O Donaldzie Tusku mówiła, że to funny boy.

Pierwszy szpital komercyjny w Krakowie zaczyna pracę już w środę. Placówka im. św. Rafała zatrudnia na wyłączność kilku najlepszych lekarzy w mieście, ściąga też do pracy tych z emigracji - pisze "Gazeta Wyborcza".

Z Nowego Roku szczególnie cieszyć się może 75 skazanych za korupcję koreańskich polityków i biznesmenów. Odchodzący prezydent Ro Mu Hiun postanowił ich ułaskawić.