Najnowsze

Najnowsze

Dziś debata Kaczyński - Tusk. Skrzynka portalu tvn24.pl została zasypana pytaniami do obydwu kandydatów. Prezentujemy je my, pojawią się też w TVN24. Postaramy się, by politycy odpowiedzieli przynajmniej na niektóre z nich w przyszłym tygodniu.

Marszałkowi Ludwikowi Dornowi nie udało się zwołać posiedzenia komisji ds. służb specjalnych w sprawie zatrzymania przez CBA posłanki Beaty Sawickiej. Wicemarszałkowie nie zjawili się na spotkaniu prezydium Sejmu, które miało o tym zdecydować.

Nadzieja na kompromis w sprawie traktatu Reformującego UE i spostrzeżenie, że wizyta jest częścią kampanii wyborczej - to główne wątki komentarzy niemieckiej prasy dotyczące dzisiejszej wizyty Lecha Kaczyńskiego w Berlinie.

Kamienie szlachetne i biżuteria warta 25 milionów dolarów trafi pod młotek domu aukcyjnego Christie's w Nowym Jorku już w najbliższą środę.

Policja zatrzymała 55 osób podejrzewanych o rozpowszechnianie treści pedofilskich w internecie. Rekordzista miał na swoim komputerze 150 tys. zdjęć z pornografią dziecięcą.

Donald Tusk jako przegrany może po debacie rzucić się w ramiona Jarosława Kaczyńskiego i wypłakać - ironizował w TVN24 Joachim Brudziński z PiS. - Równie dobrze Jarosław Kaczyński może się rzucić w ramiona kota - ripostował Bronisław Komorowski z PO.

Kilkudziesięciu mieszkańców Łysomic k. Torunia blokuje drogę protestując w ten sposób przeciwko przejeżdżającym przez to miasto tirom. Domagają się wybudowania obwodnicy.

Prezydent Lech Kaczyński odznaczył pośmiertnie Wilhelma Hosenfelda - oficera Wehrmachtu i członka NSDAP - Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Środowiska kombatanckie nie kryją oburzenia - pisze "Nasz Dziennik".

Związek Nauczycielstwa Polskiego rozpoczyna pogotowie protestacyjne przeciw zapisom dotyczącym płac nauczycieli na przyszły rok w projekcie budżetu. Resort edukacji narodowej przestraszył się i już zapowiedział poprawkę do budżetu.

Do końca kampanii wyborczej pozostało dosłownie kilka dni. Czas na pierwsze podsumowania. - Prymitywna i nieciekawa - tak kampanię wyborczą ocenia profesor Jadwiga Staniszkis. Socjolog była gościem programu Moniki Olejnik.

Odbiorcy telewizji i radia publicznego wybierają PiS. Tak jak czytelnicy tabloidów - wynika z sondażu PBS DGA dla "Gazety Wyborczej".

W dwa i pół roku po śmierci papieża Polaka ponad połowa z nas deklaruje, że Ojciec Święty zmienił ich życie. Większość jest gotowa podążać za wskazówkami papieskiego nauczania, ale w praktyce nie zawsze się do nich stosuje - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Prezydent Stanów Zjednoczonych George W. Bush spotka się z duchowym przywódcą Tybetu Jego Świątobliwością XIV Dalajlamą. Na pewno nie spodoba się to Chińczykom.

Czwartek, 11 października 21:00- Zostało naruszone prawo i chcemy w tej sprawie iść do sądu - zdaniem posłanki PO Julii Pitery w latach 90-tych doszło do wielu nieprawidłowości w związku z funkcjonowaniem fundacji "Solidarność", której założycielem jest między innymi Jarosław Kaczyński. Konkretnych dowodów w tej sprawie w Magazynie 24 Godziny domagał się Krzysztof Putra