Najnowsze

Najnowsze

Postrzelono cię na ulicy, ktoś ukradł ci rower? Zawiadom policję - najlepiej smsem. Oczywiście, o ile mieszkasz w brytyjskim regionie West Midlands. Tamtejsza policja od poniedziałku przyjmuje doniesienia o przestępstwie wysłane przez komórkę.

Gdyby nie sumienie, odnowa domu wyniosłaby znacznie mniej, a tak... 42-letnia Brytyjka, Catherine McGuigan do kosztów remontu musi teraz doliczyć koszty pochówków szkieletów, które odkryto pod podłogą jej jadalni.

Peruwiańczyk Medina Cruz przepłynął Titicacę - najwyżej położone jezioro na świecie. Pływak chciał w ten sposób udowodnić władzom FIFA, że decyzja o zakazie rozgrywania międzynarodowych meczy piłkarskich na dużych wysokościach jest błędem i powinna być natychmiast odwołana.

- Prawdziwą ojczyzną Rock’n’Rolla jest Afryka! – wykrzyczała do publiczności w Sali Kongresowej Angelique Kidjo i już po chwili dźwiękami swojej muzyki poderwała z miejsc pierwszych widzów. Gdy koncert dobiegał końca, tańczyli już wszyscy.

- Przepraszam tych, których obraziłem. Postaram się ograniczyć. Moje serce teraz silniej pompuje i jest w stanie bardziej kochać - tak o swoich licznych ostrych słowach w programie TVN "Teraz My" mówił były prezydent Lech Wałęsa. Jednak dodał, że jego cięty język zawsze był uzasadniony.

W Warszawie rusza 5. Międzynarodowy festiwal Filmowy Żydowskie Motywy. Organizatorzy pokażą na nim kilkadziesiąt filmów związanych z bogatą kulturą żydowską. Będzie też miejsce na retrospektywę twórczości Janusza Morgensterna.

We wtorek w sądzie w Szamotułach rozpocznie się proces Renaty Beger. Była posłanka Samoobrony jest oskarżona o to, że w wyborach 2007 r. kupowała podpisy na listach poparcia dla kandydatów Samoobrony. Grozi jej kara do 10 tys. złotych grzywny.

Amerykańska policja aresztowała w niedzielę ucznia jednej ze szkół w Karolinie Południowej. 18-letni Ryan Schallenberger groził, że wysadzi swoje liceum w powietrze. Zamach udaremnili rodzice chłopca.

Poniedziałek, 21 kwietnia 21:00Wypiłbym 200 gram i postawił na Olejniczaka, bo mimo wielu błędów jest to człowiek przynajmniej poczciwy. Ale przestańmy mówić, że SLD to lewica - tak Sławomir Sierakowski widzi przywództwo w Sojuszu. O kondycji polskiej lewicy w „Magazynie 24 godziny” dyskutowało "dwóch kapitalistów i jeden filozof".

Nie pomogła rekomendacja Jarosława Kaczyńskiego. Mimo, że był jedynym kandydatem na to stanowisko Zbigniew Wassermann nie został szefem małopolskiego PiS. Na niedzielnym posiedzeniu małopolskiej Rady Regionalnej partii nie otrzymał odpowiedniej liczby głosów.

- Wypiłbym 200 gram i postawił na Olejniczaka, bo mimo wielu błędów jest to człowiek przynajmniej poczciwy. Ale przestańmy mówić, że SLD to lewica - tak Sławomir Sierakowski widzi przywództwo w Sojuszu. O kondycji polskiej lewicy w „Magazynie 24 godziny” dyskutowało "dwóch kapitalistów i jeden filozof".

Koniec uników, jest jednoznaczna deklaracja - sekretarz generalny SLD Grzegorz Napieralski zapowiedział, że będzie walczył z Wojciechem Olejniczakiem o szefostwo w partii. - Wierzę, że ta decyzja pomoże SLD odbudować swoją pozycję - stwierdził Napieralski na powiatowym zjeździe partii w Gnieźnie. Walka między działaczami rozgorzeje na czerwcowym kongresie.

Podeszła do cudzego wózka, wyjęła niemowlę i upuściła je na ziemię. Do takiego zdarzenia doszło w poniedziałek około godziny 14.15 w Kielcach. Dziecko w bardzo ciężkim stanie przebywa w szpitalu. Policja zatrzymała trzy kobiety, które podejrzane są o doprowadzenie do obrażeń u dziecka.

- Nie rozumiem, jak poseł Gowin może decydować o moim życiu prywatnym. In vitro to inwestycja i powinno być dostępne bez ograniczeń i dla wszystkich - stwierdziła w "Kropce nad I" Manuela Gretkowska. - To nie kupno psa. Jak ktoś nie potrafi utrzymać związku, może nie być zdolny do opieki nad dzieckiem - kontrowała Julia Pitera (PO).

Samochód osobowy spłonął w Warszawie - pisze na skrzynkę Kontakt TVN24 internauta Marcin. Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godziny dziewiątej rano. Nikomu nic się nie stało - poinformował rzecznik straży pożarnej w Warszawie.

Harry Lee McGinnis ma 80 lat i jeden cel - okrążyć glob. Zamiast Ziemię oblecieć samolotem, opłynąć statkiem czy objechać koleją - pan McGinnis postanowił ją obejść. Idzie już 16 lat.

- Jeżeli w 2011 roku wyborów nie wygramy, to ja pozostawię miejsce innym, pewnie młodszym, oni dalej będą to prowadzili - zapowiedział szef PiS Jarosław Kaczyński. Zaraz jednak wyraził przekonanie, że PiS ma wszelkie szanse wtedy wygrać i "w związku z tym jeszcze trochę młodzi się pomęczą”.