Najnowsze

Najnowsze

Rząd premiera Donalda Tuska będzie musiał zmierzyć się z kolejnym problemem - pisze "Gazeta Prawna". Zabraknie w ZUS pieniędzy na wypłatę emerytur i rent.

Środa, 9 stycznia 21:00- Byłoby niegodziwością, gdybym zmarnowała projekt poprzednika. Zbigniew Religa odwalił kawał dobrej roboty, ale jego projekt zawierał wiele błędów. Mam odwagę go poprawić i wprowadzić w życie - mówiła w "Magazynie 24 godziny" Ewa Kopacz. Minister zdrowia dziwi się, dlaczego Zbigniew Religa nie wcielił swojego projektu w życie. - Gdyby on wprowadził koszyk świadczeń gwarantowanych, my moglibyśmy zająć się kolejnym problemem i zrobić krok naprzód - stwierdziła minister.

Miało być miejsce spotkań, jest baza danych. Kopalnia wiedzy dla policji i... przestępców. Portal Nasza-klasa.pl to mekka ludzi naiwnych - twierdzi dziennik "Polska".

Fundacja Helsińska postuluje stworzenie 17. województwa wyborczego, czyli okręgu "Zagranica", z odrębną listą kandydatów - pisze dziennik "Polska".

9 zastępów straży pożarnej przez kilka godzin nie mogło sobie poradzić z pożarem, a straż miejska i policja do późnego wieczora patrolowały Błonia stadionu X-lecia. Zarządcy obiektu podejrzewają podpalenie.

- Nie zamieniaj naszego wspólnego życia, które trwało trzynaście lat, w polityczny spektakl. Nie dawaj pożywienia tym wszystkim padlinożercom - to apel posła PO Janusza Palikota do swojej byłej żony, która domaga się od eks-męża 40 milionów złotych. Marię Sowińską reprezentuje Roman Giertych.

- Zbigniew Ziobro kręci w sprawie nagrania, które miało być gwoździem do trumny Andrzeja Leppera - tak poseł Janusz Palikot z PO skomentował doniesienia prokuratury, że śledczy dysponują najprawdopodobniej nieoryginalnym zapisem rozmowy. - Nikt nie kręci, Platforma szuka tematu zastępczego, bo sobie nie radzi - ripostował Jacek Kurski.

W piątek do księgarń trafi polska wersja książki Jana Tomasza Grossa "Strach". W USA, gdzie ukazała się latem 2006 r., krytycy zgodnie uznali, że książka potwierdza tezę o Polsce jako kraju wyjątkowego antysemityzmu.

Na kary od 6 miesięcy w zawieszeniu do jednego roku więzienia skazał Sąd Rejonowy w Świnoujściu czterech mężczyzn, którzy w lecie okradli byłego koordynatora do spraw służb specjalnych Zbigniewa Wassermanna i jego żonę.

- Byłoby niegodziwością, gdybym zmarnowała projekt poprzednika. Zbigniew Religa odwalił kawał dobrej roboty, ale jego projekt zawierał wiele błędów. Mam odwagę go poprawić i wprowadzić w życie - mówiła w "Magazynie 24 godziny" Ewa Kopacz.

Miały zbierać pieniądze dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jechały z Pomorza do Warszawy po identyfikatory. Ich samochód wpadł w poślizg. Dwie niedoszłe wolontariuszki zginęły na miejscu, dwie zostały ranne.

Kate Middleton, narzeczona drugiego w kolejce do tronu brytyjskiego księcia Williama, otrzyma od dworu niecodzienny prezent na 26 urodziny - całodobową ochronę osobistą. Tak przynajmniej donosi popołudniówka "Evening Standard".

Prezydent Lech Kaczyński zaprosił na czwartek przedstawicieli klubów parlamentarnych: PO, PiS, LiD i PSL na konsultacje w sprawie służby zdrowia - powiedział w "Magazynie 24 Godziny" TVN24 minister w Kancelarii Prezydenta Michał Kamiński. Wszystkie partie Sejmowe potwierdziły, że otrzymały zaproszenie i na spotkanie przybędą.

- Zwołanie Rady Gabinetowej to sugerowanie, że dopadł nas kryzys w służbie zdrowia. Nic złego się nie dzieje. Powinniśmy zająć się projektami ustaw - mówił w "Kropce nad i" wicepremier Grzegorz Schetyna.

- Zapewniam was, że w ciągu kilku tygodni ogłosimy niepodległość - zadeklarował były dowódca albańskiej partyzantki UCK Hashim Thaci tuż po tym, jak został oficjalnie zatwierdzony na stanowisku premiera przez kosowski parlament. Tymczasem Unia Europejska zapewnia Belgrad, że umowa stowarzyszeniowa z Serbią nie jest powiązana z przyszłością zbuntowanej prowincji.

Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy krytykuje minister Ewę Kopacz, program zmian w służbie zdrowia minister Ewy Kopacz. Jednocześnie szef związku Krzysztof Bukiel przeprasza Kopacz za "zbyt emocjonalne" słowa lekarzy.

Szef dyplomacji Radosław Sikorski, minister obrony Bogdan Klich i szef Sztabu Generalnego gen. Franciszek Gągor zapewniali w Sejmie, że misja w Iraku przyniosła Polsce korzyści, choć nie wszystkie zaplanowane cele zostały osiągnięte.

- Poduszkowiec równie łatwo porusza się na lądzie, jak i na wodzie - zachwalał nowy nabytek olsztyńskiej policji komendant Andrzej Góżdź. Szkoda tylko, że jeszcze tego samego dnia podczas uroczystej prezentacji maszyna przestała poruszać się w ogóle.

Szkoła o. Rydzyka nie dostanie 15,3 mln euro z Unii Europejskiej. Minister nauki wykreśliła ją z listy inwestycji kluczowych - podaje "Gazeta Wyborcza".

Przywódcy antyputinowskiej koalicji Inna Rosja zaapelowali do prezydenta Wiktora Juszczenki o niewydawanie aresztowanego na Ukrainie działacza antykremlowskiej Partii Narodowo-Bolszewickiej. W Rosji Michaił Gangan współorganizował antyrządowe marsze.