Najnowsze

Najnowsze

W hiszpańskim regionie autonomicznym Aragonia powstanie największe na świecie centrum rozrywki. Kosztem 17 miliardów euro zostaną zbudowane m.in. kasyna, parki rekreacyjne, hipodrom, arena korridy oraz liczne sklepy i hotele.

Niedziela, 6 stycznia 21:00Integracja na lewicy i jedna partia lewicowa. W Magazynie 24 Godziny szef LiDu Wojciech Olejniczak przekonywał, że współpraca pomiędzy partiami tworzącymi jego ugrupowanie powinna być zacieśniona - jako wyjątek wskazał partię demokratyczną.

Już trzy tygodnie strajkują górnicy z kopalni Budryk, a piąty dzień kilkuset z nich nie wychodzi spod ziemi. Jak mogą, dodają sobie otuchy - TVN24 dotarła do zdjęć, na których strajkujący śpiewają swój własny hymn-modlitwę. Na powierzchni rodziny i przyjaciele górników czekają na pomyślne zakończenie protestu.

Obniżenie stawki podatku CIT w ciągu czterech lat z obecnych 19 do 15 proc. lub nawet poniżej tego poziomo - to, jak podaje "Gazeta Prawna", jeden z głównych celów nowego wiceministra finansów Stanisława Gomułki.

W szkołach technicznych i zawodowych zaczyna brakować nauczycieli. Starsi wybierają się na emeryturę, młodsi nie chcą tyrać w kiepsko wyposażonych pracowniach i wybierają pracę w korporacjach - twierdzi "Metro".

Dla ponad połowy Polaków Kazimierz Marcinkiewicz to osoba, która najbardziej zasługuje na miano męża stanu. Były premier wyprzedził Donalda Tuska oraz Władysława Bartoszewskiego - wynika z sondażu "Rzeczpospolitej".

Marszałek Sejmu rozpocznie konsultacje z partiami, by zmienić przepisy o łączeniu mandatu ze stanowiskami w administracji. PO chce zdecydowanie ograniczyć takie możliwości. "Rzeczpospolita" zapowiada: poseł PiS Jan Ołdakowski znów może mieć problem.

Marszałek Sejmu rozpocznie konsultacje z partiami, by zmienić przepisy o łączeniu mandatu ze stanowiskami w administracji. PO chce zdecydowanie ograniczyć takie możliwości. "Rzeczpospolita" zapowiada: poseł PiS Jan Ołdakowski znów może mieć problem.

Pojazd nazywa się "Lwica", jest pomalowany na oliwkowozielony kolor i wygląda trochę jak zabawka - doniósł w niedzielę izraelski tygodnik wojskowy "Bamachane".

Dziś, dwa tygodnie po rzymskich katolikach, wyznawcy prawosławia i innych obrządków wschodnich obchodzą pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. Z tej okazji na wschodzie Polski nieczynne będą niektóre urzędy i szkoły.

- Gdy SLD było u władzy, robiło wszystko by refundować leczenie bezpłodności metodą in vitro - zapewniał Wojciech Olejniczak w Magazynie 24 Godziny. - Nic mi o tym nie wiadomo - odpowiada Elżbieta Radziszewska z PO, a "Gazeta Wyborcza" donosi, że Polska już cztery lata temu miała gotowy projekt regulujący zapłodnienia in vitro, ale żaden Sejm go nie przyjął.

- Za cnotę poczytuje sobie umiejętność rozwiązywania konfliktów, a nie ich mnożenia. Mój poprzednik uczynił z zatargów istotę swojej polityki - deklaruje Donald Tusk. W wywiadzie dla "Newsweeka" mówi o in vitro, Iraku, konflikcie z prezydentem i 50 dniach swoich rządów.

-Osoby publiczne muszą być nieskazitelne. Dobrze, że generał Czerwiński odszedł z ministerstwa - Elżbieta Radziszewska z PO przekonywała w Magazynie "24 godziny", że ostatnie dymisje w MON świadczą o tym, że resort działa sprawnie. Obecni w studio przedstawiciele opozycji temu nie dowierzali.

Kto zdaniem Polaków najbardziej zasługuje na miano męża stanu? Według sondażu "Rzeczpospolitej" - Kazimierz Marcinkiewicz. Politolodzy uważają jednak, że to raczej ranking sympatyczności polityków, a nie ich umiejętności.

Ważny dzień dla amerykańskich zwolenników i przeciwników kary śmierci. Sąd Najwyższy rozpocznie badanie zgodności z konstytucją śmiertelnych zastrzyków podawanych skazanym. Do rozstrzygnięcia tej sprawy w USA wstrzymano wykonywanie egzekucji.

-Mówię to zupełnie jasno. Jestem zwolennikiem utworzenia jednej lewicowej partii - oświadczył w Magazynie "24 godziny" przewodniczący SDPL Marek Borowski. W podobnym tonie, o "reintegracji lewicy", w tym samym programie wypowiadał się szef LiD, Wojciech Olejniczak.

Sytuacja na polskich drogach nadal jest bardzo trudna. Prawie w całym kraju pada marznący śnieg, a drogi pokrywają się lodem. Jest ślisko i niebezpiecznie.

We wtorek jezuici wybierają "czarnego papieża" - swojego przełożonego, zwanego tak z racji koloru sutanny, wpływów i dożywotniego sprawowania funkcji. Głosowanie będzie... elektroniczne.