Najnowsze

Najnowsze

Kafeel Ahmed, który 30 czerwca uderzył płonącym samochodem w budynek terminalu w Glasgow, zmarł w czwartek w szpitalu. Zgon 27-letniego terrorysty nastąpił z powodu doznanych obrażeń.

Jak na razie bilans środowej katastrofy w Minneapolis to cztery ofiary śmiertelne i 79 osób rannych. Liczbę zaginionych szacuje się na 30. W czwartek późnym wieczorem (czasu polskiego) nadal trwało poszukiwanie ofiar.

Niemcy uważają, że Polska powinna oddać "zrabowane" im dzieła sztuki - pisze "Rzeczpospolita".

Nie byłem w stanie przekonać premiera do tego, żeby Gombrowicza w spisie lektur nie było - mówi wicepremier Roman Giertych.

Prezydent Poznania Ryszard Grobelny tylko dla niezorientowanych jest samotnym apolitycznym rycerzem, który ma przeciwko sobie wszystkie siły polityczne w mieście. W rzeczywistości jest on patronem układu gwarantującego synekury ich przedstawicielom - pisze "Głos Wielkopolski"

Takiej nagrody naukowej w regionie nie dostał dotąd nikt! Około miliona euro otrzyma dr Maciej Wojtkowski z UMK w Toruniu oraz jego współpracownicy. Dzięki nagrodzie Europejskiej Fundacji Nauk w Strasburgu dr Wojtkowski będzie kontynuować badania nad nowatorskimi metodami wykrywania chorób – zapowiada “Gazeta Pomorska”.

Żona senatora Andrzeja Mazurkiewicza z Jarosławia otrzymała ostatnio pracę w jarosławskim Starostwie Powiatowym. Syn posłanki Samoobrony Marii Zbyrowskiej jest wiceprezesem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Krewni wielu innych parlamentarzystów też pracują na eksponowanych stanowiskach. Czy to nepotyzm, czy tylko przypadek, że rodziny polityków znajdują atrakcyjne zajęcia – rozważają „Super Nowości”

U fryzjera, optyka, w salonie odnowy i sklepie spożywczym będzie już wkrótce można płacić dukatami rybnickimi. Tomasz Bodach, właściciel prywatnej poczty w Rybniku rozpoczął już wybijanie tych nietypowych monet – powiadamia „Dziennik Zachodni”.

Styl, szyk, luksus i elegancja – to wszystko łączy w sobie Orient Express – zabytkowy pociąg sprzed lat, rozsławiony w powieści Agaty Christie. Jego niedawny przejazd przez Kraków wzbudził prawdziwą sensację. Ale jest szansa, że będziemy mieć własny Orient Express. Plany stworzenia odpowiednika słynnego pociągu ma Mirosław Szymański, prezes Fundacji Era Parowozów - pisze "Gazeta Krakowska".

Brak nowego dowodu osobistego po 1 stycznia 2008 r. będzie wykroczeniem, za które można zostać ukaranym grzywną - przestrzega "Gazeta Prawna".

Jeszcze co najmniej 3 miesiące potrwa śledztwo w sprawie śmierci Jerzego Ziobry, ojca ministra sprawiedliwości. Postępowanie rozpoczęło się rok temu w Krakowie. Po ośmiu miesiącach przejęła je prokuratura w Ostrowcu Świętokrzyskim. Teraz przedłużyła je do listopada – pisze „Dziennik Polski”.

Kancelaria premiera, pod osobistym nadzorem wicepremiera Gosiewskiego, przygotowała projekt zmian, które mogą doprowadzić do zwolnienia z dyplomacji 2 tys. osób. Sprawę ujawnił "Dziennik".

Sądzę, że powstanie nowy klub parlamentarny - powiedział Ryszard Czarnecki w Magazynie TVN24. Według niego będzie się on składał z byłych posłów Ligi Polskich Rodzin i Samoobrony.

Co najmniej stu ludzi zginęło w katastrofie pociągu towarowego w Demokratycznej Republice Konga (d. Zair), wielu jest poważnie rannych - poinformował rzecznik oenzetowskich sił pokojowych MONUC, Kemal Saiki.

Cztery wykolejone wagony i 29 uszkodzonych samochodów - to efekt "pracy" pijanej załogi bocznicy kolejowej w Swarzędzu koło Poznania. Mężczyzn zatrzymano.