Najnowsze

Najnowsze

Zdaniem Marka Siwca, proponowana przez PO ustawa medialna "nie załatwia niczego, oprócz zamiany stanowisk". Dlatego lewica - jak zapowiada - wstrzyma się od głosu ws. odrzucenia ewentualnego prezydenckiego weta. - Jeżeli lewica nie pomoże nam odrzucić weta, to bierze na siebie odpowiedzialność za utrwalenie takiego stanu w mediach publicznych, jaki jest - przekonywała Iwona Śledzińska-Katarasińska.

- Wszelkie spekulacje na temat możliwego podziału w PiS nie potwierdziły się. PiS to spójna, silna partia - mówił Zbigniew Ziobro po wyborze Zbigniewa Wassermanna na szefa małopolskiej Rady Regionalnej PiS. To jednak nie koniec konfliktu między nimi, ale triumf woli Jarosława Kaczyńskiego. - Wynik wyborów jest wynikiem oczekiwań i wskazania pana prezesa - akcentowali obydwaj.

Problemy z uzyskaniem bankowego kredytu to nie rzadkość. Ale z założeniem lokaty? Okazuje się, że tak - jeden z banków pogardził pieniędzmi Witolda Czerwińskiego z Łodzi i odmówił ich ulokowania. Powód? Mężczyzna jest... za stary.

- Na chłopski czy urzędniczy rozum za karetkę, która czekała w Juracie powinno zapłacić MSWiA - powiedział w "Magazynie 24 Godziny" Dariusz Szymczycha, sekretarz stanu w Kancelarii Aleksandra Kwaśniewskiego. Jednak zaznacza, że według niego karetki wcale nie powinno tam być.

Dla jednych była to policyjna akcja, dla innych - napad. Na warszawskiej Pradze policja wkroczyła do romskich domów w poszukiwaniu oszustów. Zdaniem policji wszystko odbyło się zgodnie z procedurami. Jednak Romowie twierdzą, że policjanci m.in. przystawiali im broń do głowy.

Nietypowy protest szykują kierowcy tirów, czekający przez kilka dni w kolejkach na wschodniej granicy. Od soboty będą wysyłać do premiera kartki pocztowe z wezwaniami do interwencji.

- Czy jestem w ukrytej kamerze? - pytał zupełnie zaskoczony zatrzymaniem przez CBA Mirosław B., były dyrektor urzędu marszałkowskiego w Lublinie, działacz PO. Próbował skorumpować samorządowców w gminie Kurów (Lubelskie), aby dostać w wieczyste użytkowanie pałac Potockich. Trafił do aresztu na trzy miesiące.

Izraelski portal internetowy "Ynetnews" pisze krytycznie o niestosownym zachowaniu młodych Izraelczyków podczas niedawnych obchodów 65. rocznicy powstania w warszawskim getcie - krytykuje chichoty, zabawy w berka i palenie papierosów.

Rosyjska Duma Państwowa przyjęła w piątek poprawkę do ustawy o środkach masowego przekazu, ułatwiającą Kremlowi zamykanie niepokornych mediów. Teraz będzie można utracić licencję na nadawanie m.in. za publikowanie oszczerstw.

Jose Gonzalez nie zawiódł. Na warszawskim koncercie pięknie śpiewał, grał na swojej gitarze z precyzją muzyka klasycznego i stworzył niezapomniany nastrój. Szkoda tylko, że jego występ trwał tak krótko.

Czesław Kłosek, bohater górniczych strajków z 1981 r., przeprasza Lecha Kaczyńskiego za zamieszanie, które wywołał. We wtorek zwrócił prezydentowi otrzymany za działalność podziemną order w proteście przeciw nadaniu polskiego obywatelstwa piłkarzowi Rogerowi Guerreirze.

Zbigniew Chlebowski (PO) powtórzył, że Platforma zlikwiduje od 1 stycznia 2009 r. abonament radiowo-telewizyjny. To odpowiedź na apel szefów TVP, Polsatu i TVN o zachowanie systemu abonamentowego, ale zmodyfikowanego tak, by widzowie mogli go odliczać od podatku.

Można już mówić o serii samobójstw w więziennych celach. Tym razem samobójstwo popełnił Andrzej Ł., ps. Gruby, który był pod opieką Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wielkopolskim - informuje polityka.pl.

Premier Donald Tusk zarobił w 2007 roku ponad 137 tysięcy złotych - wynika z jego zeznania podatkowego. Jeden procent swojego podatku - 152 złote - zdecydował się przekazać na konto hospicjum w Sopocie. W piątek szef rządu zaapelował o wsparcie organizacji pozarządowych.

O pożarze w stoczni w Gdyni zaalarmowali nas internauci. Jak pisze Łukasz, zapalił się statek w dokach stoczni Marynarki Wojennej. Na skrzynkę Kontakt TVN24 dostaliśmy zdjęcia z pożaru.

- To oczywista nieprawda. W różnych paszkwilach przypisuje mi się, że chcę zająć miejsce obu braci Kaczyńskich - powiedział w TVN24 Zbigniew Ziobro. Dodał, że z jego powodu podziały w PiS nie nastąpią, bo jest on lojalnym członkiem partii.

- Bo we mnie jest seks – który facet mógłby to powiedzieć z największym przekonaniem? Według magazynu "People" w 2007 roku był to Matt Damon. A jak jest waszym zdaniem?

Dziewczyna Christiano Ronaldo, Nereida Gallardo, świeci blaskiem nie tylko gwiazdy Manchester United, ale i swoim. Po ostatniej sesji zdjęciowej dla angielskiego dziennika "The Sun" można się powoli zacząć zastanawiać, czy aby nie przyćmi słynnego piłkarza.

W połowie kwietnia trzy małe lwiątka zadebiutowały przed kamerami w japońskim parku safari. Maluchy u boku swoich opiekunów wdzięczyły się, pozowały i zachwycały wszystkich gości parku Fuji w Shizuoka.

Zatrzymanie i doprowadzenie działaczy Cracovii, prezesa Janusza Filipiaka i członka zarządu Rafała Wysockiego, było niezasadne - uznał w piątek krakowski sąd. Uchylił także poręczenie majątkowe, które zostało zastosowane wobec Filipiaka.