Najnowsze

Najnowsze

Po decyzji PKW, która odrzuciła sprawozdanie finansowe PiS, co grozi 3-letnią utratą wielomilionowych dotacji z budżetu, politycy tej partii już szykują się do kontrataku - pisze "Dziennik".

Kandydat opozycji Camille Chury zwyciężył w wyborach uzupełniających do parlamentu Libanu - brzmią oficjalne wyniki. Wcześniej zwycięstwo ogłosił jednak także jego rywal.

Awiza wezwania na rozprawę już nie będą leżeć w skrzynce pocztowej. Teraz przesyłkę wręczy sądowy doręczyciel. Taki listonosz resortu sprawiedliwości znajdzie adresata w domach lub w pracy, rano lub wieczorem.

Od północnego krańca Szkocji do południowych wybrzeży Afryki przejechali na motorach dwaj brytyjscy aktorzy: Ewan McGregor i Charley Boorman. - Było fantastycznie - podsumowała gwiazda "Trainspotting" i "Gwiezdnych wojen".

LiS chce przeforsować takie zmiany w regulaminie Sejmu, które sprawią, że prezydium izby będzie mogło wprowadzić do porządku dodatkowy punkt nawet, gdyby sprzeciwiał się temu marszałek.

Od wielu lat Sejm nie przeżywał takiego nawału korespondencji, jak w tej kadencji. Jeśli tak dalej pójdzie, obecny Sejm dostanie dwa razy więcej listów niż poprzedni - ocenia "Życie Warszawy".

Po decyzji PKW, która odrzuciła sprawozdanie finansowe PiS, co grozi 3-letnią utratą wielomilionowych dotacji z budżetu, politycy tej partii już szykują się do kontrataku - pisze "Dziennik".

Kilkanaście rodzin z Lublina i okolic chce przyjąć pod swój dach wydalone z zakonu betanki. To możliwe, bo z prośbą o pomoc do wiernych zwrócił się abp Józef Życiński, metropolita lubelski.

Elementy tarczy antyrakietowej w Polsce mogą nie powstać, nawet jeśli finałem negocjacji będzie porozumienie. Izba Reprezentantów USA zmniejszyła o połowę środki na rozmieszczenie w Polsce i Czechach elementów tarczy - pisze "Rzeczpospolita".

Niedziela, 5 sierpnia, 21:00 Z Jarosławem Kaczyńskim nie będzie możliwa rekonstrukcja tego rządu - mówił Wojciech Wierzejski (LPR) w magazynie "24 Godziny" i w imieniu swojej partii żądał zmiany premiera. W poniedziałek zbiera się zarząd LPR.

W Puszczy Noteckiej znajdują się największe w Polsce złoża ropy naftowej. Teraz natrafiono na kolejne. Kilka dni temu rozpoczęły się odwierty pod Chojnem (gmina Wronki).

Niedziela, 5 sierpnia, 21:00 - To PiS zerwał koalicję, takie są fakty - stwierdził w magazynie "24 Godziny" Andrzej Lepper. Szef Samoobrony przyznał, że w projekcie uchwały Rady Krajowej Samoobrony było zobowiązanie ministrów z tej partii do złożenia dymisji, ale on to zmienił.

W internecie krąży film z wystąpieniem Amerykanina, który przeszedł na Islam - członka terrorystycznej organizacji. Mężczyzna namawia do ataków na cele w USA.

Podatnicy wciąż w 90 proc. finansują świadczenia rolników w KRUS, choć z danych GUS wynika, że ich dochód rośnie najszybciej ze wszystkich grup zawodowych. W tym roku kwota dotacji wyniesie 14,4 mld zł.

Otwarcie niemieckiego rynku pracy może spowodować masowe wyjazdy młodych kierowców za Odrę. Już teraz potrzeba coraz więcej zawodowców, a dobrych kandydatów nie przybywa.

Szwajcarscy specjaliści przygotowują się do trudnej operacji naciągania potężnych, stalowych lin na podpory kolejki na Kasprowy Wierch. Przed robotnikami sporo pracy - nowe wagoniki będą się poruszać nie tak jak dotąd przy użyciu jednej, lecz dwóch lin.

Harnaś roku nie ma lekko. Musi zatańczyć zbójnickiego, wykazać się znajomością zwyczajów regionu i obuchem siekiery za jednym zamachem wbić 23-centymetrowy gwóźdź. W tym roku wygrał Jan Malacina z Poronina.