Najnowsze

Najnowsze

Cztery osoby zginęły, a 52 zostały ranne zostały ranne w eksplozji w leżącym na południowym wschodzie Turcji mieście Diyarbakir. Zabici to w większości żołnierze.

Tragiczny wypadek niedaleko Poznania. Nie żyje 71-letnia kobieta prowadząca auto osobowe, które zderzyło się z cysterną. Pasażer auta jest ranny, kierowcy cysterny nic się nie stało.

Po blisko dwóch tygodniach władze Belgii obniżyły poziom zagrożenia atakiem terrorystycznym. Decyzję podjęto na spotkaniu urzędników odpowiedzialnych za bezpieczeństwo, którym przewodniczył premier Guy Verhofstadt.

Rzeczniczka Praw Dziecka Ewa Sowińska została nagrodzona trzecim miejscem w konkursie Idiota Roku 2007 (Idiot of the Year Award) przez znanego publicystę "Washington Post" Emila Steinera.

Do uspokojenia sytuacji w służbie zdrowia wciąż daleko. Nadal napływają informacje o trwających negocjacjach dyrekcji szpitali i lekarzy, w niektórych placówkach lekarze rozpoczynają akcje protestacyjne lub składają wymówienia.

Trzy lata więzienia grożą funkcjonariuszowi ABW, który groził pistoletem przypadkowemu kierowcy. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił do sądu.

Prezydent Lech Kaczyński odznaczył pośmiertnie 15-letniego Janusza Bobaka, który próbował uratować z pożaru swoją siostrę. Oboje zginęli w płomieniach. Do tragedii doszło 27 grudnia w ich domu rodzinnym w Białym Dunajcu.

Zapowiadana na dziś w Nairobi wielotysięczna demonstracja kenijskiej opozycji nie dojdzie do skutku. Opozycja odwołała ją w obawie przed rozlewem krwi, jaki mógłby jej towarzyszyć. Wcześniej kilkusetosobowa grupa zwolenników opozycji zablokowała na krótko autostradę dojazdową do stolicy Kenii.

Po trzygodzinnej reanimacji w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach zmarła na sepsę 18- latka. Dziewczyna trafiła do szpitala z bardzo wysoką gorączką i problemami z oddechem.

Zarząd TVP powołał Radosława Pardę na swego pełnomocnika ds. Euro 2012. Będzie odpowiedzialny za sprawy promocyjne i medialne. Parda jest sekretarzem generalnym Ligi Polskich Rodzin. To kolejny polityk zatrudniony w ostatnim czasie przez Telewizję Polską.

Zawaliła się ściana średniowiecznego zamku krzyżackiego w Giżycku (warmińsko-mazurskie). - Jeśli zabytek nie zostanie zabezpieczony, to w razie obfitych opadów śniegu może całkowicie się zawalić - ostrzega starosta giżycki Wacław Strażewicz.

Minister Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski wydał ambasadorom pisemny zakaz kontaktów z Janem Kobylańskim, oskarżanym o antysemityzm południowoamerykańskim biznesmenem blisko związanym z o. Tadeuszem Rydzykiem – dowiedział się „Wprost".

Ostatnie sondaże przed prawyborami w stanie Iowa pokazują, że wśród Demokratów prowadzi Barack Obama przed Johnem Edwardsem. Dopiero na trzecim miejscu znajduje się Hillary Clinton. Wśród Republikanów na czele Mike Huckabee.

Politycy Platformy zdementowali słowa szefa klubu PO Zbigniewa Chlebowskiego, jakoby Platforma nosiła się z pomysłem podwyżki pensji byłych prezydentów. - To nie jest najważniejsze, musimy zadbać o służbę zdrowia - stwierdził w TVN24 Stefan Niesiołowski. W końcu ze swojego pomysłu wycofał się sam Chlebowski.

- Prokuratura wszczęła śledztwo po doniesieniu Janusza Kaczmarka i jego żony - potwierdza rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Południe Renata Mazur. Kaczmarkowie oskarżają prokuratorów o ujawnienie dowodów i danych osobowych ze śledztwa, dotyczącego przecieku z akcji CBA w Ministerstwie Rolnictwa.

Zdaniem policji, w ciągu ostatnich kilku miesięcy trzej bandyci dokonali co najmniej kilkudziesięciu napadów na zagranicznych turystów w centrum Krakowa. Dwóch zatrzymano na gorącym uczynku, trzeciego - dzień później.

Obywatele polscy w Kenii są bezpieczni - informuje tvn24.pl biuro prasowe ministerstwa spraw zagranicznych. Jedyne sygnały o zagrożeniu pochodzą od polskich misjonarzy pracujących na wschodzie kraju.