Najnowsze

Najnowsze

W muzeum w miejscowości Saltillo można obejrzeć, jak wyglądało życie w prehistorycznych czasach Meksyku. Naukowcy odkryli, że wiele milionów lat temu pustynie północnego Meksyku częściowo przykrywał kiedyś ocean.

Czy CBŚ inwigilowało śledczych pracujących nad aferą 40. piętra hotelu Marriott? Taki wniosek można wysunąć z podsłuchanych w 2007 roku rozmów Janusza Kaczmarka i Konrada Kornatowskiego. Sprawą, jak informuje "Newsweek", zajęła się prokuratura.

Choć Moskwa wciąż sprzeciwia się budowie tarczy antyrakietowej w Europie, to prezydenci USA i Rosji przyjęli na spotkaniu w Soczi ramową deklarację dotyczącą systemu obrony antyrakietowej w Europie. Jak poinformowano po spotkaniu Władimira Putina z Georgem Bushem, dokument zawiera "przełomowe rozwiązania".

W samobójczym zamachu bombowym na odległych zachodnich przedmieściach stolicy Sri Lanki Kolombo zginęło w niedzielę rano co najmniej 12 osób, w tym minister komunikacji i transportu drogowego Jeyaraj Fernandopulle. Rząd oskarża o zamach Tamilskie Tygrysy.

Wybaczcie nam tragedię Katynia, rozstrzelanie 22 tysięcy obywateli Polski. Nisko chylimy głowy przed dziećmi, wnukami i prawnukami pomordowanych - pisze "Nowaja Gazieta". Opozycyjny dziennik chce, by główna prokuratura wojskowa ujawniła całą prawdę o wymordowaniu przez NKWD polskich oficerów.

Budowa części tarczy antyrakietowej w Republice Czeskiej stanęła pod znakiem zapytania. Ewentualny sprzeciw Partii Zielonych może uniemożliwić przyjęcie przez parlament planów dotyczących zbudowania tam stacji radiowej USA.

- Serce papieża Jana Pawła II po beatyfikacji może trafić na Wawel - uważa bp Tadeusz Pieronek. W wywiadzie dla "Wprost" mówi, że do Krakowa na pewno trafią jakieś relikwie papieża - jeśli pojawi się odpowiednia inicjatywa, może być to jego serce.

Bezgraniczne przestrzenie i błękitne niebo Chile - oto tło nowego filmu o Bondzie - "Quantum of Solace". Trudne warunki dają się we znaki ekipie filmowej i Danielowi Craigowi - ale przecież to agent od zadań specjalnych.

- To był najbardziej elegancki polityczny rozwód w historii III RP - tak Wojciech Olejniczak pisze o rozstaniu z Demokratami na swoim blogu. A obserwatorom sceny politycznej radzi zapiąć pasy i dobrze zasiąść w fotelach. - Najbliższe dni będą bardzo ciekawe! - zapowiada.

Ponad tysiąc tybetańskich studentów zgromadziło się w sobotę na nocnym czuwaniu w Dharamsali na północy Indii. W ten sposób chcieli upamiętnić śmierć Tybetańczyków, którzy zginęli podczas niedawnych zamieszek.

Zabytkowa zbrojownia, jeden z historycznych budynków Quebeku, spłonął w piątek w nocy. Większa część budowli zawaliła się - ocalały tylko dwie wieże i kamienna ściana.

- Gangi narkotykowe w Meksyku finansują budowę kościołów w biednych wioskach próbując w ten sposób zjednać sobie ludzi - przyznał podczas Konferencji Biskupów Meksyku biskup Carlos Aguiar. Mimo, że Kościół wyraża sprzeciw istnieniu narkotykowego biznesu, korzysta z tej formy dotacji.

Prezydent USA George W. Bush zapewnił sojuszników z NATO, że Stany Zjednoczone wyślą "znaczną" liczbę dodatkowych żołnierzy do Afganistanu w roku 2009. Powiedział o tym amerykański minister obrony Robert Gates. Tymczasem Węgry zwiększą również swój kontyngent wojskowy w ramach NATO - poinformował premier Ferenc Gyurcsany.

- Za złą sytuację w więzieniach odpowiadają politycy i rząd, a nie służba więzienna - przekonywał w "Magazynie 24 Godziny" dr Paweł Moczydłowski. - Trzeba zająć się kadrą, która jest rzeczywiście zmęczona - dodała mjr Luiza Sałapa z Centralnego Zarządu Służby Więziennej.

- Najwyższy czas, żebyśmy zaczęli od nitki do kłębka odkrywać prawdę o okolicznościach śmierci Barbary Blidy - powiedział w Magazynie 24 Godziny Jerzy Wenderlich z SLD. Adam Szejnfeld z PO domaga się ujawnienia, kto napisał scenariusz akcji w domu posłanki. - Nie było żadnego scenariusza - ripostuje Marek Suski z PiS.

Niemiecki wywiad i ambasada RFN w Trypolisie wiedziały o szkoleniu libijskich agentów. Wcześniej media sugerowały, że treningi Libijczyków odbywały się nieoficjalnie za pośrednictwem prywatnej agencji ochroniarskiej.

Francuska sekretarz stanu ds. zagranicznych i praw człowieka Rama Yade zaprzeczyła, jakoby mówiła gazecie o warunkach, od których spełnienia prezydent Nicolas Sarkozy miał uzależnić swój udział w ceremonii otwarcia igrzysk olimpijskich w Pekinie.