Najnowsze

Najnowsze

Tłumy w Niemieckich księgarniach. Do sprzedaży trafiła ostatnia, siódma część przygód Harrego Pottera. Dyrektorzy księgarń nie mają wątpliwości - niemiecka wersja książki będzie hitem sezonu.

Sonia zjadła już dywanik na korytarzu (dywany pochowaliśmy), podziurawiła nam swetry i bluzki (skacząc na nas, zawiesza się ostrymi ząbkami na ubraniu) i pogryzła nasze ręce (wiem, że „do wesela się zagoi”, ale wesele już przecież było). Krótko mówiąc, Sonia (patrz wcześniejszy tekst: „Sonia”) czuje się już u nas pewnie i rozrabia, a potem uśmiecha się bezczelnie swoim uśmiechem „szczerbulca”. Szczerbulca dlatego, że właśnie zaczęły jej wypadać „mleczaki”.

Kto zawozi nasze dzieci do szkoły? Czy kierowcy gimbusów są dobrze wyszkoleni i czy potrafią ustrzec się przed wypadkami? Pod Sochaczewem odbywa się - po raz pierwszy w Polsce - praktyczny sprawdzian dla kierowców szkolnych autobusów.

Sześciu obcokrajowców - w tym dwóch Polaków - zostało uprowadzonych w piątek z pokładu statku, należącego do włoskiego koncernu naftowego. Dziś organizacja MEND, walcząca o niepodległość Delty Nigru, przyznała się do porwania.

Poseł Arkady Fiedler (PO) w Sejmie nie jest już nowicjuszem - to jego druga kadencja. Nie ma jednak chyba w parlamencie drugiego posła, który we własnym ogrodzie miałby replikę Santa Marii Krzysztofa Kolumba.

Zamieszania wokół polsko - rosyjskiego sporu o mięsne embargo ciąg dalszy. Po piątkowych nieporozumieniach i sprzecznych komunikatach teraz okazuje się, że do Polski wkrótce przyjadą na kontrole rosyjscy weterynarze.

CBA wszczęło wewnętrzne postępowanie wobec swojego rzecznika Temistoklesa Brodowskiego. Powodem jest publikacja dziennika "Polska": gazeta twierdzi, że jeszcze jako policjant w Wolominie Brodowski zajmował się handlem pirackimi filmami.

Dwaj mężczyźni zginęli w pożarze mieszkania, do którego doszło przed południem w Tarnowie. Obaj już nie żyli gdy strażakom udało się wejść do zadymionego pomieszczenia.

PO i PSL programowo zgadzają się w 70 procentach, a resztę musimy omówić. Rozmowy prowadzimy w dobrym tempie i wszystko zmierza ku sukcesowi - zgodnie oświadczyli w publicznym radiu Bronisław Komorowski z PO i Jarosław Kalinowski z PSL.

W czwartek w Czadzie aresztowano dziewięciu Francuzów oskarżonych o handel dziećmi. Pracownicy organizacji charytatywnej Arche de Zoe chcieli wywieźć do Europy 103 dzieci w ogarniętego wojną domową Darfuru.

- To miała być pewna, legalna praca - mówi w TVN24 jedna z Polek, która wraz z trojgiem znajomych pojechała do pracy w Kalabrii na południu Włoch. Polacy zostali tam oszukani, byli zastraszani. Po tygodniu wyzysku pomógł im dopiero polski konsul na Sycylii.

Trzy tysiące kilometrów w poprzek kontynentu nie zużywając ani kropli benzyny? W Australii odbył się dwudziesty juz wyścig samochodów napędzanych wyłącznie energią słoneczną. Zwyciężyła ekipa z Holandii, ustanawiając nowy rekord trasy.

- Armia USA nie zrobi "absolutnie nic" w sprawie kurdyjskich separatystów na północy Iraku - zapowiedział generał Banjamin Mixon z amerykańskiej bazy w Tikricie. - Dowództwo armii Stanów Zjednoczonych nie planuje podejmowania akcji wymierzonych przeciwko tureckim Kurdom na północy Iraku - dodał.

Bardzo prawdopodobną lokalizacją dla nowego stadionu narodowego jest Służewiec – powiedziała prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz w radiu RMF FM. - Tam jest największa przestrzeń - uzasadniała.

Junta wojskowa rządząca Birmą uwolniła kolejnych 87 demonstrantów aresztowanych za demokratyczne protesty we wrześniu. W więzieniach wciąż pozostają setki zatrzymanych.

- Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zdegenerowała się i nie przystaje do obecnych realiów rynku audiowizualnego - uważa posłanka PO Iwona Śledzińska-Katarasińska. Platforma zapowiada małą nowelizację ustawy o KRRiT - a później likwidację tej instytucji.

Przyszła koalicja PO - PSL będzie desperacko próbowała przyspieszyć tempo budowy dróg w Polsce - donosi "Dziennik". By jednak zdążyć przez rozpoczęciem Euro 2012, potrzebne są nie tylko dobre chęci, ale i zmiany w przepisach.