Najnowsze

Najnowsze

Lady Gaga: Obama, słyszysz? Będziemy naciskać

Tysiące ludzi wyszło na ulice Waszyngtonu w geście solidarności z homoseksualistami. Domagali się m.in. zaprzestania prześladowań osób o odmiennej orientacji seksualnej. - Jestem tutaj, ponieważ straciłam swojego syna przez nienawiść - mówiła do zebranych Judy Shepard, której syn został pobity na śmierć w 1998 roku.

Urwało mu rękę podczas zamachu

Dwie osoby zostały ranne, gdy trzydziestokilkuletni Libijczyk rzucił bombę w koszary karabinierów w Mediolanie. Ranni zostali policjant i zamachowiec - podaje włoska agencja ANSA.

"Grad poleci, dymisja rządu niewykluczona"

Odejście ministra skarbu Aleksandra Grada jest przesądzone, a dymisja rządu niewykluczona - ujawnia w RMF FM poseł PSL Eugeniusz Kłopotek. Po kolejnych aferach, jeśli CBA jeszcze ma coś w zanadrzu, to - zdaniem Kłopotka - "premier nie będzie miał innego wyjścia, jak podać cały rząd do dymisji".

Drugi miesiąc miodowy na koszt państwa

Jak ratować rozpadające się małżeństwa? Władze malezyjskiego stanu Terengganu wpadły na oryginalny pomysł - parom, które przechodzą kryzys w swoich związkach zafundują bezpłatny "drugi miesiąc miodowy".

Stasiak ostrzega: premier złamie prawo

Premier złamie prawo, jeśli zdecyduje się na odwołanie szefa CBA bez wymaganej opinii prezydenta - ostrzegał po raz kolejny szef Kancelarii Prezydenta Władysław Stasiak w "Sygnałach Dnia". Jego zdaniem, nie ma żadnej podstawy prawnej, by naciskać na głowę państwa w sprawie zaopiniowana tego wniosku.

Irlandzki ksiądz porwany na Filipinach

Sześciu uzbrojonych mężczyzn uprowadziło na Filipinach irlandzkiego księdza ojca Michaela Sinnotta - podała miejscowa policja. 78-latek został porwany w mieście Pagadian na wyspie Mindanao.

Polacy jedni z najlepszych na świecie

Są dyscypliny, w których Polacy są jednymi z najlepszych na świecie. Przykładem tego jest układanie Kostki Rubika. Z Mistrzostw Świata, które właśnie zakończyły się w Düsseldorfie przywieźliśmy trzy złote, trzy srebrne i pięć brązowych medali.

Stulatka-kulomiotka: Próbujcie, a się zdziwią

100-letnia Australijka pobiła rekord świata w swojej kategorii wiekowej w pchnięciu kulą. Rzuciła 4,07 m. Ruth Frith była co prawda jedyną zawodniczką w kategorii kobiet od 100 do 104 lat, ale jej wyczyn spotkał się z aplauzem.

Król pop śpiewa po śmierci

W poniedziałek nad ranem na stronie Michaela Jacksona pojawił się nowy utwór. "This Is It", bo tak się nazywa, jest pierwszą piosenką wydaną po śmierci artysty.

"Prezydent popełnił poważny błąd"

- Decyzję prezydenta Lecha Kaczyńskiego oceniam jako złą - tak podpisanie Traktatu Lizbońskiego przez Lecha Kaczyńskiego podsumowała w rozmowie z "Naszym Dziennikiem" prof. Krystyna Pawłowicz z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Według niej, dokument pozbawia Polskę suwerenności gospodarczej i politycznej, zawiera też hasła, "którymi szermowali komuniści".

Zamknęli kościół przed proboszczem

Wyprowadzili sprzed ołtarza, zamknęli kościół i odebrali klucz - tak parafianie z Parciak na Mazowszu pozbyli się swojego proboszcza. Od lat zarzucają mu alkoholizm, wulgarne zachowanie i niewypełnianie obowiązków, a jako że kuria - ich zdaniem - nie reaguje na skargi, wzięli sprawę w swoje ręce - pisze "Tygodnik Ostrołęcki".

Aresztowany po 41 latach

Mężczyzna oskarżany o uprowadzenie amerykańskiego samolotu na Kubę został aresztowany w Nowym Jorku. Zdaniem Amerykanów Luis Armando Pena Soltren w 1968 roku porwał samolot Pan Am.

Mandat za "dymek" w pracy, czyli... w kabinie TIR-a

Palenie w samochodzie teoretycznie nie jest w Kanadzie zakazane. Teoretycznie. Czym różni się teoria od praktyki boleśnie przekonał się ostatnio pewien kanadyjski kierowca TIR-a. W jego przypadku "palenie w samochodzie" było paleniem w miejscu pracy.

Chavez do Obamy: Nie zasłużyłeś

- Komitet Noblowski zapomniał o determinacji Obamy do dalszej walki w Iraku i Afganistanie - napisał w niedzielę przywódca Wenezueli Hugo Chavez, dołączając tym samym do grona tych, którzy nie zgadzają się z decyzją o uhonorowaniu prezydenta USA Pokojową Nagrodą Nobla.

Brazylijskie slumsy płoną

Panika i chaos. Ludzie uciekający po dachach, albo rozpaczliwie ratujący swój dobytek. Tak wyglądała w niedzielę jedna z dzielnic slumsów brazylijskiego Sao Paulo. Wszystko przez gigantyczny pożar. Nie ma informacji o ofiarach śmiertelnych.

Cimoszewicz nie do rządu, bo chce do Pałacu

Dlaczego Włodzimierz Cimoszewicz, mimo zaawansowanych rozmów z premierem, nie znalazł się w rządzie? - Bo chciał gwarancji, że będzie mógł kandydować w przyszłorocznych wyborach prezydenckich - dowiaduje się "Dziennik Gazeta Prawna". Donald Tusk powiedział "nie".

Przeszczepiono mu płuca z rakiem. Zmarł

Lekarze powiedzieli mu, że umrze w ciągu dwóch lat, jeśli nie otrzyma nowych płuc. Matthew Millington miał, jak mu się wówczas wydawało, wielkie szczęście. Znalazł się dawca. Przeprowadzono przeszczep. Pół roku później okazało się, że popełniono błąd. Tragiczny. Brytyjczykowi przeszczepiono płuca zarażone rakiem. Po roku od operacji zmarł.

Coraz więcej niezadowolonych. Chcemy wyborów

47 procent Polaków chce wcześniejszych wyborów parlamentarnych. Takie wyniki przynosi najnowszy sondaż GfK Polonia dla "Rzeczpospolitej". Jeszcze trzy miesiące temu zwolenników takiego kroku było tylko 32 procent.

We wtorek rząd w komplecie?

Żaden z kandydatów na nowych ministrów nie odmówił premierowi. Trwają ostatnie ustalenia i rozmowy. Jak donosi "Rzeczpospolita", w poniedziałek lub we wtorek Donald Tusk spotka się z Jerzym Millerem, wojewodą małopolskim, typowanym na szefa MSWiA. - We wtorek rząd znów będzie w komplecie - zapewniał w rozmowie z gazetą ustępujący rzecznik rządu Paweł Graś.

Kamiński żegna się z Biurem. A PO się boi

Sześć dni temu pewny swego zapowiadał, że "CBA nie pęka i do ostatniej chwili będzie działać". Dziś zadziała inna obietnica - premiera, że to najprawdopodobniej ostatnie chwile Mariusza Kamińskiego w fotelu szefa CBA. Kim jest człowiek, który obalił już jeden rząd i - jak mówi Andrzej Halicki z PO - "obtoczony granatami demoluje następny"?

CBA miało informować najpierw Tuska. Co miesiąc

Od lutego 2009 roku CBA miało co miesiąc składać raport za swoich działań w ramach "Tarczy Antykorupcyjnej", którą objęty był proces prywatyzacji stoczni w Szczecinie i Gdyni. Ale nie składało. Z pisma o utworzeniu "Tarczy" wynika także, że premier sam chciał, by CBA to jemu, a nie prokuraturze, przekazywało w pierwszej kolejności materiały dotyczące nieprawidłowości przy prywatyzacji.

"Mieli zrobić deal życia"

Andrzej Olechowski ostrożnie wypowiada się na temat afery stoczniowej. Jego zdaniem największym problemem rządu nie są targające nim ostatnie afery hazardowa i stoczniowa, a brak kontroli nad CBA.

Grad: tak, zabiegałem o inwestora

Minister skarbu Aleksander Grad odpowiada na treść opublikowanych przez tygodnik "Wprost" stenogramów i przyznaje, że resort zabiegał o inwestorów, którzy chcieliby budować statki w sprzedanym majątku stoczni w Gdyni i Szczecinie. Podkreśla przy tym, że absurdem jest nazywanie manipulacją jego pytania do Agencji Rozwoju Przemysłu o prawną możliwość przerwania przetargu. - Myśmy chuchali i dmuchali, żeby ten inwestor do końca w tej procedurze wziął udział - dodaje.

Nobel wyjdzie Obamie bokiem

Przyznanie pokojowej Nagrody Nobla to dla niedźwiedzia przysługa dla Bracka Obamy - analizuje niedzielny "Washington Post". Nagroda zmusi prezydenta Baracka Obamę do przyjęcia twardszego kursu w polityce zagranicznej, aby odeprzeć zarzuty, że jest pupilem europejskiej lewicy i kieruje się bardziej wizją i interesami społeczności międzynarodowej niż interesami USA.

Stocznie mieli kupić Katarczycy... których wcale nie było?

Aleksander Grad i jego zastępca, szef ARP Wojciech Dąbrowski i jego zastępca - to osoby, które przewijają się w opublikowanych przez tygodnik "Wprost" stenogramach. Z zaprezentowanych rozmów wynika, że ścisłe kierownictwo resortu skarbu i ARP chciało uprzywilejować w przetargu katarskiego inwestora, który ostatecznie stoczni nie kupił. Ale wynika też, że państwowi urzędnicy nie wiedzieli nawet, czy inwestor, który chce stocznie kupić, faktycznie istnieje.

Litwa szuka mordercy mściciela

Od tygodnia na Litwie trwają poszukiwania Drasiusa Kedysa. Mężczyzna jest podejrzany o morderstwo sędziego z Kowna Jonasa Furmanavicziusa, który rzekomo molestował seksualnie jego czteroletnią córeczkę.

18-latek zmarł w areszcie

Prokuratura Rejonowa w Stalowej Woli bada sprawę śmierci młodego mężczyzny. Pijany 18-latek trafił do policyjnego aresztu w piątek wieczorem. Kilka godzin później zmarł.

ARP: działaliśmy w interesie stoczni i pracowników

Katarski fundusz inwestycyjny był jedynym uczestnikiem przetargu, który wpłacił wadium na składniki majątku stoczni służące do produkcji statków i taką produkcję deklarował – podkreśla szef ARP Wojciech Dąbrowski na specjalnie zwołanej konferencji prasowej. Jego zdaniem postępowanie agencji było więc naturalne i konieczne dla dobra stoczni.

Skradziono milion z kantoru

Z krakowskiego kantoru skradziono pieniądze w różnych walutach o łącznej wartości ponad miliona złotych. Śledztwo w tej sprawie wszczęła już policja.

"Stenogramy to kompromitacja"

Publikacja przez "Wprost" stenogramów rozmów kierownictwa resortu skarbu i ARP, mogących świadczyć o faworyzowaniu Katarczyków przy przetargu na sprzedaż stoczni Gdynia i Szczecin wywołała lawine komentarzy. Według Grzegorza Dolniaka, dokumenty to kolejna pułapka zastawiona na rząd przez szefa CBA. - To kompromitacja rządu - mówi krótko Mariusz Błaszczak z PiS.