Najnowsze

Najnowsze

Droga-pułapka. Każdy tu utknie

"Nie ma dnia, żeby kilku kierowców w niej nie utknęło" - tak o jednej z łódzkich dróg pisze na Kontakt 24 internauta smile. Uliczka w obiektywie internauty idealnie obrazuje problem polskich dróg, odsłaniany przez każdą odwilż.

Rzeźbi w śniegu. "Po co mi praca?"

- Jeśli możesz robić to, co lubisz, nie przepracujesz ani jednego dnia w życiu - to nowe życiowe motto Scotta Hale'a. Pomysłowy Amerykanin z Indianapolis wykorzystał zalegający wokół domu śnieg i lód do stworzenia rzeźb. Tak odreagował utratę pracy. I odkrył w sobie nową pasję.

Surogatka urodziła Kidman dziecko

Gwiazda kina rodem z Australii - Nicole Kidman - została mamą. A w zasadzie jest nią od 28 grudnia, gdy na świat przyszła Faith Margaret. Dopiero teraz gwiazda poinformowała o jej urodzeniu. Przez surogatkę.

Spalone auto, dwa ciała

Zwęglone zwłoki kilkuletniego dziecka w spalonym samochodzie znaleziono w poniedziałek wieczorem w Skrzynkach koło Kórnika (Wielkopolskie), ok. 20 km od Poznania. Na zewnątrz leżało ciało mężczyzny. Sprawę bada policja i prokuratura.

To oni sprowadzali TU-154

Z kim rozmawiał pułkownik Nikołaj Krasnokutski, który razem z kontrolerami śledził lot Tu-154 10 kwietnia 2010 roku w wieży na lotnisku w Smoleńsku? Czy była na nich wywierana presja? "Polska i Świat" przedstawia osoby, które bezpośrednio sprowadzały TU-154 na ziemię.

"Wesołe i barwne" życie szpiega

Latem ub.r. wyrzucono ich z USA za szpiegostwo. W Rosji czekała ich jednak nie kara, a nagroda. Medialna sława i lukratywne stanowiska w biznesie. Doradzają w naftowych gigantach i banku, a najurodziwsza agentka dostała nawet swój program w telewizji.

Uleczona przez papieża: To do dzisiaj dla mnie wielka tajemnica

- Dlaczego ja? To do dzisiaj dla mnie wielka tajemnica - powiedziała na konferencji prasowej Marie Simon-Pierre. Zakonnica pokonała chorobę Parkinsona dzięki wstawiennictwu Jana Pawła II. W miniony wtorek uznano to za cud, co pozwoli zakończyć proces beatyfikacyjny papieża Polaka.

"Nie dało się upić prezydenta Kaczyńskiego"

Poniedziałek, 17 stycznia - Nie dało się upić prezydenta Kaczyńskiego, bo sekcja była prowadzona jawnie - powiedziała w "Rozmowie Rymanowskiego" Zuzanna Kurtyka, wdowa po byłym szefie IPN-u, krytykując raport MAK-u. Jej zdaniem tej jawności nie było w przypadku gen. Błasika, a on wcześniej został wybrany na "ofiarę nagonki". Na pielgrzymkę w rocznicę katastrofy smoleńskiej się nie wybiera. - Jeśli Komorowski uważa za słuszne zorganizować uroczystości, po takim potraktowaniu Polski, to jest jego sprawa - uzasadniła.

"Kropka nad i" 17.01

Poniedziałek, 17 stycznia - MAK w przeciwieństwie do polskiego rządu bardzo dobrze broni interesów swojego kraju - mówił w "Kropce nad i" w TVN24 europoseł Paweł Kowal z PJN. - Czas skończyć z tymi politycznymi telefonami (prezydentów Komorowskiego i Miedwiediewa - red.) i zacząć używać argumentów prawnych - apelował.

Zamieszki za trzy miliardy

78 osób zginęło a 94 zostały ranne od początku antyrządowych zamieszek w Tunezji - poinformował w poniedziałek minister spraw wewnętrznych Tunezji Ahmed Friaa. Według niego, protesty kosztowały kraj jak do tej pory trzy miliardy dinarów (ok. 2 miliardy dol.).

Trzy tys. turystów ewakuowanych z Chile

Z południa Chile w miniony weekend ewakuowano ponad trzy tysiące zagranicznych turystów - poinformowały chilijskie władze. Od sześciu dni trwa tam strajk generalny w związku z planowaną podwyżką cen gazu.

Kobiety schodzą do podziemia. "To hipokryzja państwa"

- Poszłam do tego lekarza. Palił papierosy, dmuchał mi dymem w twarz. Na ścianach miał plakaty z gołymi babami. Nikomu nic nie mogłam powiedzieć - wspomina pani Barbara, która dokonała nielegalnej aborcji. Kobiet, które aby ominąć restrykcyjne prawo schodzą do podziemia, może być nawet 100 tysięcy rocznie. Lekarze zarabiają na tym krocie. Coraz więcej ciężarnych za duże pieniądze kupuje też leki wczesnoporonne lub usuwa ciążę za granicą. - To przykład niebywałej hipokryzji państwa polskiego - przyznaje Marek Balicki, były minister zdrowia.

Dostali decyzje o ewakuacji

W połowie tygodnia przybór Wisły w okolicach Wyszogrodu i Kępy Polskiej (Mazowieckie) może, według IMGW, osiągnąć niebezpieczny poziom, przekraczając tam stany alarmowe nawet o około 300 cm. W gminie Wyszogród 80 rodzin, czyli około 300 osób otrzymało decyzje o ewakuacji. Część mieszkańców lewobrzeżnej części powiatu płockiego, w tym m.in. miejscowości Świniary i Wiączemin, już rozpoczęła samodzielnie ewakuowanie zwierząt ze swych gospodarstw.

Mucha apeluje o wysokie kary finansowe

- Osobom, które znęcają się nad zwierzętami powinny być wymierzane wysokie kary finansowe, nawet 50 tysięcy złotych - powiedziała w "Faktach po Faktach" TVN24 Joanna Mucha, przewodnicząca Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Zwierząt. Z tym zgodził się mecenas Marek Małecki, który stwierdził, że w karze więzienia "nie ma elementu edukacji", dlatego powinno się zasądzać kary finansowe, a także pracę na rzecz zwierząt.

Znaleźli wiosło i beczkę. Rybaków nie

O godz. 16.30 ratownicy zakończyli aktywne poszukiwania dwóch rybaków z Rewala w woj. zachodniopomorskim, którzy rano wypłynęli w morze. Udało się znaleźć jedynie beczkę po sieciach i jedno wiosło. - Teraz sprawą zajmą się policja i prokuratura. Na prośbę prokuratury SAR może wznowić poszukiwania. Szansa na znalezienie mężczyzn żywych jest zerowa - powiedziała rzeczniczka Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa (SAR) Mirosława Więckowska.

Spłonęli w proteście

43-letni mężczyzna podpalił się w poniedziałek w pobliżu pałacu prezydenckiego w stolicy Mauretanii, Nawakszut. Wcześniej na podobny desperacki krok zdecydował się pewien Egipcjanin. Do podobnego przypadku doszło kilka dni wcześniej w Algierii. Wszyscy protestowali przeciwko trudnej sytuacji politycznej i gospodarczej w swoich krajach.

Polski statek na ratunek włoskim żeglarzom

Polski statek pod cypryjską banderą płynie ratować dwóch włoskich żeglarzy. Ich których katamaran przewrócił się na Atlantyku. Jednostka, jak twierdzi agencja ANSA ma dotrzeć do rozbitków za 6-7 godzin.

Tupolew już gotowy. Piloci - prawie

- Jedyny pozostały w 36. pułku specjalnym Tu-154M jest gotowy do lotów dyspozycyjnych - poinformował rzecznik Sił Powietrznych ppłk Robert Kupracz. Jak dodał, załogi mające go pilotować odbywają obecnie loty szkoleniowe.

Da Vinci zoperował kobietę

Sukcesem zakończył pierwszy zabieg histerektomii, czyli usunięcia macicy przy wykorzystaniu robota chirurgicznego da Vinci w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu. Pacjentka czuje się dobrze - poinformowali chirurdzy z placówki. Dziś odbędzie się jeszcze druga operacja przy użyciu robota. Da Vinci ma cztery ramiona, z których trzy wyposażone są w narzędzia chirurgiczne; wykorzystywany jest m.in. w diagnostyce i leczeniu operacyjnym wielu schorzeń ginekologicznych.

Przeczytał poradnik CBA i zatrudnił zięcia

Prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski zatrudnił zięcia jako swojego bezpośredniego doradcę. Mieszkańcy miasta są oburzeni, jednak prezydent nie ma sobie nic do zarzucenia. - Zięć mógł być zatrudniony w każdej innej firmie. Miałem wiele ofert handlu zamiennego: pan prezydent zatrudni moją córkę, syna, a ja zatrudnię zięcia - nie kryje Czerniawski.

Nowy rząd Tunezji wśród protestów

W Tunezji utworzono rząd jedności narodowej, w którym trzy stanowiska przypadły przywódcom opozycyjnej partii. Wcześniej przez Tunis przetoczył się gwałtowny protest, w którym około tysiąca ludzi demonstrowało przeciwko partii rządzącej - Zgromadzeniu Demokratyczno-Konstytucyjnemu (RCD). Siły bezpieczeństwa próbowały rozpędzić tłum strzałami w powietrze i działkami wodnymi.

ICAO nie zajmie się raportem MAK

- Kwietniowy lot Tu-154, to był lot państwowy, a nie cywilny. Organizacja ICAO zajmuje się jedynie lotami cywilnymi - powiedział w rozmowie z Faktami TVN rzecznik Międzynarodowej Organizacji Lotnictwa Cywilnego (ICAO) Denis Chagnon. Oznacza to, że ICAO nie przewiduje rozstrzygnięcia sporu między polskim a rosyjskim rządem.

Polska wpuści Chorwację do Unii?

- Jestem niezmiernie zadowolony ze stanu przygotowań Polski [do prezydencji] - powiedział goszczący z jednodniową wizytą w naszym kraju prezydent Unii Europejskiej Herman van Rompuy. Polityk spotkał się w poniedziałek z premierem Donaldem Tuskiem. Wcześniej szef Rady Europejskiej wziął udział w spotkaniu na Uniwersytecie Warszawskim.

Kup sobie Ferrari Johna Lennona

John Lennon kupił niebieskie Ferrari kilka godzin po zdobyciu prawa jazdy w 1965 roku. Zapłacił za nie 2 tys. funtów. Teraz auto będzie można kupić za cenę ok. 50-krotnie większą. Szansa na aukcji 5 lutego w Paryżu.

Połamane żebra przy demontażu ozdób

Połamane żebra pracownika i uszkodzony zaparkowany samochód - to bilans wypadku przy demontażu ozdób świątecznych w centrum zachodniopomorskiego miasta Łobez. Ciężarówka z wysięgnikiem przechyliła się na parkingu, a pracownik, który przebywał w koszu, wypadł na chodnik.

Prokuratorzy spotykają się z Amerykanami ws. pomocy

W najbliższą środę w Prokuraturze Generalnej dojdzie do spotkania polskich oskarżycieli z przedstawicielami Departamentu Sprawiedliwości USA i FBI. - Chcemy zapytać Amerykanów o to, co zrobili w ramach realizacji wniosku o pomoc prawną, wysłanego przez nas w połowie ubiegłego roku - potwierdza w rozmowie z tvn24.pl Mateusz Martyniuk, rzecznik Prokuratury Generalnej.

"Lista powinna zaczynać się od Putina"

Za "represjonowanie odmiennych poglądów" zachodnie państwa powinny zabronić wjazdu na swoje terytorium premierowi Władimirowi Putinowi i jego współpracownikom - takiego zdania jest lider rosyjskiej opozycji Borys Niemcow.

Miłość na okładce

Dwie najsławniejsze pary w USA opowiadają o swoich wieloletnich związkach – para prezydencka Michelle i Barack Obama dla magazynu "Ebony" i Tom Ford z Richardem Buckleyem dla gejowskiego "Out". Lutowe okładki magazynów zdobią specjalne wydania pt. "Love issue".

"Odchodzimy" kpt. Protasiuka - komenda czy sugestia?

- Należy ustalić czy słowa kpt. Arkadiusza Protasiuka "odchodzimy" były komendą czy tylko sugestią - uważa płk. Edmund Klich, polski akredytowany przy MAK. Dodaje, że mimo ustaleń polskich ekspertów, że załoga Tu-154M próbowała przerwać obniżanie samolotu wcześniej (niż podaje to raport MAK), czyli na wysokości 100 m, to przy braku systemu ILS (radiowego systemu nawigacyjnego wspomagającego lądowanie) lądowanie prezydenckiego tupolewa z autopilotem i tak było rozwiązaniem błędnym.