Najnowsze

Najnowsze

U2 rzuciło Polskę na kolana!

Koncert udał się wspaniale! - maili o takiej treści otrzymaliśmy dziesiątki. Nasi internauci, którzy czwartkowy wieczór spędzili na Stadionie Śląskim w Chorzowie są zachwyceni. Wspominają jednak też o kilku problemach organizacyjnych.

Ojciec kontra surogatka: U nas będzie dziecku lepiej

Ruszyła sądowa batalia o prawo do wychowywania dziecka przez kobietę, która za pieniądze zgodziła się urodzić dziecko innej parze. - Dziecku będzie u ojca lepiej. Matka zastępcza jest niestabilna emocjonalnie, nie zapewni dziecku dobrych warunków - mówią adwokaci pary, która wynajęła brzuch Beaty Grzybowskiej.

Masakra kobiet i dzieci w Sudanie

Zabijali głównie kobiety i dzieci, zostawiając po sobie co najmniej 185 zabitych. Egzekucji na plemieniu Lou Nuer dokonali w Sudanie członkowie wrogiego plemienia - Murle.

O. Rydzyk gwiżdże na MSWiA i... znów zbiera

Fundacja Lux Veritatis ojca Tadeusza Rydzyka zbiera wśród wiernych pieniądze na budowę nowego, okazałego kościoła. Inwestycja może pochłonąć nawet 100 milionów złotych, pisze "Dziennik". Jest jeden kłopot. Fundacja na zbiórkę powinna mieć zgodę MSWiA. A nawet o nią nie wystąpiła. Nie pierwszy raz, kiedy o tym "zapomniała".

Europa odwraca się od Włoch. "To hańba!"

Hańba! - tak decyzję Włoch, które wyrzuciły z kraju Tunezyjczyka, skazanego wcześniej za próby rekrutowania ochotników do Iraku, ocenia Rada Europy. W ojczystym kraju grożą mu tortury i prześladowania. Europejski Trybunał Praw Człowieka wielokrotnie apelował, by rząd pozwolił Aliemu Toumiemu zostać we Włoszech.

Zabili przywódcę talibów. "Prawdopodobnie"

Baitullah Mehsud, przywódca pakistańskich talibów i szef organizacji odpowiedzialnej za śmierć polskiego inżyniera Piotra Stańczaka, najprawdopodobniej nie żyje. Taką informację przekazał minister spraw wewnętrznych Pakistanu, Rehman Malik. Mehsud miał zginąć w ataku przed dwoma dniami. Razem z żoną i dwoma bojownikami.

"Śmierć dyktatorowi"

W dzień po zaprzysiężeniu Mahmuda Ahmadineżada na nowego-starego prezydenta Iranu w Teheranie znów było niespokojnie. W centrum stolicy zwolennicy przywódcy irańskiej opozycji Mir-Hosejna Musawiego, którzy - wymachując transparentami - wykrzykiwali "śmierć dyktatorowi".

Ws. Madeleine poszukują "Victorii Beckham"

Pojawił się nowy trop ws. Madeleine McCann. Brytyjscy detektywi poszukują młodej eleganckiej kobiety, "w typie Victorii Beckham". Dwa lata po zaginięciu dziewczynki zgłosił się mężczyzna, który poinformował o rozmowie z taką kobietą w Barcelonie w 2007 roku. Policja twierdzi, że może się to okazać bardzo istotne dla śledztwa.

Bono klęczał: "Tej nocy nie da się zapomnieć"

Oni nie chcieli go puścić, on nie chciał odejść. Bono żegnał się z Chorzowem i Polską klęcząc na scenie. - Tej nocy nie da się zapomnieć - mówił. A Bono wie, co mówi. - Dziękujemy! Dziękujemy! - kilkakrotnie przerywała mu podczas koncertu polska publiczność. Do wyjścia zbierała się powoli. Jeszcze długo po północy wychodząc, fani powtarzali: Najlepszy wieczór. Magia. Żal.

Wielki pożar w belgijskim domu opieki

Dziewięć osób zginęło w płomieniach, które pojawiły się w czwartek wieczorem w domu opieki w północno-zachodniej Belgii. Wszyscy zabici to mieszkańcy domu - podały belgijskie władze lokalne.

"To nic złego, że sprawdzano pochodzenie Kwaśniewskiego"

Czwartek, 6 sierpnia - To nic dziwnego, nic nagannego. Oni dyskretnie rozpytali kilka osób - tak o sprawdzaniu w 1989 roku przez SB pochodzenia etnicznego Aleksandra Kwaśniewskiego i zarobków jego żony mówi Andrzej Milczanowski, były szef UOP i minister spraw wewnętrznych. Swoje przekonanie opiera na doświadczeniu, bo raportu nie widział.

"To nic złego, że sprawdzano pochodzenie Kwaśniewskiego"

- To nic dziwnego, nic nagannego. Oni dyskretnie rozpytali kilka osób - tak o sprawdzaniu w 1989 roku przez SB pochodzenia etnicznego Aleksandra Kwaśniewskiego i zarobków jego żony mówi Andrzej Milczanowski, były szef UOP i minister spraw wewnętrznych. Swoje przekonanie opiera na doświadczeniu, bo raportu nie widział.

Dziennikarze zakneblowani. Policja bije się w piersi

W walce z protestami opozycji irańskie władze tym razem uderzyły w dziennikarzy - zamknięto biuro Stowarzyszenia Dziennikarzy Irańskich. Jednocześnie irańska policja przyznała, że opozycyjni manifestanci zatrzymani po powyborczych protestach byli maltretowani.

„Brytyjczycy przesadzili, słusznie protestujemy”

Kazimierz Marcinkiewicz podziela zdanie polskich władz, które oficjalnie zaprotestowały przeciw kontrowersyjnej reklamówce Volkswagena. - Warto mieć dystans, ale są sprawy, z których żartować nie można. Jeremy Clarkson poszedł o krok za daleko – uważa były premier.

"Izrael zabił Arafata"

Od śmierci Jasera Arafata 11 listopada 2004 r. wielu Palestyńczyków oskarżało o jej spowodowanie Izrael. Teraz to już oficjalna wersja poparta przez rządzącą Autonomią Palestyńską partię Fatah.

Hakerzy zaatakowali senatora, który stanął w obronie górali

Pochodzący z Podhala senator PiS Tadeusz Skorupa zwrócił się do ministra sprawiedliwości o rozważenie wszczęcia śledztwa "pod kątem publicznego znieważenia polskich górali przez media lokalne i ogólnopolskie". Sprawa ma związek ze śmiercią konia na drodze do Morskiego Oka. Apel senatora nie spodobał się hakerom, którzy w czwartek wieczorem zaatakowali stronę internetową polityka.

Nie rozstrzelali jej, bo zaszła w ciążę. Wraca do kraju

20-letnia Brytyjka w ciąży, skazana w Laosie na dożywocie za przemyt heroiny jest już w drodze do Anglii - podało MSZ w Londynie. Kobieta została skazana na dożywocie. W ciążę zaszła w więzieniu. Jak relacjonuje mediom - zapłodniła się spermą przemyconą do celi.

Myśliwiec za 15 zł? Do kupienia w Rosji

Rosyjska prokuratura ujawniła gigantyczny przekręt w przemyśle lotniczym. Jedna z fabryk sprzedała cztery kadłuby samolotów wojskowych wartych 3,7 milionów dolarów każdy za... pięć dolarów.

Jurek: Może wprowadźmy podatek antykoncepcyjny

W ferworze zaciekłych polemik światopoglądowych rodzą się nieraz zaskakujące pomysły. Marek Jurek, który w "Faktach po Faktach" spierał się z Joanną Muchą na temat finansowania przez państwo antykoncepcji, zaproponował niespodziewanie, żeby najbogatszym obywatelom wprowadzić… podatek antykoncepcyjny. Po chwili przyznał jednak, że to żart.

Zbierają punkty na ogórkach

Przez większość roku okupują tylne rzędy, w wakacje mają okazję zaistnieć. Czymkolwiek. Gdy w Sejmie pustki i remont, w polityce – nudy, bo czołowi gracze porozjeżdżali się na urlopy, pałeczkę przejmują szeregowi posłowie.

Rodzice piszą do sądu: oddajcie nam dziecko!

Rodzice walczą, by Róża wróciła tam, gdzie jej miejsce - do domu. Do Sądu Okręgowego w Poznaniu wpłynęło zażalenie pełnomocnika rodziców ze wsi Błota Wielkie koło Wronek (Wielkopolskie), którym decyzją sądu odebrano tuż po porodzie dziecko i przekazano rodzinie zastępczej. Termin rozpatrzenia zażalenia powinien być znany w piątek.

Złodziej stulecia odzyska wolność

Miesiąc temu o jego zwolnieniu z więzienia nie było mowy. Teraz jednak szef brytyjskiego ministerstwa sprawiedliwości uznał, że schorowany 79-letni Ronnie Biggs, współautor napadu stulecia w 1963 r., nie musi już siedzieć w więzieniu.

Putin krzyżuje plany Europy

W wysiłkach zapobieżenia powstaniu gazociągu Nabucco Rosjanie osiągnęli mały sukces, na razie tylko w sferze deklaracji. Władimir Putin podczas wizyty w Turcji usłyszał od premiera Recepa Tayyipa Erdogana, że Ankara zgadza się na budowę na jej wodach terytorialnych konkurencyjnego wobec Nabucco gazociągu South Stream.

Clinton ostrzega sąsiadów Somalii

Amerykańska sekretarz stanu Hillary Clinton podczas swojego afrykańskiego tournee nie tylko obiecała większe poparcie dla somalijskiego rządu, który walczy z islamistami powiązanymi z Al-Kaidą, ale też uznała wtrącanie się Erytrei w sprawy Somalii za "nie do przyjęcia".

Godne pożegnanie weterana I wojny

Harry Patch nie mógł wyobrazić sobie lepszego pożegnania. 111-letniego ostatniego w Wielkiej Brytanii weterana I wojny światowej, pożegnały nie tylko tysiące zwykłych ludzi, ale i członkowie rodziny królewskiej.

Zbadają, czy Niesiołowski obraził prezydenta

Prokuratura jednak zbada, czy Stefan Niesiołowski obraził prezydenta - zdecydował warszawski sąd. - Sądzenie mnie za słowa "mały, zakompleksiony człowiek" to kompletne głupstwo. Jeżeli sądy nie mają innych zajęć, że zajmują się tą sprawą, to znaczy, że mają za dużo czasu - ocenił wicemarszałek Sejmu.

Susły poszły w pole

Na przełomie lat 70. i 80. zniknęły z krajobrazu Polski, ale teraz niewielkie żółtawoszare gryzonie wracają w glorii chwały. Kolejne susły moręgowane poszły w pole.