Najnowsze

Najnowsze

Taksówka zderzyła się z radiowozem. Dwie osoby nie żyją

Kierowca taksówki i pasażerka nie żyją, dwaj policjanci są ranni - to skutek wypadku do jakiego doszło wczoraj około godziny 21.30 przy ul. Szczecińskiej w Słupsku. Informację oraz film z akcji tuż po zderzeniu pojazdów przysłał do redakcji Kontaktu 24 @remick.

Godzina 10:10, 10.10.2010

Taka data, jak dzisiejsza nie zdarza się często. 10 dnia 10 miesiąca 2010 rok obchodzi swoje imieniny. Internauci mobilizują się i masowo zapowiadają, że o godzinie 10.10 upamiętnią wyjątkową chwilę.

Nowi mieszkańcy w kosmosie

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna ISS ma nowych mieszkańców. W nocy z soboty na niedzielę rosyjskim statkiem Sojuz przybyło na nią kolejnych trzech członków załogi. Dokonają niezbędnych prac przed dwoma ostatnimi lotami wahadłowców, które dostarczą ostatnie elementy niezbędne do zakończenia montażu stacji.

Stuttgart 21 znów oprotestowany

Kolejne protesty w Stuttgarcie. 100 tysięcy osób według organizatorów, a ponad 55 tys. zdaniem policji, uczestniczyło w sobotę na ulicach Stuttgartu w demonstracji przeciwko planom bardzo kosztownej przebudowy węzła komunikacji kolejowej.

Terminator z Googlem i Microsoftem w Rosji

Arnold Schwarzenegger udał się do Rosji wraz z czołowymi biznesmenami branży informatycznej ze słynnej Krzemowej Doliny. Gubernator Kalifornii i były gwiazdor filmowy chce pomóc temu krajowi w rozwoju najnowocześniejszych technologii.

Pierwszych górników wyciągną na powierzchnię w środę

- Początek akcji wydobywania uwięzionych pod ziemią 33 górników w kopalni San Jose, na chilijskiej pustyni Atacama, nastąpi najprawdopodobniej w środę 13 października - poinformował minister górnictwa Chile Laurence Golborne Riveros. Ratownicy ustalili, że wzmocnienia stalową rurą wymaga jedynie 96 metrów szybu ewakuacyjnego, którego drążenie zakończyło się w sobotę.

On wyjedzie na powierzchnię ostatni

Sztygar Luis Urzua Iribarren będzie ostatnim górnikiem, który zostanie wydobyty spod ziemi z zasypanej kopalni złota w chillijskim San Jose. Kolejność, w jakiej ratowani będą uwięzieni od miesięcy pod ziemią górnicy została ustalona na podstawie ich zręczności, tuszy i stanu zdrowia.

Kutz ma kryzys. Odchodzi z polityki

- Przechodzę coś w rodzaju kryzysu czy przesilenia - tak Kazimierz Kutz w "Faktach po Faktach" tłumaczył przyczyny opuszczenia klubu PO. Polityk stwierdził też, że po odejściu Janusza Palikota, w Platformie została dziura, a sama partia przesunęła się zdecydowanie w prawo. - Wkłada tyłek w fotel po PiS-ie i staje się ciotką - ocenił.

Zwolennicy laureata Nobla masowo aresztowani

Po przyznaniu chińskiemu dysydentowi Liu Xiaobo Pokojowej Nagrody Nobla władze chińskie aresztowały w sobotę jego zwolenników. Zatrzymano opozycjonistów w Pekinie, Szanghaju i Jinan, stolicy prowincji Szantung - poinformowały organizacje praw człowieka.

Rozbił się szybowiec. Pilot zginął

W Bezmiechowej (Podkarpackie) podczas lądowania rozbił się szybowiec. Zginął 42-letni pilot - poinformowała w sobotę wieczorem Marta Tabasz z podkarpackiej policji.

Winda zjedzie po górników w poniedziałek lub wtorek

"Zrobimy, co w ludzkiej mocy", aby górnicy zostali szybko i bezpiecznie wydobyci na powierzchnię - zapewnił w sobotę prezydent Chile Sebastian Pinera. Chilijskim ratownikom udało się w sobotę dowiercić do miejsca, w którym od ponad dwóch miesięcy przebywa 33 mężczyzn. Teraz muszą jeszcze tylko umocnić szyb stalowymi "rynnami".

Kalisz wyrzucony z władz SLD

Poseł SLD Ryszard Kalisz jako jedyny z członków władz Sojuszu nie otrzymał w sobotę wotum zaufania od delegatów konwencji krajowej - poinformował rzecznik partii Tomasz Kalita. Brak wotum oznacza, że Kalisz traci miejsce w Zarządzie Krajowym SLD.

"Chcieli zrobić coś, co oni mieli zrobić"

Większość rodzin, które wybierają się jutro na pielgrzymkę na miejsce katastrofy chciało wylądować na lotnisku w Smoleńsku - mówiła w "Faktach po Faktach" organizatorka pielgrzymki Ewa Komorowska. - Ludzie mieli tego potrzebę. Chcieli zrobić coś, co oni mieli zrobić. Dla nas to nie było ważne, czy to mądre, czy głupie, to była potrzeba serca - podkreślała.

Ochroniarz prezydenta z nielegalnym paszportem

Wiaczesław Zaniewski, Rosjanin kierujący ochroną prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza, nielegalnie otrzymał ukraiński paszport służbowy - napisała ukazująca się w Kijowie gazeta "Ukraina Mołoda". Dziennik podkreśla, że Zaniewski "może być oficerem rosyjskich służb specjalnych, który trzyma w ręce telefon komórkowy głowy państwa i ma dostęp do tajemnic Janukowycza".

Żona noblisty zniknęła

Żona tegorocznego laureata Pokojowej Nagrody Nobla, chińskiego dysydenta i pisarza Liu Xiaobo zniknęła - poinformował prawnik noblisty. Martwi się, że mogła ona zostać zatrzymana przez policję.

"Katolickie Oscary" rozdane

Publicystka, dziennikarka naukowa, przewodnicząca Rady Etyki Mediów Magdalena Bajer została laureatką nagrody Totus 2010, nazywanej "Katolickim Oscarem". Nagroda jest przyznawana przez Fundację Konferencji Episkopatu Polski "Dzieło Nowego Tysiąclecia".

Lech Kaczyński patronem szkoły

Szkoła w Chełchach w powiecie ełckim będzie nosić imię tragicznie zmarłego Lecha Kaczyńskiego. Jest pierwszą szkołą w Polsce, której nadano imię prezydenta. Wyboru dokonano większością głosów po wielu miesiącach od ogłoszenia konkursu.

Pracownicy byli "faktycznie uwięzieni"

Dwóch Polaków, 40-letni Łukasz A. oraz 28-letni Jerzy B. zostało skazanych w piątek przez sąd w Sheffield, na północy Anglii, na kary 4 i 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyźni byli członkami gangu, który werbował rodaków do pracy i nie płacił im wynagrodzenia.

"Najsilniejsi będą musieli pomóc"

- Górnicy są w całkiem dobrej formie i myślę, że są dobrze przygotowani do akcji ratunkowej. Ci, którzy są w najlepszej kondycji będą wydobywani jako ostatni. Ich praca będzie potrzebna tam na dole - powiedział w rozmowie z reporterem TVN24 chilijski minister zdrowia Jaime Manalich. Akcja wyciągania górników na powierzchnię powinna rozpocząć się w ciągu 36 godzin.

"Właściciel nie jest człowiekiem"

- Jesteśmy wściekli na właściciela. On nie jest człowiekiem. Co on myślał, że kto tam u niego pracuje – psy, zwierzęta? To są istoty ludzkie. Powinien je chronić i szanować - mówi reporterowi TVN24 siostra jednego z uwięzionych w kopalni miedzi i złota San Jose w Chile górników. Dodaje, że nigdy nie straciła nadziei, że mężczyzn uda się uratować.

Pakistan otwiera NATO drogę

Pakistan otworzy natychmiast dla sił ISAF ważną drogę, którą transportowane jest zaopatrzenie dla wojsk w Afganistanie - poinformowało w sobotę pakistańskie ministerstwo spraw zagranicznych. Kilka dni wcześniej, w proteście przeciwko atakowi śmigłowca NATO w strefie przygranicznej i śmierci trzech pakistańskich żołnierzy, Islamabad zamknął przejście graniczne Torkhan.

Najstarszy polski drogowskaz

Kończą się prace renowacyjne najstarszego drogowskazu w Polsce. Słup milowy w Koninie liczy sobie ponad 800 lat, od prawie dwóch stuleci stoi przy miejscowym kościele św. Bartłomieja.

Strzały, dachowanie. Pościg jak z filmu

Sceny jak z filmu sensacyjnego rozegrały się na ulicach Starogardu Gdańskiego. Po długim pościgu policja zatrzymała kierowcę, który uciekał skradzionym BMW. W czasie ucieczki mężczyzna usiłował potrącić policjantów. Wreszcie stracił panowanie nad pojazdem, doprowadził do zderzenia kilku samochodów i dachował.

Kwiatkowski: to była inwigilacja

- Nie mam żadnych wątpliwości, że to była inwigilacja - powiedział w programie "Babilon" w TVN24 minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski odnosząc się do doniesień "Gazety Wyborczej" o sprawdzaniu przez służby połączeń telefonicznych 10 dziennikarzy w latach 2005-2007. Dodał, że jego resort przygotował projekt ustawy, która ma ukrócić takie praktyki.

Przychodzi krokodyl na policję…

To była niezwykła wizyta. Na posterunek policji w północnym stanie Uttar Pradesh zawędrował krokodyl. Przedstawiciele indyjskiego departamentu lasów musieli sporo się natrudzić by schwytać niepokornego zwierza.

Śmierć podczas próby odbicia

Podczas próby odbicia zginęła pracowniczka organizacji pomocowej w Afganistanie - poinformował w sobotę brytyjski minister spraw zagranicznych. Linda Norgrove była przetrzymywana od 26 września.

Plan na nowy tydzień: In vitro

Na najbliższym posiedzeniu Sejmu posłowie zajmą się sześcioma projektami ustaw dotyczących zapłodnienia in vitro. Małgorzata Kidawa-Błońska, wiceszefowa klubu PO, liczy na wypracowanie wspólnego rozwiązania podczas parlamentarnej debaty.

Auto pod lokomotywą. Szlaban był uniesiony

Trzy osoby zostały ranne w wypadku na przejeździe kolejowym w Górkach koło Garwolina. Ze wstępnych informacji wynika, że szlaban przed przejazdem był podniesiony. Samochód osobowy wjechał wprost pod rozpędzony pociąg pośpieszny.