Najnowsze

Najnowsze

360 łapówek w trzy miesiące

Niedopełnienie obowiązków służbowych i korupcję zarzuca prokurator ośmiu funkcjonariuszom wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju (Świętokrzyskie). W sumie zarzuty obejmują 360 przypadków złamania prawa, a doszło do nich w raptem trzy miesiące.

"Nie dla wszystkich klientów starczy pieniędzy"

Pieniędzy na powroty klientów biura Orbis Travel na pewno nie zabraknie, gorzej może być ze zwrotami dla tych, którzy w ogóle nie wylecieli z kraju - zastrzegał na konferencji prasowej wicemarszałek województwa mazowieckiego Ludwik Rakowski. Dodał, że klienci biura przebywający za granicą muszą liczyć się z przerwaniem wakacji. Orbis Travel ogłosiło dziś upadłość.

"Apelujemy do decydentów - obudźcie się"

Tuż po godz. 14 zakończyła się wspólna demonstracja "Solidarności" i OPZZ przed kancelarią premiera. Przed jej końcem protestujący złożyli petycję do szefa rządu, w której wyrazili zdecydowany sprzeciw wobec cięć budżetowych i zaapelowali do decydentów, by "obudzili się".

Władze Moskwy na oku prokuratury

Rosyjska prokuratura rozpoczęła kolejne kontrole w związku z doniesieniami o korupcji wśród urzędników władz moskiewskich - podała agencja RIA-Nowosti. We wtorek prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew zdymisjonował mera Moskwy Jurija Łużkowa

Połowa Polaków źle ocenia rząd

51 proc. Polaków źle ocenia działalność rządu Donalda Tuska, a dokładnie tyle samo osób twierdzi, że Bronisław Komorowski dobrze wypełnia obowiązki prezydenta - wynika z sondażu TNS OBOP.

"Nie było działań przestępczych, tylko nieetyczne"

Nie było nacisków, ani działań przestępczych, tylko nieetyczne - zeznał w środę przed komisją ds. nacisków były premier Kazimierz Marcinkiewicz. Przyznał, że miał wrażenie, że ktoś znał treść jego rozmów, ale wykluczył podsłuchy. Zapewnił też, że w trakcie jego urzędowania nie dochodziło do uchybień i łamania prawa. Dlatego - w jego opinii - nie wniesie wiele do prac komisji odnośnie ewentualnych nacisków na funkcjonariuszy policji, CBA, ABW oraz prokuratorów.

Polacy w Afganistanie "maksymalnie do 2014 r."

- Maksymalny horyzont polskiej obecności w Afganistanie to 2014 rok - powiedział szef MSZ Radosław Sikorski podczas spotkania z gubernatorem afgańskiej prowincji Ghazni Musą Khanem w Warszawie. W sierpniu Sikorski zapowiadał, że polscy żołnierze opuszczą Afganistan "między końcem 2012 a końcem 2014 roku".

Hakerzy ukradli miliony

Brytyjska policja zatrzymała 19 członków międzynarodowego gangu hakerów, którzy okradali użytkowników kont internetowych dużych brytyjskich banków. W ciągu trzech miesięcy klienci mogli stracić nawet 6 mln funtów.

Atak na Europę? Berlin: My nic nie wiemy

Brytyjski wywiad odkrył plany skoordynowanych ataków terrorystycznych na Londyn oraz wielkie miasta Francji i Niemiec. Plany te przygotowywano w Pakistanie i były już w zaawansowanym stadium - poinformowała brytyjska telewizja Sky News. Niemieckie MSW już zareagowało. Bezpośredniego zagrożenia nie widzi.

Komorowski z Miedwiediewem "o współpracy"

Prezydenci Rosji i Polski Dmitrij Miedwiediew i Bronisław Komorowski odbyli w środę rozmowę telefoniczną na temat ogólnie pojętej współpracy pomiędzy krajami. Szczegóły rozmowy nie są znane.

"Mężczyzna powinien być silniejszy"

Prezydent Janukowycz jest tchórzem i boi się konkurencji politycznej - oświadczyła była premier Julia Tymoszenko. Skomentowała w ten sposób brak odpowiedzi szefa państwa na jej propozycję spotkania i rozmowy o najważniejszych problemach kraju. - Wydaje mi się, że mężczyzna powinien być silniejszy - skwitowała Tymoszenko.

Wyrzucili ją z pokazu, teraz chce przytyć

Chcę przytyć i zrobię wszystko, żeby nabrać chociaż 2-3 kg - oznajmiła polska top modelka Kasia Struss. Zareagowała w ten sposób na wyrzucenie jej z pokazu Tommy'ego Hilfigera.

Ziobro i Mucha. Iskrzy

Takiego iskrzenia między gośćmi "Rozmowy Rymanowskiego" jeszcze nie mieliśmy. Zamiast kłótni komplementy i słodkie uśmiechy. Miło popatrzeć. W rolach głównych: Joanna Mucha i Zbigniew Ziobro.

Schetyna: Tusk w Sejmie to eksperyment

Ciekawy eksperyment - tak zapowiedź premiera Donalda Tuska w sprawie jego urzędowania w Sejmie skomentował w Radiu ZET marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna. Jego zdaniem, nawiązuje to do zachowań premiera w Wielkiej Brytanii.

Kolejne ofiary wojny na Kaukazie

Dziesięciu rebeliantów zginęło w środę w starciach z rosyjskimi siłami bezpieczeństwa w Dagestanie, na rosyjskim Kaukazie Północnym. To kolejny w tym miesiącu akt przemocy w jednej z najbardziej niespokojnych republik Federacji Rosyjskiej.

Kampania wyborcza "po godzinach"

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz nie wybiera się na urlop na czas kampanii przed wyborami samorządowymi, o co apelowała jej rywalka. Jak postąpią inni prezydenci miast? W przeważającej liczbie podobnie.

Kolejny krok do władzy

Najmłodszy syn przywódcy komunistycznej Korei Północnej Kim Dzong Ila, Kim Dzong Un, został mianowany na dwa kluczowe stanowiska partyjne - poinformowała BBC, powołując się na północnokoreańskie media państwowe. To kolejny krok w kierunku dynastycznej sukcesji po tym, jak we wtorek młody Kim został mianowany generałem.

Kontrolowany paraliż Hiszpanii

W Hiszpanii rozpoczął się w nocy strajk generalny przeciwko przyjętej przez rząd reformie rynku pracy oraz możliwym zmianom w systemie emerytalnym. Protestują przedstawiciele dwóch największych związków zawodowych. Większość lotów krajowych i międzykontynentalnych ma zostać odwołanych. Władze Madrytu nakazały, aby w godzinach szczytu było zapewnione 50 proc. połączeń transportowych w mieście. Związkowcy nie dotrzymują jednak postanowień i blokują ulice.

"Rząd nie odbierze przywilejów twórcom"

Ministerstwo Finansów nie pracuje nad odebraniem ulg dla środowisk twórczych - poinformowała tvn24.pl rzeczniczka resortu Magdalena Kobos. Taką możliwością postraszył w poniedziałkowym programie telewizji publicznej premier Donald Tusk. Przeciwko zapowiedziom premiera zaprotestowało Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich.

Schetyna: Platformę łatwo wywrócić

Wygramy wybory samorządowe i parlamentarne, które dadzą nam drugą kadencję. Nie możemy jednak powtórzyć błędów AWS i SLD: konfliktu "spółdzielni" czy kłótni na szczytach władzy - mówi w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna.

Rodziny zagłosują ws. krzyża

Rodziny ofiar katastrofy zadecydują w głosowaniu, czy na pielgrzymkę do Smoleńska zabrać krzyż, który w czasie żałoby harcerze postawili przed Pałacem Prezydenckim. Decyzję w tej sprawie podejmą dzień przed wyjazdem, czyli 9 października - informuje Paweł Deresz, mąż Jolanty Szymanek-Deresz. Na dziś zaplanowano spotkanie rodzin z zespołem przy Kancelarii Prezydenta.

Zaczną wyciągać górników za dwa tygodnie

Rozpoczęcie akcji wyciągania górników uwięzionych w kopalni miedzi i złota San Jose - według najnowszych informacji chilijskich władz - może rozpocząć się już za 14 dni. Prognozuje się jednak, że górnicy mogą zostać 400 metrów pod ziemią jeszcze co najmniej do początku listopada.

Zgubili kościelne hektary

Po 20 latach działania Komisji Majątkowej nikt nie wie, ile ziemi dostał Kościół w wyniku jej decyzji. Według komisji - 60 tys. hektarów. Tyle, że tylko sama Agencja Nieruchomości Rolnych oddała Kościołowi aż 76 tys. hektarów. O tych rozbieżnościach pisze "Gazeta Wyborcza".

Nowe militarne "cacko" Teheranu

Iran zaprezentował nowy sprzęt, który znajdzie się na wyposażeniu elitarnej jednostki militarnej Strażnicy Rewolucji. To nowoczesne wodnopłaty mające służyć głównie w misjach patrolowych i zwiadowczych.

Nowy dom dla Tomka na razie w rozsypce

40 tys. zł zebrali dla 6-letniego Tomka, który zatruł się grzybami, darczyńcy z całego kraju. Pieniądze mają pójść na remont domu, w którym Tomek zamieszka, kiedy wróci z Centrum Zdrowia Dziecka. Remont już ruszył, ale problem w tym, że jego efekty pozostawiają wiele do życzenia...

Rewolucja na porodówce

Sala porodowa z wanną jacuzzi, prysznicem, specjalną leżanką dla ojca i gumowymi piłkami, na których zrelaksować się może przyszła mama. Takie standardy panują w szpitalu powiatowym w Sokołowie Podlaskim. Już wkrótce podobnie mają wyglądać porodówki w całym kraju, bo w życie wejdzie nowe rozporządzenie Ministra Zdrowia ws. tzw. standardów porodowych.

Ustalą zasady latania VIP-ów

Rada Bezpieczeństwa Narodowego zbierze się dziś w Pałacu Prezydenckim, by omówić zasady i procedury bezpieczeństwa przewozu powietrznego osób zajmujących ważne stanowiska państwowe. Zgodnie z zaleceniami BBN, każda z czterech osób pełniących najwyższe funkcje (prezydent, marszałkowie Sejmu i Senatu, premier) będzie musiała podróżować osobno.