Najnowsze

Najnowsze

Policja się wyprzedaje

Zmniejszony budżet policji zmusił ją do szukania oszczędności. Komenda Główna zarządziła wielką inwentaryzację i wyprzedaż majątku - donosi "Rzeczpospolita". Komendanci wojewódzcy mają zbadać stan posiadania i wśród zajmowanych przez siebie ponad 3,2 mln mkw. nieruchomości znaleźć niepotrzebne. A jest ich wiele - zauważa gazeta. To m.in. dawne stołówki, czy nawet kino i stadion w Poznaniu.

1400 policjantów uderzyło w gang

Operacja policyjna na wielką skalę w Los Angeles w Kalifornii. Aresztowano 46 członków gangu Avenues, do którego należą głównie Latynosi. Bandyci od dziesięcioleci terroryzowali miasto.

106 minut terrorysty

Drugi po Osamie bin Ladenie człowiek w Al Kaidzie, Ayman al-Zawahiri ponownie zagrał głos. Nagranie "Zachód... i Mroczny Tunel" ma 106 minut i ukazało się we wtorek na portalach internetowych wykorzystywanych przez zwolenników Al Kaidy.

Jaskiniowcy wrócili do Londynu

W modzie wszystko po jakimś czasie powraca. Chyba właśnie nadszedł czas na powrót jaskiniowców, jeśli wierzyć mini spódniczkom, szortom i strojom jaskiniowców pokazanym ostatnio w Londynie.

Brazylijska ambasada otoczona

Brazylijska ambasada, w której przebywa obalony prezydent Hondurasu Manuel Zelaya jest otoczona jest przez siły bezpieczeństwa. Policja starła się tam z tysiącami zwolenników Zelayi. Jednocześnie nowy rząd oświadcza, że gotów jest do rozmów.

Lekarze nie chcą likwidacji staży

Ministerstwo Zdrowia znalazło ponoć receptę na brak lekarzy specjalistów - chodzi o likwidację stażu podyplomowego. Pomysł ten jednak budzi wiele kontrowersji w środowisku medycznym.

Janek Kos kończy 70 lat

Znany aktor filmowy i teatralny Janusz Gajos skończył dziś 70 lat. W pamięci milionów Polaków zapisał się jako nieustraszony czołgista Janek Kos, ale też bezwzględny gangster Gross z "Psów" Pasikowskiego, czy cenzor Rabkiewicz z "Ucieczki z kina Wolność".

W tym roku zniknie 7 uniwersytetów?

Nawet 7 z 18 polskich uniwersytetów może stracić w tym roku swój status - pisze w środę "Dziennik Gazeta Prawna". Związane jest to z niespełnianiem wymogów ustawowych.

Alicja Tysiąc kontra "Gość Niedzielny"

Wygrała już w Strasburgu, czy teraz wygra w Katowicach? Alicja Tysiąc, bo o niej mowa, domaga się od redaktora naczelnego "Gościa Niedzielnego" i archidiecezji katowickiej przeprosin i zadośćuczynienia finansowego za sugestie, jakoby chciała zabić swoje dziecko.

Sejm bierze się za pedofilów

Czy będzie zwiększenie kar za pedofilię i farmakologiczne leczenie pedofilów? - o tym zadecyduje Sejm na rozpoczynającym się w środę posiedzeniu. Wśród wielu omawianych spraw znajdzie się też uchwała w sprawie 70. rocznicy napaści ZSRR na Polskę.

"Nie powiem Obamie, że jesteśmy usatysfakcjonowani"

Jeśli Lech Kaczyński spotka Baracka Obamę, to - jak zapowiedział - "nie zamierza twierdzić, że jesteśmy usatysfakcjonowani" decyzją administracji amerykańskiej ws. tarczy antyrakietowej. Prezydent przyleciał na szczyt ONZ w Nowym Jorku.

Próbował spalić dom, by zatrzeć ślady morderstwa

Policja zakończyła już oględziny domu w podwarszawskim Celestynowie, gdzie doszło do rodzinnej tragedii. W środku znaleziono częściowo zwęglone zwłoki kobiety i broń, z której prawdopodobnie padły strzały. Według policjantów, przed południem 77-letni mężczyzna zastrzelił tam żonę i syna i ranił trzy inne osoby, w tym sędzię. Do tragedii doszło podczas zamiejscowej rozprawy sądowej ws. podziału majątku.

"To jest obieranie człowieka żywcem ze skóry"

Wtorek, 22 września Poparzony człowiek przeżywa ciągłe katusze, ale najgorsze powtarza się każdego dnia. - Zmiana opatrunku, to jest obieranie człowieka żywcem ze skóry - powiedział Krzysztof Ziemiec, gość programu "24 godziny", który sam podczas pożaru u siebie w domu, został ciężko poparzony.

"To jest obieranie człowieka żywcem ze skóry"

Poparzony człowiek przeżywa ciągłe katusze, ale najgorsze powtarza się każdego dnia. - Zmiana opatrunku, to jest obieranie człowieka żywcem ze skóry - powiedział Krzysztof Ziemiec, gość programu "24 godziny", który sam podczas pożaru u siebie w domu, został ciężko poparzony.

Z chlewni na prezydencki fotel

Egzotyczni kandydaci na prezydenta to nie tylko polska domena. Ukraińskie media donoszą, że do kandydowania w przyszłorocznych wyborach prezydenckich przymierza się nikomu nieznana pracownica chlewni.

Olechowski: jak zaproponują wystartuję z SLD

Chciałby być prezydentem kompetentnym i otwartym, no i "mniej irytującym". Choć nadal nie deklaruje ostatecznie, czy będzie ubiegał się o fotel głowy państwa, pytany, czy mógłby być kandydatem SLD na ten urząd odpowiada "oczywiście". O tym, co myśli o Afganistanie, tarczy antyrakietowej, sytuacji w górnictwie Andrzej Olechowski mówił w "Kropce nad i".

"Tam zawsze były starcia, kłócili się o majątek"

- Ta tragedia wisiała na włosku - mówią sąsiedzi 77-latka, który zastrzelił żonę i syna. Konflikt w rodzinie z Otwocka trwał od lat. Prawnik Piotr Kruszyński przewiduje: - Sprawca dostanie dożywocie lub resztę życia spędzi w zakładzie psychiatrycznym.

Precedens - prezydent chce sam bronić weta przed Sejmem

Lech Kaczyński prosi o przełożenie debaty o swoim wecie ws. rozdzielenia funkcji prokuratora generalnego i ministra, bo „rozważa możliwość” wystąpienia przed Sejmem osobiście – dowiedział się portal tvn24.pl i TVN24. O ewentualnym wystąpieniu prezydenta zdecyduje w środę lub czwartek Sejm

Francuskim piratom odetną internet

Internetowi piraci nie będą mieli łatwego życia we Francji. Zgromadzenie Narodowe ostatecznie przyjęło ustawę, która pozwala na pozbawienie dostępu do internetu osób ściągających z sieci nielegalne pliki. Ustawa ma obowiązywać od początku przyszłego roku.

"Zrobimy górniczą policję"

Wyższy Urząd Górniczy zostanie przeniesiony spod kurateli ministra środowiska – zapowiedział w "Faktach po Faktach" wicepremier, szef MSWiA Grzegorz Schetyna, który nie kryje swojego rozczarowania funkcjonowaniem WUG. Urząd miałby się stać swego rodzaju „górniczą policją” gwarantującą bezpieczeństwo pracownikom kopalń.

Nastoletni rasiści do więzienia

Członkowie moskiewskiego gangu nastoletnich rasistów zostali skazani na kary wieloletniego więzienia. Sąd uznał ich winnym brutalnych ataków na obcokrajowców, które miały miejsce w Moskwie w 2008 roku.

"W sprawie pokoju trzeba zrobić więcej"

Postęp jest, ale trzeba zrobić więcej - tak obecną sytuację na Bliskim Wschodzie ocenił Barack Obama. Amerykański prezydent spotkał się w Nowym jorku z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu i prezydentem Autonomii Palestyńskiej Mahmudem Abbasem.

Francuska mleczna droga

Francuscy rolnicy nie składają broni i nadal protestują przeciwko niskim cenom skupu mleka. Różnymi sposobami. Ostatni z nich to rozdanie w centrum Paryża 22 tys. litrów mleka. Chętnych nie brakowało - przed cysterną na placu Republiki ustawiła się pokaźnych rozmiarów kolejka.

Nie żyje 15 górnik

15 górnik ranny w piątkowej katastrofie w kopalni "Wujek-Śląsk" zmarł w Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich. Miał 46 lat, pochodził z Rudy Śląskiej. Stan dwóch z pięciu leczonych na oddziale intensywnej terapii w tym szpitalu również się pogorszył.

Spadł samolot, siedem ofiar

Co najmniej siedem osób zginęło w katastrofie samolotu irańskich sił zbrojnych. Do wypadku doszło podczas parady wojskowej z okazji rocznicy wybuchu wojny iracko-irańskiej z lat 1980-88.

"Zmierzamy do niedowracalnej katastrofy"

Amerykański prezydent Barack Obama nie ma wątpliwości: walka ze zmianami klimatycznymi jest konieczna. Jego zdaniem, brak szybkiej i jednomyślnej reakcji w tej sprawie może doprowadzić do "nieodwracalnej katastrofy". O swoich obawach Obama mówił na klimatycznym szczycie światowych przywódców w Nowym Jorku.

Alimenciarzowi prawa jazdy zabrać nie można

Przepis umożliwiający odbieranie prawa jazdy dłużnikom alimentacyjnym jest niezgodny z konstytucją - uznał Trybunał Konstytucyjny, który badał konstytucyjność przepisów ustawy o postępowaniu wobec dłużników alimentacyjnych z 2005 roku. Na podstawie tej ustawy prawo jazdy co roku traciło po kilkaset osób.