Najnowsze

Najnowsze

Proces odwoławczy Kiszczaka zostanie wznowiony

Sąd Apelacyjny w Warszawie zadecydował o wznowieniu procesu odwoławczego byłego szefa MSW Czesława Kiszczaka. Został on skazany w sądzie pierwszej instancji na 2 lata więzienia w zawieszeniu w sprawie wprowadzenia stanu wojennego w 1981 r.

Haracze na polsko-rosyjskiej granicy. Prokuratura stawia zarzuty

38-letni Rosjanin oraz 44-letni Polak są podejrzani o działanie w polsko–rosyjskiej grupie przestępczej. Według śledczych składali Polakom "propozycję współpracy", polegającą na płaceniu 1000 złotych lub 100 euro miesięcznie za możliwość wjazdu na teren Rosji. W przypadku odmowy Polacy byli zastraszani i bici, zajeżdżano im drogę, dochodziło do gróźb porwania dla okupu.

Czterolatka się poddaje. Ich są miliony. "A my wciąż się dziwimy"

Zdjęcie czteroletniej Hudei, która na widok aparatu fotograficznego podnosi ręce w geście poddania poruszyło internautów na całym świecie. Łukasz Szozda z Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej podkreślił, że dziewczynka jest jednym z milionów dzieci syryjskiej wojny. - To jest ogromny problem, który będzie widoczny na Bliskim Wschodzie dopiero za parę lat. To będzie stracone pokolenie - zauważył.

"Lubitz okłamywał lekarzy"

Andreas Lubitz, który najprawdopodobniej celowo rozbił samolot Germanwings we francuskich Alpach, okłamywał lekarzy, mówiąc im, że jest na zwolnieniu chorobowym, podczas gdy nadal latał. To najnowsze ustalenia niemieckiego "Bilda" ws. katastrofy airbusa z 24 marca.

Trójmiasto nie dla rowerów

Bezobsługowe stacje wypożczania rowerów działają w wielu polskich miastach. W Trójmieście, takim systemem może pochwalić się jedynie Sopot. Pomysł w kurorcie nie do końca się sprawdził, bo operator zajmujący się wypożyczalnią liczy straty, a urzędnicy z sopockiego magistratu nie chcą do interesu dopłacać. Z kolei Gdańsk i Gdynia w ogóle nie planują instalowania podobnych stacji w swoich miastach.

10 lat po śmierci Jana Pawła II. "Za Spiżową Bramą wspominają go fantastycznie"

Jan Paweł II spontaniczny, łamiący protokół i wymykający się z Watykanu, a z drugiej strony wizjoner, duchowy przywódca i człowiek o wielkim sercu - tak watykańskie i włoskie media oraz ich rozmówcy wspominają Jana Pawła II w przypadającą w czwartek 10. rocznicę jego śmierci. - Ludzie wciąż wspominają go z czule - powiedział Jacek Pałasiński, wysłannik TVN24 Biznes i Świat do Watykanu.

Artysta ostro o piłkarzach: "Nie zasługujecie by nosić lechickie koszulki, dupki żołędne"

Krzysztof Grabaż Grabowski, lider Strachów na Lachy i Pidżamy Porno nie zostawił suchej nitki na piłkarzach Lecha po wczorajszej kompromitacji w Pucharze Polski z II-ligowymi Błękitnymi Stargard (1:3). W ostrych słowach napisał co sądzi o wczorajszej grze i części obecnej kadry "Kolejorza". "Oglądając was w tym meczu czułem do siebie obrzydzenie porównywalne z tym, które bym miał jedząc własny womit" - pisze wokalista.

Premier Ukrainy: sprawcy masakry na Majdanie schronili się w Rosji

Byłe władze Ukrainy zniszczyły większość dowodów w sprawie przestępstw, jakich dopuszczali się w trakcie Majdanu były prezydent Wiktor Janukowycz i jego współpracownicy - powiedział w Berlinie podczas spotkania z kanclerz Niemiec Angelą Merkel ukraiński premier Arsenij Jaceniuk. - Byli urzędnicy państwowi nie mogą zostać przesłuchani, ponieważ otrzymali azyl i obywatelstwo Federacji Rosyjskiej - podkreślił ukraiński polityk.

Zanussi najgorszym reżyserem najgorszego filmu. Rozdano Węże

"Obce ciało" w reżyserii Krzysztofa Zanussiego "triumfatorem" tegorocznej gali rozdania Węży. Wyróżnienia dla "najgorszych polskich filmów kinowych" zostały przyznane w środę w Teatrze WARSawy. Nie wszyscy nominowani pojawili się na gali, jednak ci, którzy to zrobili, wykazali się dużym poczuciem humoru i dystansem.

"Obama dla Amerykanów jest jak Lubitz dla pasażerów lotu Germanwings"

Amerykańscy republikanie nie ustają w krytyce demokratycznego prezydenta Baracka Obamy za jego próbę porozumienia z Iranem. Ostrych słów prezydentowi ws. programu atomowego Teheranu nie oszczędziła też Michele Bachmann, była kongresmenka, która niegdyś chciała sama zostać prezydentem.

Przez dziesiątki lat Londyn wolał milczeć o Katyniu. MSZ publikuje dokumenty

- Wiem, jakie znaczenie mają uroczystości katyńskie dla wielu członków polskiej społeczności w Wielkiej Brytanii oraz dla ich przyjaciół i sympatyków. Dlatego już zdecydowałam, że przedstawiciel rządu powinien uczestniczyć w uroczystościach – tymi słowami premier Margaret Thatcher zdecydowała o zmianie wieloletniego stanowiska Londynu w sprawie Katynia, które nakazywało przemilczanie sowieckiej zbrodni.

10 lat po śmierci Jana Pawła II. Ile zostało z pokolenia JPII?

Był trzecim najdłużej panującym papieżem. 27 lat pontyfikatu wywarło wpływ na kościół na całym świecie. Na ten w Polsce w szczególności. Wśród tłumów witających pierwszą pielgrzymkę Jana Pawła II do ojczyzny byli Ci, których później nazwano potocznie pokoleniem JPII. Materiał "Czarno na białym".

Pożar na platformie. Cztery osoby nie żyją

Meksykański państwowy koncern naftowy Pemex poinformował, że co najmniej cztery osoby zginęły w pożarze jego morskiej platformy wiertniczej w Zatoce Meksykańskiej. Z platformy ewakuowano około 300 robotników.

"Dobra wiadomość o wspaniałym zwycięstwie"

Minister obrony Iraku Chalid al-Obeidi ogłosił "wspaniałe zwycięstwo" nad siłami dżihadystów z Państwa Islamskiego (IS) w Tikricie. Przedstawiciel władz w Bagdadzie podkreślił, że odbicie miasta jest krokiem w stronę wyparcia islamistów z ich pozycji.

Hakerzy ujawniają: Kreml naciskał na dziennikarzy

Grupa rosyjskich hakerów, nazywających siebie "Anonimowy Internacjonał", opublikowała korespondencję - ponad 40 tys. SMS-ów i maili - należących do, jak twierdzą, Timura Prokopienki, zastępcy szefa polityki wewnętrznej w administracji prezydenta Federacji Rosyjskiej. Wiadomości mają potwierdzać, że administracja prezydenta Rosji kontroluje i wpywa na wiadomości w kraju, doradzając m.in. agencji Roskomnadzor, kogo skrytykować, a nawet "przycisnąć" mają rosyjskie media federalne.