Najnowsze

Najnowsze

Rebelianci "mają każdą broń". Reporter TVN24 rozmawia z żołnierzami jadącymi na front

Berdiańsk, kilka kilometrów od miejscowości Szyrokino. Ukraińscy żołnierze czekają na wyjazd na linię frontu. Grzeją się w słońcu, siedzą i leżą oparci o ścianę jednego z budynków. Nie są zbyt rozmowni. Wysłannik TVN24 w ukraińskim Donbasie Łukasz Gonciarski próbuje z jednym z nich rozmawiać, ale ten nie chce wiele mówić. Zdaje się wyczekiwać w napięciu na chwilę wydania rozkazu wyjazdu.

Karta Dużej Rodziny przebiła milion. "Pomocna i potrzebna"

Już ponad milion członków rodzin wielodzietnych złożyło wnioski o wydanie Karty Dużej Rodziny - informuje resort pracy i polityki społecznej. To najlepszy dowód na to, że karta jest potrzebna i stanowi pomoc dla rodzin - ocenia szef MPiPS Władysław Kosiniak-Kamysz.

Ukraińscy żołnierze leczą się na Pomorzu. "Gdybym mógł, już bym walczył w Donbasie"

33 ukraińskich żołnierzy, rannych podczas walk na wschodzie Ukrainy, przebywa w Centrum Rehabilitacyjno-Rekreacyjnym "Dobry Brat" w Osieku (woj. pomorskie). Weterani ćwiczą niedomagające części ciała i przechodzą zabiegi pielęgnacyjne. To już druga grupa Ukraińców, którzy są leczeni w tym ośrodku. Jako pierwsza, w listopadzie zeszłego roku, odwiedziła Polskę grupa ukraińskich spadochroniarzy.

Kłopotliwa broszurka Rumunów. MSZ przeprasza za gafę, rzeczniczka traci posadę

Ministerstwo spraw zagranicznych Rumunii przeprosiło za dyplomatyczną gafę popełnioną w czasie spotkania z niemieckim ministrem Frankiem-Walterem Steinmeierem. Szefowi dyplomacji Niemiec wręczono broszurę z osobliwą okładką. W następstwie incydentu, który "wytworzył całkowicie niekorzystny obraz resortu", pracę straciła rzeczniczka MSZ Brandusa Predescu.

Polskie miasta jak betonowa pustynia. "Więcej chorób, brudu i powodzi"

Wycinka drzew w polskich miastach trwa w najlepsze, a o nowe rośliny prawie nikt nie dba - alarmuje Najwyższa Izba Kontroli. - Za ten proceder wszyscy zapłacimy wysoką cenę - mówią tvn24.pl lekarze i hydrolodzy. Im mniej zieleni w miastach, tym więcej chorób układu oddechowego. Wycinanie drzew może też doprowadzać do... powodzi.

"Ludzie kontrolują nawet to, co mówią". Rok na Krymie pod rosyjską okupacją

Mija rok od ogłoszenia przez krymskich separatystów "niepodległości" od Ukrainy. Władze półwyspu w wyniku inspirowanej i wspomaganej z Rosji "rewolucji" proklamowały niezależność od Kijowa, a potem przeprowadziły "referendum", w którym rzekomo 97 proc. mieszkańców opowiedziało się za przynależnością do Federacji Rosyjskiej. Tatarzy krymscy zbojkotowali głosowanie i nie podporządkowują się nowej władzy. Reuters sprawdzał, jak żyje się tej mniejszości na półwyspie w rok od historycznych wydarzeń.

Rosjanie się powtarzają. Znów grożą bronią jądrową na Krymie

- Nie wiem, czy na Krymie jest jakaś broń jądrowa. Nie wiem, czy są plany umieszczenia jej tam, ale co do zasady Rosja ma wszelkie prawo, żeby to zrobić - oznajmił urzędnik rosyjskiego MSZ, cytowany przez agencję Interfax. Tego rodzaju ostrzeżenia nie są niczym nowym. Padały już kilka razy.

Dostał architektonicznego Nobla i nagle zmarł. "Bez precedensu w historii tej nagrody"

Frei Otto, niemiecki inżynier i architekt, najbardziej znany z lekkich konstrukcji linowych m.in. dachu Stadionu Olimpijskiego w Monachium, dostał Nagrodę Pritzkera 2015. O nagrodzie dowiedział się na początku roku, ale jej nie odbierze. Zmarł 9 marca, dwa tygodnie przed oficjalnym ogłoszeniem laureata. - Wiadomość o jego śmierci to smutne i bezprecedensowe wydarzenie w historii nagrody - oświadczył komitet Nagrody Pritzkera.

Izraelczykom będzie nie po drodze z Netanjahu?

Premier Izraela Benjamin Netanjahu obrał zły kierunek, zarówno wobec Iranu, sprzeciwiając się planom USA zawarcia z Teheranem porozumienia o programie nuklearnym, jak i wobec Palestyńczyków, przeszkadzając w powstaniu ich państwa - pisze "Financial Times".