Najnowsze

Najnowsze

"Jaki kraj, taki mur chiński". Drogowcy: każdy ma prawo do swojej opinii

"Szczyt głupoty", "świetna atrakcja turystyczna", "jaki kraj, takie projekty" - internauci nie owijają w bawełnę i krytykują "spektakularną" inwestycję GDDKiA. Drogowcy bronią się i mówią, że barierki na odcinku niemal 9 kilometrów może nie są efektowne, ale za to efektywne. - Ludzie "w bezpieczny sposób przemieszczają się w ruchu pieszym i rowerowym" - dodają. - Nie wiadomo czy bardziej poprawiają bezpieczeństwo, czy narażają na niebezpieczeństwo – odpowiada bez ogródek Marek Długozima, burmistrz Trzebnicy.

Utwory Bacha i Mozarta zabrzmią w hołdzie ofiarom gestapo

Utwory Bacha i Mozarta zabrzmią w czwartek w Teatrze Muzycznym w Poznaniu podczas koncertu "Pamiętamy...", przygotowanego w hołdzie ofiarom Gestapo. Gmach Domu Żołnierza, w którym obecnie mieści się teatr, był w czasie II wojny siedzibą niemieckiej Tajnej Policji Państwowej.

Śmierć 18-latki na Malcie. "Szok dla wszystkich"

- Informacja o śmierci uczennicy naszej szkoły była szokiem dla wszystkich – mówi dyrektor placówki, do której uczęszczała 18-latka. We wtorek uczennica, która wyjechała na praktyki, zmarła na Malcie. Przyczyny jej śmierci nie są na razie znane. Sprawą zajmują się miejscowe służby.

Życie na scenie. Ratowała ludzi na Majdanie, po wyborach chce reform i kontroli władzy

- Jeśli społeczeństwo obywatelskie nie będzie nadal kontrolować każdego kroku władzy, to od władzy bandyty, w której żyliśmy, to nie dojdziemy do władzy usługowej, którą chcemy stworzyć - mówi Olha Bohomolec, która weszła do ukraińskiego parlamentu z ramienia Bloku Petra Poroszenki. Znana ukraińska lekarz, właścicielka klinik medycznych, rok temu dołączyła do protestujących na Majdanie, a potem ratowała ich przed śmiercią. Teraz mówi, że zgodzi się zostać ministrem zdrowia pod warunkiem, że będzie mogła przeprowadzić gruntowne reformy.

Studenci walczą o muzeum absurdów PRL w Poznaniu. Mają się tam znaleźć m.in. głowa misia z "Misia" czy szuflandia z "Kingsajzu"

Słomiany miś z "Misia", szuflandia z "Kingsajzu" czy budka telefoniczna z "Rozmów kontrolowanych" - to wszystko będzie można zobaczyć w listopadzie w jednym z budynków Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W ten sposób studenci chcą wspomóc powstanie Muzeum Humoru i Absurdu PRL, które miało powstać już cztery lata temu. Dziś eksponaty leżą w magazynach na peryferiach miasta. Dzięki TVN24.pl, właściciel kolekcji spotka się w tej sprawie z urzędnikami.

Pożar katedry w Sosnowcu. Samorząd szykuje pieniądze na odbudowę

100 tys. zł chce przeznaczyć na zabezpieczenie katedry pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny w Sosnowcu zarząd województwa śląskiego. W nocy z wtorku na środę spłonął dach katedry, zniszczona została także mała wieża. Drugą udało się uratować. Pierwsze zgłoszenia o pożarze otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Rzecznik Kremla: Władimir Putin nie ma raka trzustki

Władimir Putin nie cierpi na raka trzustki - powiedział w środę rzecznik Kremla, zaprzeczając medialnym doniesieniom na Zachodzie. Nowojorski tabloid napisał, że rosyjski prezydent ciężko choruje i to obawa przed śmiercią popchnęła go do zaatakowania Ukrainy.

Matka dostała zgodę na eutanazję dziecka. Nancy zmarła po 14 dniach bez jedzenia

Ludzie komentowali: Nancy pięknie wyglądała, jak aniołek, na pewno trafi do nieba. Jej matka, Char­lot­te Fit­zmau­ri­ce, opublikowała w serwisie społecznościowym ostatnie zdjęcie z córką. Wcześniej dostała od sądu zgodę na eutanazję dziewczynki. Od urodzenia, od 12 lat dziecko cierpiało na zapalenie opon mózgowych, wodogłowie, posocznicę, było karmione przez rurkę, nie mówiło, nie chodziło.

Opublikował zdjęcie dzieci ze swastyką. Przeprosił, ale ze startu w wyborach nie zamierza rezygnować

- Nie zrezygnuję ze startu w wyborach - zapowiada Michał Buchta, były już członek zarządu RAŚ, który umieścił w internecie zdjęcie dzieci ze swastyką. - To zdjęcie było tylko komentarzem do innego wpisu. Zarzuty o propagowanie przeze mnie nazizmu są absurdalne - tłumaczy. Postępowanie pod kątem propagowania faszyzmu prowadzić będzie Prokuratura Rejonowa Sosnowiec-Południe.

Berlin podzieli się na dwie części. 15 km świecących balonów w pokojowych zamiarach

Z okazji 25. rocznicy upadku muru berlińskiego instalacja z podświetlanych balonów znowu podzieli stolicę Niemiec na dwie części. Ale tylko na dwa dni. Odtwarzając część oryginalnego przebiegu berlińskiego muru, 8 tys. balonów złoży się na 15-kilometrową instalację świetlną "LICHTGRENZE". 9 listopada balony zostaną wysłane w powietrze przez tysiące wolontariuszy.

Prokuratura zatrzymała prezesa i wiceprezesa SKOK Wołomin

Prezes SKOK Wołomin Mariusz G. i wiceprezes Mateusz G. zostali w środę rano zatrzymani na polecenie Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wlkp. w ramach śledztwa dotyczącego działania na szkodę kierowanej przez nich firmy. Chodzi o wielomilionowe kredyty, które nie były spłacane lub udzielano ich bez zabezpieczeń.

Groził Putinowi, walczył w Donbasie. Lider Prawego Sektora w parlamencie

W maju nie wygrał wyborów prezydenckich na Ukrainie, zostanie jednak parlamentarzystą. Dmytro Jarosz, lider Prawego Sektora, w przedterminowych wyborach do ukraińskiej Rady Najwyższej otrzymał ponad 20 tys. głosów i już wkrótce zasiądzie w ławie parlamentarnej. Negatywny bohater rosyjskich mediów zapowiada, że będzie sprzeciwiać się nadaniu oddzielnego statusu wschodnim obwodom Ukrainy.

Lotnicza historia Dolnego Śląska przegrała z biurokracją. Zabytkowe hangary idą pod młotek

- Nie zniszczyły ich pożary, nie zniszczyły remonty. Teraz przez absurdalne decyzje urzędników mogą zniknąć - tak o zabytkowych hangarach mówi Robert Górczyk ze Stowarzyszenia "Aerodywizjon". Przez ostatnie 10 lat miłośnicy lotnictwa walczyli z biurokracją. W hangarach chcieli stworzyć muzeum, uzbierali ponad 100 eksponatów, ale w końcu muszą się pożegnać z wyjątkowym miejscem na wrocławskich Strachowicach.