Najnowsze

Najnowsze

Zdewastował 81 nagrobków, sam się zgłosił na policję. "Bał się, że dalej będzie niszczył"

Zniszczył 81 nagrobków na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie. Rozbijał płyty i wyrywał litery. Mężczyzna sam zgłosił się na komisariat, ale nie potrafił wytłumaczyć policjantom swojego zachowania. Powiedział tylko, że przyszedł, bo się bał, że będzie dalej niszczył nagrobki. 43-latek usłyszał 81 zarzutów. Został aresztowany na dwa miesiące, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Liczba chińskich komunistów rośnie

Komunistyczna Partia Chin poinformowała, że pod koniec ubiegłego roku liczyła prawie 88 milionów członków, co oznacza wzrost o 1,3 proc. przy jednoczesnym pewnym spowolnieniu tempa rekrutacji.

Kupowali hurtowo, sprzedawali w detalu. Podejrzani o handel narkotykami w rękach policji

Marihuana, amfetamina, sprzęt do porcjowania znaleźli policjanci w dwóch mieszkaniach w krakowie wynajmowanych przez pewną parę. W handlu narkotykami pomagać miał im wspólnik. Policjanci wpadli też na trop 30-latka powiązanego z, jak twierdzą, krakowskimi pseudokibicami. W jego mieszkaniu też znaleźli narkotyki. Wszyscy zostali zatrzymani, usłyszeli zarzut udziału w obrocie środkami odurzającymi.

Pożar w centrum Wrocławia. Jedna osoba nie żyje

1 osoba zginęła w pożarze, który wybuchł na czwartym piętrze budynku mieszkalnego w samym centrum Wrocławia. Na miejscu interweniowało 8 zastępów straży pożarnej, pogotowie ratunkowe i gazowe. Konieczna była ewakuacja 6 osób.

Jechał bez prawa jazdy, w aucie miał doniczki z sadzonkami konopi indyjskich

Policja w Lubinie (woj. dolnośląskie) zatrzymała 27-latka, który mimo zakazu prowadzenia pojazdów, jechał samochodem. Po przeszukaniu auta okazało się, że mężczyzna przewoził dwie donice z sadzonkami konopi indyjskich. Policjantom tłumaczył, że pokłócił się z dziewczyną i właśnie odebrał od niej wszystkie swoje rzeczy.

Drastyczna kampania w dziewięciu odsłonach. Sprawdź, czy rzecznik praw dziecka nie przesadził

"Odwaga ratuje życie" - to nowa kampania społeczna rzecznika praw dziecka. - Kampanię kierujemy do osób młodych, od gimnazjum wzwyż. Chcemy pokazać, czym jest asertywność, że można być też bohaterem pozytywnym - przekonywał we "Wstajesz i wiesz" rzecznik praw dziecka Marek Michalak. - Reakcje są różne, ale to jest też pobudzenie do dyskusji - dodała twórczyni kampanii społecznych Malina Wiczorek.

Przy budowie obwodnicy odkryli osadę Słowian z XI wieku

Pozostałości osady z XI wieku odkryli archeolodzy badający teren pod budowę obwodnicy Nysy (woj. opolskie). We wczesnośredniowiecznej osadzie znaleźli do tej pory 103 różne obiekty, m.in. głębokie ziemne spiżarnie, w których prawdopodobnie przechowywano zboże, a także pozostałości po domach, narzędzia, oraz fragmenty naczyń.

Towary istniały tylko na fakturze? Jest akt oskarżenia ws. grupy wyłudzającej VAT

Katowicka prokuratura zakończyła śledztwo ws. grupy przestępczej, która miała wyłudzać podatek VAT na terenie całej Polski. Zdaniem śledczych, stal i drewno wyjeżdżały za granicę tylko na papierze, a jeśli już rzeczywiście towar przekraczał granicę Polski, to tylko po to, by za chwilę znów wrócić do kraju. Akt oskarżenia obejmuje ponad 500 zarzutów wobec 45 osób.

Znamy wyniki matur. Najgorzej poszło z matematyką

Świadectwo dojrzałości uzyskało 74 proc. tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych. 19 proc. abiturientów, którzy nie zdali matury ma prawo do poprawki w sierpniu - wynika ze wstępnych wyników tegorocznego egzaminu maturalnego. Maturzysta, który nie zdał jednego obowiązkowego egzaminu ma prawo do poprawki przed końcem wakacji. Minister edukacji narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska powiedziała we wtorek, że jest bardzo zadowolona z wyników tegorocznego egzaminu.

Program PO dla Śląska? "Życzyłabym sobie mniej PR, a więcej pracy"

Po ośmiu latach lekceważenia koalicja rządząca przypomniała sobie o tym, że jest Śląsk. Jeśli po ośmiu latach przyjeżdża się tu tylko z założeniami, to nie wierzę, że cokolwiek będzie zrealizowane - powiedziała Beata Szydło, kandydatka PiS na premiera, odnosząc się do Programu dla Śląska, który gabinet Ewy Kopacz ma dziś przyjąć w Katowicach. - Życzyłabym sobie mniej PR, a więcej pracy - dodała.

Amerykański wywiad uspokaja Francuzów

Stany Zjednoczone nie wykorzystują swych możliwości wywiadowczych, aby szpiegować na korzyść amerykańskich przedsiębiorstw - poinformowała amerykańska dyrekcja wywiadu (DNI) po publikacji doniesień o zbieraniu przez USA informacji gospodarczych we Francji.

Biało-Czerwoni obiecują 5 procent. Niższe bezrobocie i wyższy wzrost

Bezrobocie niższe niż 5 proc. i wzrost PKB wyższy niż 5 proc. - to obiecują nowa lewicowa partia: Biało-Czerwoni. - To są hasła wokół, których będziemy koncentrować swoje postulaty, do których mamy konkretne pomysły, które niedługo przedstawimy - zapowiedziała we "Wstajesz i wiesz" Aleksandra Popławska, szefowa nowej formacji politycznej, której twarzami są Grzegorza Napieralskiego i Andrzeja Rozenka.

"Nie ma skutecznego mechanizmu ochrony przed terroryzmem. Jedynie zakaz wyjazdu"

Żyjemy w coraz bardziej niebezpiecznym świecie. Myślę, że jest konieczność poważnej rozmowy na temat zakazów wyjazdów do krajów zagrożonych atakami - bez wprowadzenia stosownych przepisów w tym zakresie turyści zawsze będą wyjeżdżali do tych krajów - mówił we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 prezes Polskiej Izby Turystyki Paweł Niewiadomski.

"Beata Szydło odpowie na propagandowe hasło Ewy Kopacz"

Program dla Śląska, który dziś na wyjazdowym posiedzeniu ma przyjąć rząd, to tylko zabieg przed jesiennymi wyborami - ocenił w "Jeden na jeden" Marcin Mastalerek, rzecznik PiS. - Beata Szydło odpowie dziś na propagandowe hasło Ewy Kopacz o sercu przemysłowym Polski - dodał.

"Beata Szydło odpowie na propagandowe hasło Ewy Kopacz"

Program dla Śląska, który we wtorek na wyjazdowym posiedzeniu ma przyjąć rząd, to tylko zabieg przed jesiennymi wyborami - ocenił w "Jeden na jeden" Marcin Mastalerek, rzecznik PiS. - Beata Szydło odpowie na propagandowe hasło Ewy Kopacz o sercu przemysłowym Polski - dodał.

Kryzys grecki wzmocni strefę euro. "Europa boi się Grexitu, ale nie drży"

1 lipca 1990 r., dokładnie ćwierć wieku temu, marka zachodnioniemiecka świętowała prawdopodobnie swój największy sukces: w tym dniu pieniądz Niemiec Zachodnich stał się oficjalną walutą Niemiec Wschodnich. Wprowadzenie Deutschmarki w dawnym NRD było przesądzone w wyniku kompletnego bankructwa enerdowskiego państwa. Marka zachodnioniemiecka, teraz już niemiecka, stała się najsilniejszym pieniądzem Europy. Dlatego w obawie przed marką, równolegle ze zjednoczeniem Niemiec zdecydowano, że marka musi zostać zastąpiona jednolitą walutą europejską.

Chcieli uciec do Meksyku, przez kobietę musieli zmienić plany. Zeznania złapanego skazańca

Dwaj groźni przestępcy, którym niemal miesiąc temu udało się wydostać z jednego z najpilniej strzeżonych więzień w Stanach Zjednoczonych, chcieli uciec do Meksyku - poinformował gubernator stanu Nowy Jork Andrew Cuomo. Plan się jednak nie powiódł, a mężczyźni musieli ruszyć na północ. David Sweat został schwytany w pobliżu z Kanadą, a jego kompan Richard Matt został zastrzelony przez policję dwa dni wcześniej.

Jemeńczycy wystrzelili scuda w Saudów

Walczące z arabską koalicją jemeńskie siły ruchu Huti wystrzeliły pocisk rakietowy scud w kierunku bazy Al Sulajil w Arabii Saudyjskiej - podała jemeńska agencja informacyjna Saba.

Najcięższy rok od dekady. ONZ zostaje w Darfurze

Rada Bezpieczeństwa ONZ jednomyślnie zatwierdziła przedłużenie o jeden rok misji połączonych sił pokojowych ONZ i Unii Afrykańskiej w Darfurze, prowincji na zachodzie Sudanu, gdzie w ostatnim czasie nastąpiła eskalacja przemocy.

MERS wciąż zabija. Liczba ofiar rośnie

Do 33 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych wirusowego schorzenia dróg oddechowych MERS w Korei Południowej - poinformowało ministerstwo zdrowia tego kraju, zastrzegając że przez trzy dni z rzędu nie odnotowano żadnych przypadków zakażenia wirusem.