Najnowsze

Najnowsze

Przegląd prasy: podsłuchani Kalisz z Kwaśniewskim. Siemoniak: absurd jak z Mrożka

Tygodnik "Do Rzeczy" opublikował fragmenty kolejnej rzekomej rozmowy nagranej w restauracji Sowa&Przyjaciele. Tym razem jej bohaterami są Aleksander Kwaśniewski i Ryszard Kalisz. "Najważniejszy wątek" - zdaniem tygodnika - dotyczy "korupcji na szczytach władzy". Pada też nazwisko Tomasza Siemoniaka. - To kompletne wymysły, absurd jak z Mrożka - skomentował szef MON.

Loża prasowa 05.07.2015

Gośćmi Małgorzaty Łaszcz byli komentatorzy: Filip Memches (Rzeczpospolita), Jacek Czarnecki (Radio Zet), Janusz Majcherek (Tygodnik Powszechny) i Jacek Żakowski (Polityka). Publicyści dyskutowali na temat przedwyborczych obietnic złożonych przez Prawo i Sprawiedliwość w trakcie weekendowej konwencji partii w Katowicach. Dziennikarze skomentowali też wystąpienie Ryszarda Petru, lidera Nowoczesnej.PL podczas kongresu formacji w Gdańsku, gdzie precyzował kryteria doboru jej przyszłych kandydatów na listach wyborczych. W programie poruszona została też kwestia publikacji przez tygodnik "Do rzeczy" kolejnych zapisów z nielegalnych podsłuchów.

Drugie ciało znalezione w Wiśle. Koniec poszukiwań dziewczynek

Tragiczny finał poszukiwań dwóch nastolatek, które zaginęły w miejscowości Kobylnica na Mazowszu. Wczoraj wieczorem ciało 13-latki wypłynęło na powierzchnię. Z kolei nieco dalej, w okolicach elektrowni Kozienice, około 2 w nocy wędkarze znaleźli ciało drugiej z dziewczynek.

Indie i Pakistan w jednej organizacji bezpieczeństwa. Z Rosją i Chinami

New Delhi i Islamabad zdecydowały się na historyczny krok i wspólnie dołączą do Szanghajskiej Organizacji Współpracy, zajmującej się bezpieczeństwem regionalnym. To również sukces Rosji i Chin, które stworzyły SCO wiele lat temu, chcąc doprowadzić do powstania azjatyckiego sojuszu wojskowego.

Kramatorsk świętuje. Rok temu Ukraińcy przejęli miasto z rąk separatystów

Tysiące ludzi wyszło w niedzielę na ulice Kramatorska na wschodzie Ukrainy, by świętować pierwszą rocznicę wyzwolenia miasta i pobliskiego Słowiańska od prorosyjskich separatystów. Rebelianci pod dowództwem Igora Girkina "Striełkowa", rosyjskiego oficera, wycofali się wówczas do Doniecka, który do dziś pozostaje pod kontrolą separatystów.

"Chciejstwo i obiecanki". Drużyna PiS ma przekonać, że konkrety

Wyłącznie chciejstwo i obiecanki – tym według Ewy Kopacz jest program wyborczy Beaty Szydło. Premier odwiedziła w niedzielę Łódź, a kandydatka Prawa i Sprawiedliwości na premiera przedstawiła w Katowicach swoją drużynę – aż 160 osób. Nie chodzi więc o przyszły skład jej rządu. A o co chodzi w jej programie? Czy na przykład Prawo i Sprawiedliwość może cofnąć reformę emerytalną rządu Jerzego Buzka? Materiał „Faktów” TVN.

Ile będą kosztowały wyborcze obietnice PiS? Zależy, kto liczy

Większa ściągalność podatków, uszczelnienie systemu – na tym opiera się program wyborczy Prawa i Sprawiedliwości. Beata Szydło nie mówi jak, ale zapewnia, że ściągnie z podatków 52 miliardy złotych więcej niż teraz. To ma być klucz do sukcesu. Dzień po wystąpieniu Szydło Platforma Obywatelska i PiS spierają się o pieniądze, bo liczby się nie zgadzają. Materiał „Faktów” TVN.

Grexit i już? Barclays: to najbardziej realny scenariusz

Brytyjski minister finansów George Osborne zapewnił, że rząd w Londynie jest przygotowany na każdy scenariusz po greckim referendum w sprawie porozumienia z wierzycielami. Według analityków banku Barclays, wynik greckiego referendum oznacza, że wyjście Grecji ze strefy euro staje się w tej chwili najbardziej realnym scenariuszem.

Cipras "gotowy do reform" i negocjacji. Ale chce restrukturyzacji długu

Grecki rząd jest gotowy do powrotu do negocjacji z wierzycielami - podkreślił w niedzielę późnym wieczorem premier Grecji Aleksis Cipras. Dodał, że będzie zabiegał o rozpoczęcie nowych rozmów z europejskimi partnerami. - Ateny gotowe są do reform, ale potrzebne są także inwestycje i restrukturyzacja zadłużenia - powiedział Cipras. Dodał, że Grecy w referendum dokonali „odważnego” wyboru.

Europa zdenerwowana. Maraton konsultacji, Tusk zwołuje szczyt "ostatniej szansy"

Wynik greckiego referendum na równe nogi postawił najważniejszych polityków w Europie. Szef Rady Europejskiej Donald Tusk zwołał na wtorek szczyt przywódców krajów strefy euro w sprawie Grecji. Za takim krokiem opowiedzieli się kanclerz Niemiec Angela Merkel i prezydent Francji Francois Hollande. Konsultacje planowane są już od poniedziałkowego poranka.

Policzyli wszystkie głosy. 61,31 proc. na "nie"

Grecy powiedzieli zdecydowane „nie” europejskim wierzycielom. 61,31 proc. uczestników referendum w Grecji ws. warunków zagranicznej pomocy zagłosowało na "nie", a 38,69 proc. głosujących poparło te warunki - podało w poniedziałek nad ranem greckie MSW po przeliczeniu wszystkich głosów. Na zwycięstwo w greckim referendum przeciwników zaciskania pasa znacznymi spadkami zareagowały w poniedziałek rano giełdy w Tokio i Sydney.

Mało pojętny uczeń

Jacek Protasiewicz nie będzie miał przyjemności analizować ulotki Beaty Szydło. Uznany za mało pojętnego ucznia został pozbawiony bezcennego materiału promocyjnego przygotowanego przez PiS.

W Rosji wróżą "terapię szokową Unii", dla Grecji szykują "szereg projektów"

Wynik greckiego referendum nie oznacza automatycznego wyjścia Grecji ze strefy euro, ale jest to krok w tym kierunku. Unię Europejską czeka terapia wstrząsowa - powiedział w niedzielę rosyjski wiceminister rozwoju gospodarczego Aleksiej Lichaczow. Dodał enigmatycznie, że jeśli Grecja wyjdzie ze strefy euro, to ułatwi to Rosji negocjowanie z tym krajem "całego szeregu projektów".

Trzaskowski o Grecji: Polska gotowa na każdy scenariusz

Po odrzuceniu przez Greków w niedzielnym referendum warunków zagranicznej pomocy, mającej ratować kraj przed bankructwem, ale oznaczającej też dalsze oszczędności, negocjacje Aten z UE będą jeszcze trudniejsze - ocenił minister ds. UE Rafał Trzaskowski. Dodał, że Polska jest gotowa na "każdy scenariusz" rozwoju sytuacji w związku z greckim referendum.