Najnowsze

Najnowsze

Jest 6 milionów złotych na operację Zuzi. Dziewczynka poleci do USA

Udało się uzbierać pieniądze na leczenie małej Zuzi z Gogolina. Siedmiolatka, która cierpi na niezwykle rzadką chorobę - pęcherzykowe oddzielanie się naskórka - przejdzie w USA skomplikowany zabieg. Zapłaciło za niego ponad 80 tysięcy darczyńców, którzy łącznie uzbierali dla dziewczynki 6 mln zł.

Średniowieczny mur przykryją szklaną taflą

Archeolodzy podczas prac we Wrocławiu odkryli m.in. fragmenty średniowiecznych konstrukcji. Nie wszystkie zostaną ponownie zasypane. Fragmenty średniowiecznego ceglanego muru już wkrótce zostaną wyeksponowane. Mieszkańcy miasta i turyści będą mogli podziwiać zabytkową konstrukcję przez specjalną szybę.

Podczas przerwy w odbywaniu kary zabił rowerzystkę. W areszcie czeka na dwa procesy

40-letni Artur W. w czasie przerwy w odbywaniu kary więzienia zabił rowerzystkę. Po tym zdarzeniu wrócił za kraty. Teraz równocześnie jest aresztowany i do lipca odbywa resztę kary z poprzedniego wyroku. Więzienia może jednak długo nie opuścić. Ciąży na nim bowiem jeszcze nieprawomocny wyrok 10 lat pozbawienia wolności za rozbój. W. odwołał się. Rozprawę apelacyjną wyznaczono na 2 czerwca.

Ofiara sadysty "Giwiego" zwolniona. Poniżany dowódca "cyborgów" wraca do domu

Ołeh Kuzminych, dowódca oddziału "cyborgów" broniących donieckiego lotniska, który przebywał pięć miesięcy w niewoli separatystów w Doniecku, został uwolniony. Potwierdził to jego brat. Kuzminych wraz z kilkunastoma żołnierzami został pojmany 20 stycznia. Media obiegło nagranie, na którym jeden z przywódców separatystów o pseudonimie Giwi poniża go i grozi śmiercią.

Sprawdź, czy masz raka. Bez skierowania i za darmo

W sobotę w niektórych centrach onkologii w Polsce będzie można bezpłatnie wykonać m.in. badanie cytologiczne, mammografię i pomiar ciśnienia tętniczego krwi. Specjaliści poradzą również, jak skutecznie rzucić palenie i nauczą wykonywać samobadanie piersi. Na badania można przyjść bez skierowania.

Hipnoza zamiast znieczulenia. "Nie czujesz żadnego bólu"

Hipnoza na stole operacyjnym? To nie żart. Tak pracują lekarze w belgijskim szpitalu. Stosując tę metodę mogą zmniejszyć dawkę środków znieczulających stosowanych przy operacji. W Polsce ta metoda nie jest popularna. Materiał programu "Polska i Świat".

Kościuszkowska Dzielnica Mieszkaniowa. "Towarzysze, tu trzeba zrobić porządnie"

Kościuszkowska Dzielnica Mieszkaniowa we Wrocławiu na gruzach zniszczonego wojną miasta wyrosła niemal 60 lat temu. Była jedną z największych inwestycji mieszkaniowych, a postępom na budowie przypatrywał się Bolesław Bierut. Według ówczesnych gazet KDM miał podkreślać "wielkomiejskie oblicze miasta". Dziś to jeden z najlepiej rozpoznawanych punktów stolicy Dolnego Śląska.

Trwa cisza wyborcza. Co grozi za jej złamanie?

O północy rozpoczęła się cisza wyborcza przed niedzielną drugą turą wyborów prezydenckich; potrwa do zakończenia głosowania w niedzielę o godz. 21. W tym czasie zabronione jest prowadzenie kampanii wyborczej, nakłanianie do głosowania na określonych kandydatów - grozi za to grzywna.

Tusk: Partnerstwo Wschodnie to nie automatyczna droga do UE

Na zakończonym szczycie Partnerstwa Wschodniego przywódcy potwierdzili swe zaangażowanie na rzecz tej inicjatywy i uznali "europejskie aspiracje" Ukrainy, Gruzji i Mołdawii. Szef Rady Europejskiej Donald Tusk stwierdził, że Partnerstwo Wschodnie nie oznacza automatycznej drogi do Unii Europejskiej.

Białoruś odrzuca fragment deklaracji Partnerstwa Wschodniego

Białoruś wyraziła w piątek pisemny sprzeciw wobec części deklaracji końcowej ze szczytu Partnerstwa Wschodniego w Rydze, które dotyczą roli Rosji w konflikcie na Ukrainie - powiedział białoruski minister spraw zagranicznych Uładzimir Makiej.

Są zarzuty dla napastnika, który próbował zaatakować prezydenta

W piątek w Toruniu miała miejsce „próba zamachu” na prezydenta Bronisława Komorowskiego – ocenia Biuro Ochrony Rządu. BOR zapowiada, że przeanalizuje zajście po wyborach prezydenckich. Napastnik - 34-letni Remigiusz D. – po południu został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. W Toruniu doszło też do drugiego incydentu podczas wiecu wyborczego: obezwładniono mężczyznę, który zaczął wznosić okrzyki.

"Dzisiejsze wydarzenie wydaje mi się mało wiarygodne"

- Endecy, którzy chcieli podważyć wybór prezydenta Narutowicza, nie chcieli jego śmierci, a jednak ponoszą moralną odpowiedzialność za to - powiedział w "Piaskiem po oczach" prof. Tomasz Nałęcz. Doradca prezydenta odniósł się w ten sposób do piątkowej próby ataku na Bronisława Komorowskiego. Zdaniem części polityków PO próba ta była "inspirowana przez zwolenników PiS-u".

"Wariaci są wszędzie, ale od polityków zależy, czy są uruchamiani"

- To rzecz, którą trzeba potępić i tym się martwić - tak w "Faktach po Faktach" ekonomista prof. Ryszard Bugaj skomentował próbę ataku na prezydenta Bronisława Komorowskiego w Toruniu. Według Andrzeja Celińskiego z Partii Demokratycznej incydent pokazał, że po raz pierwszy w historii polskiej wolności mamy kampanię, w której agresja się nasilała.

Pozew za "insynuacje w sprawie ataków" poleży do poniedziałku

- Jeśli rzeczywiście napastnik próbował zaatakować fizycznie głowę państwa, to słusznie został obezwładniony - powiedział Andrzej Duda, komentując incydent, do jakiego doszło w piątek w Toruniu. Sztabowcy Komorowskiego sugerowali, że za akcją stoją "ludzie, którzy popierają Andrzeja Dudę". Sztab kandydata PiS złożył w związku z tym pozew w trybie wyborczym. Już wiadomo, że sąd rozpatrzy go dopiero w poniedziałek.