Najnowsze

Najnowsze

Kupiłem ją wprawdzie żonie, ale sam też już przeczytałem. Ostatnio coraz bardziej ciekawią mnie książki z pogranicza kultur, takie jak ta - „Brzemię rzeczy utraconych”, Kiran Desai.

Testy trzeźwości dla kierowców zjeżdżających z promów w szwedzkich portach mogą zniknąć jako nielegalne. Na pierwszy ogień ma pójść port promowy w Ystad, do którego kursują cztery polskie promy ze Świnoujścia.

Opór amerykańskich dyplomatów wywołało zarządzenie sekretarz stanu Condoleezzy Rice. Zagroziła ona, że niektórzy z nich albo wyjadą na placówkę do Iraku, albo zostaną zwolnieni z pracy.

Londyńska policja została w czwartek uznana za winną naruszenia zasad bezpieczeństwa i stworzenia zagrożenia w miejscu publicznym w związku z zastrzeleniem w roku 2005 przez funkcjonariuszy niewinnego Brazylijczyka, którego wzięto za terrorystę - podało BBC.

Na rogu ulic Rzymowskiego i Gotarda pękła rura ciepłownicza. Do awarii doszło około godziny 14. - W tej chwili trwa wypompowywanie wody. Awaria jest duża, musieliśmy wyłączyć dostawy wody do dużego kwadratu - poinformował tvn24.pl Dyżurny Stołecznego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.

Wandale ścięli drewniany sześciometrowy przydrożny krzyż na granicy Rogoźnika i Wojkowic (Śląskie) - poinformował rzecznik biskupa sosnowieckiego ks. Jarosław Kwiecień.

Prokuratura w Poznaniu postawiła zarzut narażenia na utratę życia i zdrowia matce 20-letniego niepełnosprawnego syna. Policjanci znaleźli chłopaka trzy dni temu w mieszkaniu w centrum Poznania, był w stanie skrajnego wyczerpania fizycznego.

Najsilniejszy na świecie teleskop LBT, kosztujący około 120 milionów dolarów i wyposażony w dwa ośmiometrowe zwierciadła zostanie uruchomiony jeszcze tej zimy na górze Mount Graham w Stanach Zjednoczonych.

- Czasem uważa się, że świętość to stan uprzywilejowany, zastrzeżony dla nielicznych wybrańców. W rzeczywistości zostanie świętym to zadanie każdego chrześcijanina, wręcz, moglibyśmy powiedzieć, każdego człowieka - mówił papież podczas spotkania z wiernymi na modlitwie Anioł Pański w Watykanie.

- Nie ma dowodów, by Michał Boni był aktywnym donosicielem SB i komuś zaszkodził - powiedział PAP działacz opozycji demokratycznej Konrad Bieliński po tym, jak w rozmowie z tvn24.pl donosicielstwo zarzucił Boniemu prof. Mirosław Dakowski.

- Jeśli ktoś bliski nam umiera, to tak jakby coś w nas umierało. I to czas niełatwo leczy. Pozostaje jedyna nadzieja - nadzieja wiary, że przyjdzie taki moment, kiedy spotkamy się z tym, który odszedł do domu Ojca - powiedział arcybiskup Kazimierz Nycz na Cmentarzu Powązkowskim.

Droga krajowa numer 1 w miejscowości Emilia w Łódzkiem jest już przejezdna. Przed południem doszło tam do zderzenia dwóch ciężarówek, ranna została jedna osoba.

Co roku u wybrzeży Japonii rybacy zabijają około 14 tysięcy delfinów. W czwartek protestujący amerykańscy i australijscy ekologowie starli się z rybakami.

Zdecydowana większość ze 103 dzieci, które zamierzali wywieźć z Czadu pracownicy francuskiej organizacji charytatywnej L'Arche de Zoe ma rodziców - potwierdzają agencje ONZ i Czerwony Krzyż.

Polski patrol został ostrzelany w Afganistanie, 5 kilometrów od bazy wojskowej Sharana. Nikt nie został ranny. To drugi atak na polski kontyngent przeciągu ostatnich dwóch dni.

Humor polityczny w Internecie kwitnie. "Przeproś Prezydenta co najmniej trzy razy. Jeśli przeprosisz osiem razy spotka Cię coś dobrego, dziesięć razy - masz szansę na lepszą przyszłość, 20 razy - prezydent zastanowi się czy przyjąć przeprosiny. Ryszard nie przeprosił więc zostanie aresztowany" - to fragament najnowszej inicjatywy internautów pod hasłem "Przeproś Prezydenta".

Dwie czerwone pandy w jednym z japońskich ogrodów zoologicznych całują się bez opamiętania. Opiekunowie twierdzą, że tego typu amory są rzadkością wśród przedstawicieli tego gatunku.

Gerald Ford, Augusto Pinochet, Borys Jelcyn i Jean-Marie Lustiger - każdy z nich walczył i działał w imię swoich najgłębszych przekonań. Wszyscy odeszli w ciągu ostatniego roku.