Najnowsze

Najnowsze

Konserwator zabytków donosi na odkrywców "złotego pociągu". "Działali bezprawnie"

"Odkrywcy działali bezprawnie" - twierdzą służby wojewódzkiego konserwatora zabytków, które złożyły do prokuratury w Wałbrzychu dwa zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa. Wszystko dlatego, że na swoje poszukiwania nie mieli odpowiednich pozwoleń. - To coś, czego absolutnie nie rozumiem - denerwuje się jeden z eksploratorów.

Słowacja nie zmienia zdania. Idzie do trybunału ws. uchodźców

Premier Słowacji Robert Fico zapowiedział, że jego kraj będzie chciał w Trybunale Sprawiedliwości UE podważyć wtorkową decyzję o podziale 120 tys. uchodźców pomiędzy państwa UE, a także, że Słowacja nie zastosuje się do tej decyzji Unii Europejskiej. Słowacja - obok Czech, Węgier i Rumunii - była krajem głosującym przeciwko rozwiązaniu zaproponowanemu przez Komisję Europejską. Więcej dzisiaj w "Faktach z zagranicy" w TVN24 Biznes i Świat o godz. 20.

W Brukseli byli przeciw, ale "sobie poradzą". "Rumunia musi okazać solidarność"

Rumunia, która głosowała przeciwko unijnemu podziałowi uchodźców pomiędzy kraje członkowskie, poradzi sobie z kwotą narzuconą jej na wtorkowym spotkaniu ministrów spraw wewnętrznych w Brukseli - powiedział prezydent Klaus Iohannis. Rumunia - obok Słowacji, Czech i Węgier - była krajem głosującym przeciwko rozwiązaniu zaproponowanemu przez Komisję Europejską.

Czesi obstają przy swoim, ale  "nie chcą eskalować napięcia" w UE

Republika Czeska nie zaskarży do Trybunału Sprawiedliwości UE (ETS) zatwierdzonego we wtorek przez ministrów spraw wewnętrznych unijnego systemu podziału kwot migrantów - ogłosił premier Bohuslav Sobotka. Czechy - obok Słowacji, Węgier i Rumunii - były krajem głosującym przeciwko rozwiązaniu zaproponowanemu przez Komisję Europejską.

"Nowe bomby atomowe USA w Niemczech". Kreml ostro reaguje

Jeżeli Stany Zjednoczone rzeczywiście planują rozmieszczenie w Niemczech 20 nowych bomb atomowych, to Rosja "będzie musiała podjąć kroki konieczne do przywrócenia równowagi sił w Europie" - stwierdził rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. Rewelacje dotyczące rzekomych planów Pentagonu wyjawiła we wtorkowy wieczór niemiecka stacja ZDF. Jej ustaleń nie potwierdziły żadne inne zachodnie media. Interfax, powołując się na swoje źródła, podał, że w ramach rewanżu Rosja może rozmieścić iskandery w obwodzie kaliningradzkim.

Pobił Duńczyka stojącego w korku. Policja już wie, kim jest kierowca z białej hondy

- Chamskie zachowanie pozbawione wyobraźni. Kierowca został pobity na oczach swoich dzieci - nie kryje oburzenia Marek Konkolewski z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. A psycholog transportu dr Ewa Odachowska ocenia, że agresja na drodze zawsze poprzedzona jest jakąś frustracją. Mężczyźnie, który pobił wczoraj innego kierowcę na ulicy w Poznaniu, grozi do pięciu lat więzienia. Policja już wie, kim on jest.

Rosja widzi "rosnące szanse" na zakończenie wojny w Syrii. Waszyngton odwrotnie

Moskwa widzi "rosnące szanse" na międzynarodowe porozumienie ws. rozwiązania konfliktu w Syrii i wspólną walkę z Państwem Islamskim - stwierdził rosyjski dyplomata cytowany przez agencję Reutera. Słowa te potwierdził następnie szef rosyjskiego MSZ Siergiej Ławrow. Tymczasem sekretarz stanu USA John Kerry w wywiadzie dla włoskiego dziennika "La Stampa" stwierdził, że wojskowe wsparcie ze strony Rosji dla prezydenta Baszara el-Asada może zwiększyć groźbę konfrontacji z siłami walczącymi w Syrii z Państwem Islamskim.

Szef NIK przed Trybunał Stanu? "Musimy sprawdzić, czy wniosek jest zgodny z prawem"

Wniosek o postawienie prezesa NIK Krzysztofa Kwiatkowskiego przed Trybunałem Stanu jest obecnie opiniowany; jeśli będzie zgodny z prawem, zostanie skierowany do komisji odpowiedzialności konstytucyjnej - powiedziała w środę Małgorzata Kidawa-Błońska. Marszałek Sejmu zaapelowała również do polityków, by nie wykorzystywali kwestii uchodźców do straszenia rodaków. - Prosiłabym by Ci, którzy mają wysokie ambicje polityczne, by nie straszyli Polaków - mówiła podczas środowej konferencji prasowej w Sejmie.

Zobacz, jak żołnierze z Marynarki Wojennej ćwiczą zrzucanie torpedy

Śmigłowiec Marynarki Wojennej Mi-14 Pł wznosi się wysoko w powietrze, wraz z zamontowaną na specjalnej linie torpedą. Po chwili, pocisk wpada do morza, a kiedy osiągnie głębokość 20 metrów przytwierdzony do niego balon wypełnia się powietrzem i unosi go na powierzchnię wody. Torpedę wyławiają nurkowie i odholowują na jednostkę ratowniczą. Załoga Marynarki Wojennej wraz z siłami okrętowymi przeprowadziła treningowy zrzut torpedy. Torpeda do ćwiczeń jest oczywiście pusta - nie zawiera materiału bojowego. - Dobra robota chłopaki - komentują internauci na profilu Marynarki Wojennej w serwisie społecznościowym.

Nowy grecki rząd już działa

Nowy rząd Grecji Aleksisa Ciprasa, którego skład podano we wtorek późnym wieczorem, został zaprzysiężony w środę, przed wylotem premiera na szczyt UE w Brukseli. Nowy rząd tworzy wielu ministrów z poprzedniego gabinetu.

Skolimowski: będzie trudno o Oscara, ale zawalczymy

Jeszcze się w historii Oscarów nie zdarzyło, żeby dwa razy z rzędu ten sam kraj zdobył nagrodę za film obcojęzyczny. Teraz będzie naprawdę bardzo trudno, ale zawalczymy - powiedział w TVN24 reżyser Jerzy Skolimowski, którego film "11 minut" jest polskim kandydatem do Oscara.

"Nie można dzielić ludzi według wyznania, bo śmierć nie wybiera"

- Polska przyjmie osoby, które są zidentyfikowane. Ma to się to odbywać przy wsparciu służb - zapewnił w środę szef MSZ Grzegorz Schetyna. - Zależeć nam będzie na tym, żeby przyjmować ludzi, którzy tutaj po edukacji mogą się zasymilować i chcą mieszkać w Polsce, będą chciały być Polakami - dodał.

Kamienica rozpada się, ale ich nie stać na inny lokal. Miasto grozi, że zamuruje wejście

Władze Łodzi postawiły ultimatum ostatnim lokatorom kamienicy przeznaczonej do rozbiórki. Jeśli 79-letnia kobieta, jej córka, wnuk i niepełnosprawna wnuczka nie wyprowadzą się w najbliższym czasie, to wejście do mieszkania zostanie zamurowane. - Wszystkie propozycje innych lokali były odrzucane - przekonuje urząd miasta. - Zbyt wysokie czynsze - tłumaczy rodzina. Materiał "Faktów" TVN.

Biernacki: służby były, są i będą przygotowane do walki z terroryzmem

- Jak już mówimy o zdradzie (w Grupie Wyszehradzkiej ) to jest też inna sprawa, sprawa Rosji i Ukrainy. Możemy tak się licytować - powiedział Marek Biernacki. Koordynator ds. służb specjalnych w programie "Jeden na jeden" ustosunkował się do zarzutów, że Polska w kwestii uchodźców zdradziła swych sojuszników z Grupy.

Budował studnię, zginął przysypany ziemią

12 godzin trwała akcja poszukiwawcza mężczyzny, na którego podczas kopania studni osunęła się ziemia. Służbom nie udało się uratować 62-latka. W nocy znaleziono jego zwłoki.