Najnowsze

Najnowsze

Prezydent zaprosił, szefowa MSW nie przyszła. Kopacz: zły moment na awantury

Szefowa MSW Teresa Piotrowska nie przyjęła zaproszenia Andrzeja Dudy na spotkanie, które miało się odbyć w środę po południu. Premier Ewa Kopacz podkreśliła, że odpowiednią formułą dla takich rozmów jest Rada Gabinetowa. Dodała, że negocjacje w Brukseli wciąż się toczą i nie jest to najlepszy moment, by wykorzystywać je do rozgrywek politycznych w kraju.

Azylanci w Dachau. "Napięta sytuacja z lokalami"

Niemcy mają coraz większe problemy z zapewnieniem dachu nad głową tłumom napływających migrantów. Tylko w ciągu pierwszych trzech tygodni września trafiło do tego kraju ponad 100 tys. przybyszów. Lokalne władze rozmieszczają ich w różnych publicznych obiektach. Ci, którzy dostaną azyl, też przez jakiś czas muszą gdzieś mieszkać. W Dachau umieszczono ich w budynkach należących kiedyś do miejscowego obozu koncentracyjnego. Materiał "Faktów z zagranicy".

Słynnymi kieleckimi przystankami zajmie się CBA. "Nie boimy się wyników kontroli"

Najpierw przegrały w rankingu z ziemniakiem, teraz kieleckie przystanki sprawdzi CBA. Każdy kosztował 400 tys. złotych, a projekt nie przewiduje nawet ławek. Miasto na przystanki wyda w sumie aż 32 miliony złotych. Mieszkańcy Kielc od początku bardzo mocno krytykują kosztowną inwestycję. Przedstawiciele Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach zapewniają, że kontroli CBA się nie obawiają.

Proces w sprawie tzw. infoafery ma ruszyć w przyszłym roku

Sąd Okręgowy w Warszawie zapowiedział, że Proces w sprawie "infoafery" ruszy zapewne w II kwartale 2016 r. W środę 23 września odmówił on umorzenia sprawy teściowej głównego oskarżonego Andrzeja M., która miała prać pieniądze pochodzące z wręczanych mu łapówek.

Konserwator zabytków donosi na odkrywców "złotego pociągu". "Działali bezprawnie"

"Odkrywcy działali bezprawnie" - twierdzą służby wojewódzkiego konserwatora zabytków, które złożyły do prokuratury w Wałbrzychu dwa zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa. Wszystko dlatego, że na swoje poszukiwania nie mieli odpowiednich pozwoleń. - To coś, czego absolutnie nie rozumiem - denerwuje się jeden z eksploratorów.

Słowacja nie zmienia zdania. Idzie do trybunału ws. uchodźców

Premier Słowacji Robert Fico zapowiedział, że jego kraj będzie chciał w Trybunale Sprawiedliwości UE podważyć wtorkową decyzję o podziale 120 tys. uchodźców pomiędzy państwa UE, a także, że Słowacja nie zastosuje się do tej decyzji Unii Europejskiej. Słowacja - obok Czech, Węgier i Rumunii - była krajem głosującym przeciwko rozwiązaniu zaproponowanemu przez Komisję Europejską. Więcej dzisiaj w "Faktach z zagranicy" w TVN24 Biznes i Świat o godz. 20.

W Brukseli byli przeciw, ale "sobie poradzą". "Rumunia musi okazać solidarność"

Rumunia, która głosowała przeciwko unijnemu podziałowi uchodźców pomiędzy kraje członkowskie, poradzi sobie z kwotą narzuconą jej na wtorkowym spotkaniu ministrów spraw wewnętrznych w Brukseli - powiedział prezydent Klaus Iohannis. Rumunia - obok Słowacji, Czech i Węgier - była krajem głosującym przeciwko rozwiązaniu zaproponowanemu przez Komisję Europejską.

Czesi obstają przy swoim, ale  "nie chcą eskalować napięcia" w UE

Republika Czeska nie zaskarży do Trybunału Sprawiedliwości UE (ETS) zatwierdzonego we wtorek przez ministrów spraw wewnętrznych unijnego systemu podziału kwot migrantów - ogłosił premier Bohuslav Sobotka. Czechy - obok Słowacji, Węgier i Rumunii - były krajem głosującym przeciwko rozwiązaniu zaproponowanemu przez Komisję Europejską.

"Nowe bomby atomowe USA w Niemczech". Kreml ostro reaguje

Jeżeli Stany Zjednoczone rzeczywiście planują rozmieszczenie w Niemczech 20 nowych bomb atomowych, to Rosja "będzie musiała podjąć kroki konieczne do przywrócenia równowagi sił w Europie" - stwierdził rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. Rewelacje dotyczące rzekomych planów Pentagonu wyjawiła we wtorkowy wieczór niemiecka stacja ZDF. Jej ustaleń nie potwierdziły żadne inne zachodnie media. Interfax, powołując się na swoje źródła, podał, że w ramach rewanżu Rosja może rozmieścić iskandery w obwodzie kaliningradzkim.

Pobił Duńczyka stojącego w korku. Policja już wie, kim jest kierowca z białej hondy

- Chamskie zachowanie pozbawione wyobraźni. Kierowca został pobity na oczach swoich dzieci - nie kryje oburzenia Marek Konkolewski z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. A psycholog transportu dr Ewa Odachowska ocenia, że agresja na drodze zawsze poprzedzona jest jakąś frustracją. Mężczyźnie, który pobił wczoraj innego kierowcę na ulicy w Poznaniu, grozi do pięciu lat więzienia. Policja już wie, kim on jest.

Rosja widzi "rosnące szanse" na zakończenie wojny w Syrii. Waszyngton odwrotnie

Moskwa widzi "rosnące szanse" na międzynarodowe porozumienie ws. rozwiązania konfliktu w Syrii i wspólną walkę z Państwem Islamskim - stwierdził rosyjski dyplomata cytowany przez agencję Reutera. Słowa te potwierdził następnie szef rosyjskiego MSZ Siergiej Ławrow. Tymczasem sekretarz stanu USA John Kerry w wywiadzie dla włoskiego dziennika "La Stampa" stwierdził, że wojskowe wsparcie ze strony Rosji dla prezydenta Baszara el-Asada może zwiększyć groźbę konfrontacji z siłami walczącymi w Syrii z Państwem Islamskim.