Najnowsze

Najnowsze

W CDU zwracają legitymacje. Powodem słowa Merkel o islamie

Słowa kanclerz Angeli Merkel, że "islam należy do Niemiec", spotkały się z krytyką w jej własnej partii - CDU. Adwersarze Merkel zwracają uwagę, że niemiecka kultura opiera się na chrześcijaństwie i judaizmie. Szeregowi członkowie partii zwracają legitymacje.

Będzie dodruk "Charlie Hebdo". W sumie 7 mln egzemplarzy

Nowy numer pisma "Charlie Hebdo", który ukazał się we Francji w środę, tydzień po zabiciu przez terrorystów głównych rysowników magazynu, i rozszedł się w 3 mln egzemplarzy, zostanie dodrukowany, a jego nakład wyniesie w sumie 7 mln - podała w sobotę EFE.

Kolorz: na Śląsku w ciula nie daliśmy się zrobić

- Nie będzie likwidacji kopalń. Protest pokazał Polsce i Polakom, że schylanie głowy się nie opłaca. Pokazaliśmy, że tutaj na Śląsku w ciula nie daliśmy się zrobić - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN 24 Dominik Kolorz, szef śląsko-dąbrowskiej „Solidarności”. Politycy, będący także gośćmi programu, dyskutowali z kolei, ile w Ewie Kopacz jest z Margaret Thatcher.

Jak zachować się wobec agresywnego psa? "Nie uciekać"

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka, który może okazać się śmiertelnym zagrożeniem, o czym na własnej skórze przekonała się 41-letnia kobieta, którą agresywne i wygłodzone zwierzęta potwornie okaleczyły. Behawiorystka Aneta Awtoniuk w rozmowie z TVN24 tłumaczyła, jak rozpoznać niebezpieczne osobniki i jak zachowywać się, gdy jesteśmy w pobliżu szczerzącego zęby psa.

Kolorz: na Śląsku w ciula nie daliśmy się zrobić

- Nie będzie likwidacji kopalń. Protest pokazał Polsce i Polakom, że schylanie głowy się nie opłaca. Pokazaliśmy, że tutaj na Śląsku w ciula nie daliśmy się zrobić - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN 24 Dominik Kolorz, szef śląsko-dąbrowskiej „Solidarności”. Politycy, będący także gośćmi programu, dyskutowali z kolei, ile w Ewie Kopacz jest z Margaret Thatcher.

Szef Solidarności: lekcja pokory dla rządu, nic o nas bez nas

- Kopalnie i miejsca pracy zostaną utrzymane. Porozumienie na pewno nie uzdrawia i nie reformuje całego polskiego górnictwa, ale pozwala na zawieszenie strajku - powiedział przewodniczący "Solidarności" Piotr Duda po podpisaniu w sobotę w Katowicach porozumienia ws. planu naprawczego dla Kompanii Węglowej między rządzem a górniczymi związkami zawodowymi.

#Wygaszone kontra #wybudowane. Spór internautów o losy inwestycji

Po słowach premier o "wygaszaniu", a nie "likwidacji" nierentownych kopalń, część internautów zaczęła pod hasłem #wygaszone udostępniać zdjęcia opuszczonych zakładów w całej Polsce. W kontrze do ich akcji, inni pod hashtagiem #wybudowane dowodzą, że miejsce starych zakładów zajmują często nowe.

Zajścia podczas demonstracji w Zabrzu. "Musieliśmy użyć siły"

Kilkunastoosobowa grupa, która odłączyła się od górniczej manifestacji, próbowała wedrzeć się do Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu, gdzie odbywała się gala przedsiębiorców. Napastnicy sforsowali ustawione przed budynkiem barierki oraz obrzucili go racami i petardami. - Musieliśmy użyć siły - poinformował rzecznik zabrzańskiej policji Marek Wypych.

Testy tajemniczego okrętu na Bałtyku. Jantar będzie pływał z Konsulem i Rusem

Na Bałtyku trwają próby jednego z bardziej niepozornych i tajemniczych okrętów budowanych dla rosyjskiej floty. Specjalistyczna jednostka o nazwie Jantar ma być formalnie przeznaczona do badań oceanograficznych. Faktycznie jest to przykrywka. Jednostka najpewniej będzie wykonywać tajne zadania dla Głównego Zarządu Badań Podwodnych, najbardziej skrytego oddziału rosyjskiej floty.

"Żadna kopalnia nie zostanie zamknięta"

Strona rządowa i górnicze związki zawodowe podpisały w sobotę po południu w Katowicach porozumienie w sprawie planu naprawczego dla Kompanii Węglowej. - Chciałabym podziękować za kompromis dobry dla przyszłości polskiego górnictwa - mówiła premier Ewa Kopacz, która specjalnie przyjechała na Śląsk.

Tunel pod kanałem La Manche ewakuowany. Zapaliła się ciężarówka

W rozciągającym się na długość 50 km Eurotunelu pod kanałem La Manche, łączącym Francję z Wielką Brytanią, zapaliła się ciężarówka. W obawie o bezpieczeństwo podróżnych stojących w korku spółka zdecydowała się na ewakuację. Wyprowadzono około 400 osób.

Makieta Batorego już w muzeum. Waży 4 tony

Do powstającego w Gdyni Muzeum Emigracji trafiła w sobotę makieta transatlantyku MS Batory, na pokładzie którego wielu Polaków opuściło na stałe kraj. Model będzie jedną z głównych atrakcji placówki.

Piechociński potwierdza: zanosi się na porozumienie

Nastąpiło zbliżenie stanowisk i zanosi się na to, że po południu zostanie podpisane porozumienie - napisał w sobotę na blogu wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński. Zaznaczył, że kluczowe dla porozumienia były zapisy w przyjętej w tym tygodniu ustawie o funkcjonowaniu górnictwa węgla kamiennego.

Karkonosze gotowe na ferie. Uwaga na oblodzone szlaki

W pierwszych dniach ferii w Karkonoszach pogoda sprzyja narciarzom. Białego puchu na stokach przybywa, ale dobre warunki przyciągają na razie niewielu śmiałków. Tymczasem ratownicy GOPR ostrzegają przed oblodzonymi szlakami i zagrożeniem lawinowym.

Zbrodnia w mieście, gdzie powstawał "Lewiatan". Zastrzelił mera i jego zastępcę, popełnił samobójstwo

Zdesperowany przedsiębiorca zastrzelił szefa administracji miejskiej i jego zastępcę. Później popełnił samobójstwo. Dramat rozegrał się w mieście Kirowsk na północy Rosji, w którym kręcono film "Lewiatan", nominowany w czwartek do Oscara. W filmie zdesperowany mieszkaniec tego miasta walczy z władzami o utrzymanie swojej własności. Rosyjski minister kultury uznał, że film przedstawia "wymysloną historię",