Najnowsze

Najnowsze

Areszt dla podejrzanego o zabójstwo Polki i trojga dzieci

Sąd rejonowy w Goeteborgu podjął w sobotę decyzję o zastosowaniu aresztu wobec 50-letniego Bośniaka, który jest podejrzany o zabójstwo swojej żony, Polki, oraz ich trojga dzieci w wieku dwóch, czterech oraz ośmiu lat. Mężczyzna nie przyznaje się do winy.

Sprofanowano grób marszałka Petaina

Grób skazanego na karę śmierci za kolaborację z nazistowskimi Niemcami francuskiego marszałka Philippe'a Petaina na przybrzeżnej wyspie Ile d'Yeu w Zatoce Biskajskiej został w nocy z piątku na sobotę sprofanowany - poinformowały francuskie media.

Parada równości przeszła przez Berlin

Setki tysięcy osób uczestniczyły w sobotę w paradzie równości w Berlinie, domagając się akceptacji dla osób wszystkich orientacji seksualnych. Tradycyjna manifestacja odbyła się po raz 39. w rocznicę policyjnych represji przeciw homoseksualistom w USA w 1969 roku.

Po 20 latach zatrzymał tego samego przestępcę

Policjant z Rzymu zatrzymał 56-latka, który przed ponad rokiem uciekł z aresztu domowego. Okazało się wkrótce, że nie było to zwykłe rutynowe zatrzymanie. Ten sam policjant po raz pierwszy zatrzymał tego przestępcę 20 lat temu.

Prezydent nakazuje strzelanie do handlarzy narkotyków

Prezydent Indonezji Joko Widodo nakazał służbom bezpieczeństwa zaostrzenie walki z handlarzami narkotyków i strzelanie do nich, jeśli będą stawiali opór - poinformowały w sobotę lokalne media. Widodo chwalił wcześniej podobną kampanię prowadzoną na Filipinach.

"Trzy razy weto", "wolne sądy". Protest także przed domem Kaczyńskiego

W wielu miastach wieczorem na ulicach zgromadzili się przeciwnicy zaprowadzanych przez Prawo i Sprawiedliwość zmian w sądownictwie, w tym ustawy o Sądzie Najwyższym. Protestujący zapalili świece, tworząc "łańcuch światła". Manifestacja obywała się także przed domem prezesa Jarosława Kaczyńskiego na warszawskim Żoliborzu.

"Polityka Niemiec wobec władz tureckich ulegnie zmianie"

Szef niemieckiego MSZ Sigmar Gabriel zapewnił Turków mieszkających w Niemczech, że zapowiedziana rewizja polityki Berlina wobec Turcji nie jest skierowana przeciwko nim. Szef niemieckiej dyplomacji zaznaczył, że jest ona odpowiedzią na bezpodstawne aresztowania Niemców w Turcji.

"Wyroki na telefon będą mogły być regułą"

- Proponowana przez PiS reforma sądownictwa nie poprawi niczego, tylko odda całkowicie nasze sądownictwo we władzę jednej partii. Przeciwko temu się protestuje, a nie reformie jako takiej - podkreślał w "Faktach po Faktach" europoseł PO i były przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek.

"Wyroki na telefon będą mogły być regułą"

- Proponowana przez PiS reforma sądownictwa nie poprawi niczego, tylko odda całkowicie nasze sądownictwo we władzę jednej partii. Przeciwko temu się protestuje, a nie reformie jako takiej - podkreślał w "Faktach po Faktach" europoseł PO i były przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek.

Władze Filipin przedłużają stan wojenny

Filipiński parlament przeważającą większością zagłosował za przedłużeniem do końca roku stanu wojennego na wyspie Mindanao na południu kraju. W regionie trwa islamistyczna rebelia.

"Weź się do roboty i miej, panie prezydencie, odwagę"

- Mam tutaj ogromne zastrzeżenia do pana prezydenta Dudy. Nawet nie ma odwagi wyjść - powiedziała w programie "Babilon" była wicemarszałek Sejmu Olga Krzyżanowska, która komentowała uchwaloną ustawę o Sądzie Najwyższym. Zaapelowała też do prezydenta o jej zawetowanie.

"Gotowi do zamachów w Europie". Lista 173 zamachowców samobójców

Interpol rozpowszechnił listę 173 domniemanych członków oddziału samobójców tak zwanego Państwa Islamskiego. "Interpol jest przekonany, że bojownicy mogli zostać wyszkoleni do przeprowadzania zamachów bombowych w Europie w ramach zemsty za wojskowe porażki na Bliskim Wschodzie" - napisał brytyjski dziennik "The Guardian".

Spór o Sąd Najwyższy w "Ławie polityków"

To był gorący polityczny tydzień. Upłynął pod znakiem ustawy o Sądzie Najwyższym, która w kilka dni przeszła przez Sejm i Senat i protestów, które przetoczyły się przez cały kraj. Decyzja o przyszłości ustawy jest teraz w rękach prezydenta. Porozmawiają o tym goście "Ławy polityków" - Joanna Mucha (PO), Kamila Gasiuk-Pihowicz (.Nowoczesna), Marek Sawicki (PSL), Krzysztof Gawkowski (SLD), Stanisław Tyszka (K'15, wicemarszałek Sejmu) i Marcin Horała (PiS). W niedzielę o godzinie 10.45 zaprasza Grzegorz Kajdanowicz.

Dzieci pytały, Putin odpowiadał. "Niedziecinne rozmowy"

Przed wyborami prezydenckimi w 2018 roku prezydent Rosji pracuje nad stworzeniem wizerunku "dobrego dziadka" – napisał portal RBK. W ten sposób odniósł się do piątkowej rozmowy Władimira Putina z młodzieżą w Soczi. "Niedziecinne rozmowy z Władimirem Putinem" były swoistą kontynuacją tradycyjnego "dialogu" prezydenta z rodakami.

"Mnie jako pierwszego chciano zniszczyć. Byłem mocny, rozwaliłem ten układ"

Moje pokolenie przekazało wam w 1980 roku demokratyczną, wolną Polską opartą na trzech filarach. Nie wolno wam pozwolić, żeby ktokolwiek ważył się na zmianę tego układu - powiedział były prezydent Lech Wałęsa na manifestacji w Gdańsku zorganizowanej przez Komitet Obrony Demokracji przeciwko zmianom w sądownictwie proponowanym przez PiS.

"Nie potrzebujemy zgody liderów krajowych, żeby działać". Edward Norton w tvn24.pl

- Na poziomie globalnym wyzwania związane z ochroną przyrody, zmiany klimatyczne i degradacja ekosystemów są zdecydowanie najważniejszą kwestią naszego pokolenia - ocenił w rozmowie z tvn24.pl amerykański aktor Edward Norton. - Michael Bloomberg ma rację, mówiąc, że nie potrzebujemy pozwolenia rządu federalnego, żeby wypełnić założenia tej umowy - podkreślił.