Najnowsze

Najnowsze

Norwegia boi się Rosji. Zapowiada miliardowe zbrojenia

Ze względu na "nieprzewidywalność Rosji" rząd Norwegii przedstawił program zbrojeń oraz modernizacji armii, która zyska nowe samoloty bojowe i okręty podwodne. - To największy wysiłek obronny od zimnej wojny - ogłosiła premier Erna Solberg.

11 tysięcy zatrzymań. "Chcą zniszczyć opozycję"

Zakończyła się pierwsza faza szeroko zakrojonej operacji banglijskiej policji przeciwko dżihadystom dokonującym zamachów na mniejszości wyznaniowe. Dokonano ponad 11 tys. zatrzymań, w tym 200 domniemanych ekstremistów oraz licznych opozycjonistów. Opozycja oprotestowała "arbitralne zatrzymania" 4 tys. swoich członków i zwolenników.

Ukraińcy w niewoli, Kijów liczy na pomoc Watykanu

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko oświadczył, że Kijów liczy na pomoc Watykanu w rozmowach o uwolnieniu zakładników w objętym konfliktem z separatystami prorosyjskimi Donbasie i ponowił zaproszenie do złożenia wizyty na Ukrainie przez papieża Franciszka.

Rosjanie zabili "Abu Jasira"

W trakcie operacji sił specjalnych w Dagestanie zabito przywódcę jednego z tamtejszych islamistycznych zbrojnych ugrupowań Hasana Abdullajewa, ściganego za zamachy na funkcjonariuszy porządku publicznego - poinformowały w piątek rosyjskie władze.

Potrzeba milionów na walkę z wirusem zika

Blisko 122 mln dolarów potrzeba, by zapobiegać medycznym komplikacjom wynikającym z zarażenia się wirusem zika oraz je kontrolować na obu kontynentach amerykańskich - poinformowała światowa Organizacja Zdrowia (WHO).

Urzędy marszałkowskie pod lupą CBA

Superkontrola w urzędach marszałkowskich. Centralne Biuro Antykorupcyjne weszło do szesnastu placówek, by sprawdzić jak wydawane były unijne fundusze w latach 2007 - 2013. W reackji na to działanie agencji, lider Platformy Obywatelskiej, Grzegorz Schetyna, napisał list, w którym apeluje do urzędników: "Nie dajcie się zastraszyć niegodnym metodom działania PiSu". O akcji kontrolnej podjętej przez CBA i jej motywach dyskutowali goście programu "Tak jest": Krzysztof Brejza z Platformy Obywatelskiej i Krzysztof Łapiński z Prawa i Sprawiedliwości.

Turcy zakazują parady LGBT

Doroczna parada środowisk LGBT w Stambule, Gay Pride, w tym roku nie odbędzie się - ogłosiły władze Stambułu. Zażądały od organizatorów, by podporządkowali się temu zakazowi. Parada miała się odbyć 26 czerwca, w środku ramadanu.

Po zabójstwie kampania referendalna zawieszona

Obie strony kampanii przed przyszłotygodniowym referendum w sprawie Brexitu odwołały wszystkie wydarzenia zaplanowane na sobotę. Ma to związek z zabójstwem w czwartek deputowanej do Izby Gmin Jo Cox. Od tego czasu kampania jest zawieszona.

Prawie połowa pytanych źle ocenia sytuację w kraju

Niemal połowa Polaków - 49 proc. badanych - uważa, że sprawy w Polsce idą w złym kierunku; 33 proc. jest przeciwnego zdania - wynika z najnowszego badania TNS Polska. Jednocześnie, jak podkreślają autorzy sondażu, w porównaniu z majem wzrosła liczba pozytywnych ocen - o 4 punkty procentowe.

Putin Trumpa "nie określiłby w żaden inny sposób"

Donald Trump jest ekstrawagancką osobą - stwierdził Władimir Putin, potwierdzając swoją ocenę kandydata do amerykańskiej prezydentury podczas dyskusji w ramach 20. Międzynarodowego Forum Gospodarczego w Sankt Petersburgu.

Dramat oślepionego psa poruszył internautów. Fundują nagrodę za wskazanie oprawcy

Zmiażdżone płuca, uszkodzona wątroba, oczy wypadające z oczodołów – w takim stanie do przemyskiego Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych trafił pies Oczko. Lekarze nie ustają w wysiłkach, by czworonóg odzyskał sprawność. Tymczasem internauci ogłaszają, że osoba która wskaże oprawcę Oczka dostanie nagrodę – blisko 1500 zł.

"Trwały fundament" stosunków polsko-niemieckich ma już 25 lat

Szef MSZ Niemiec Frank-Walter Steinmeier ocenił, że Traktat o dobrym sąsiedztwie z 1991 roku był "historycznym kamieniem milowym" w relacjach polsko-niemieckich, porównywalnym z uklęknięciem Willy'ego Brandta przed Pomnikiem Bohaterów Getta. Podpisany 17 czerwca 1991 roku w Bonn polsko-niemiecki traktat o dobrym sąsiedztwie podsumował powojenną normalizację stosunków dwustronnych.

Zabici, ranni, awarie. Tysiące interwencji po nawałnicach

Cztery osoby zginęły, a kilka zostało rannych w wyniku wichur i burz, które w piątek przeszły nad Polską. Nawałnice połamały tysiące drzew, wiele dróg zostało zablokowanych. W całym kraju co najmniej kilkaset tysięcy osób zostało pozbawionych prądu. Woj. warmińsko-mazurskim w kilku miejscach wstrzymano ruch kolejowy.

"Pilotażowe" punkty wycofania uzbrojenia w Donbasie

Nowe, "pilotażowe" punkty wycofania uzbrojenia ze strefy konfliktu między siłami rządowymi a prorosyjskimi separatystami w Donbasie. Ustalili je w Mińsku przedstawiciele tzw. czwórki normandzkiej – podała administracja prezydenta Petra Poroszenki.

Lekarka i jej pacjenci z zarzutami. Za łapówki

Lekarka z Sanoka usłyszała 38 zarzutów korupcji. Kobieta przyjmowała łapówki od swoich pacjentów. W jej gabinecie znaleziono m.in. gotówkę i drogie alkohole. Do wręczania korzyści majątkowych przyznało się dotychczas dziewięciu pacjentów, 22 jest podejrzanych.

Rośnie poparcie dla premier Szydło i jej rządu

Według najnowszego sondażu CBOS Polacy coraz lepiej oceniają politykę rządu a także premier Beatę Szydło. Według sondażu 41 proc. badanych jest zadowolonych z faktu, że pełni ona funkcję szefa rządu. To wzrost o 3 pkt. proc. w porównaniu z ubiegłym miesiącem.