Najnowsze

Najnowsze

"Tam rzeczywiście istniał większy plan". Islamiści chcieli podzielić kraj

Udaremniony został plan islamskich bojowników by zaprowadzić terror i przejąć całkowitą kontrolę nad 200-tysięcznym miastem Marawi - poinformowała w środę filipińska armia. Bojownicy, którzy według władz chcieli oderwać część terytorium Filipin, wciąż stawiają w mieście opór, oblężeni są jednak przez wojsko.

Więcej władzy dla Ziobry i szybkie awanse. Dziś w Sejmie projekt zmian w sądach powszechnych

Dziś w Sejmie prace nad projektem noweli Prawa o ustroju sądów powszechnych autorstwa PiS. Projekt zmienia model powoływania prezesów i wiceprezesów sądów powszechnych "w kierunku zwiększenia wpływu ministra sprawiedliwości na obsadę stanowisk". Zakłada między innymi, że minister sprawiedliwości będzie mógł przez pół roku odwołać każdego prezesa sądu w Polsce bez podania przyczyn.

Krzysztof Rutkowski zeznaje w sprawie śmierci Ewy Tylman. Do sądu dotarł spóźniony

Jego przesłuchanie miało zacząć się o godz. 11. Na czas jednak nie dotarł, spóźnił się kilkanaście minut. Były detektyw Krzysztof Rutkowski zeznaje w poznańskim sądzie w sprawie dotyczącej śmierci Ewy Tylman. W poszukiwania 26-latki zaangażował się trzy dni po jej zaginięciu. Szybko stawiał kolejne hipotezy: od porwania po rytualną egzekucję z wątkami satanistycznymi.

Wojna gangów w meksykańskim więzieniu. Nie żyją cztery osoby

W wyniku zamieszek, które wybuchły we wtorek w więzieniu w miejscowości Victoria w północno-wschodnim Meksyku, zginęły cztery osoby, sześć innych zostało rannych. Podczas starcia pomiędzy członkami konkurencyjnych gangów narkotykowych doszło do wymiany ognia.

PO pyta policjantów o spotkanie z Kempą. Zapowiada komisję śledczą i ustawę

Posłowie PO Borys Budka i Andrzej Halicki przyjechali do komisariatu komendy policji w Oleśnicy, by zadać pytania o rzekome spotkanie z szefową Kancelarii Premiera Beatą Kempą 22 maja. Według polityków Platformy, miało ono dotyczyć sprawy śmierci Igora Stachowiaka. Podczas konferencji przed komendą zapowiedzieli też, że razem z wnioskiem o odwołanie szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka złożą projekt ustawy, która "przeciwdziała stosowaniu tortur i wymuszaniu zeznań".

Nie ma prawa jazdy, na pasach przejechał czteroletniego chłopca. Dostał dozór policyjny

20-latek bez prawa jazdy, który w poniedziałek w Nowej Soli wjechał w czterolatka przejeżdżającego rowerkiem biegowym przez przejście dla pieszych i przejechał mu po nodze oraz brzuchu, nie trafi do aresztu. Sąd uznał, że wystarczający będzie dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju. - Będziemy składać zażalenie - informuje Zbigniew Fąfera z zielonogórskiej prokuratury.

"Planujemy zderzenie i pożar w tunelu pod Martwą Wisłą". Szukają uczestników "wypadku"

Gdyby w tunelu pod Martwą Wisłą doszło do zderzenia autobusu z samochodami osobowymi panika byłaby nieunikniona. Służby ratunkowe liczą, że nigdy nic takiego się nie zdarzy, ale chcą być gotowe. - Przeprowadzimy ćwiczenia ze statystami, żeby przygotować się na taką sytuację. Zgłosić może się każdy, kto jest pełnoletni - mówi Michał Adamkiewicz z Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.

"Instalacja wyrzutni musi poczekać". Korea wstrzymuje montaż THAAD

Pałac prezydencki w Korei Południowej poinformował w środę o bezterminowym wstrzymaniu rozmieszczenia amerykańskiego systemu obrony THAAD w bazie w Seongju. Powodem jest konieczność sporządzenia raportu o wpływie działań na środowisko - podała agencja Yonhap.

"Kolejny raz za cel wzięty został mundur"

"Kolejny raz za cel wzięty został mundur" - pisze w środę francuski dziennik "Le Figaro" o wtorkowym zamachu, w którym Algierczyk rzucił się z młotkiem na policjanta patrolującego plac przed katedrą Notre Dame. Jeden z kolegów funkcjonariusza z tego samego patrolu natychmiast odsunął się i dwoma strzałami w klatkę piersiową ranił terrorystę.

Kara więzienia za solidarność z Katarem. Dalszy ciąg konfliktu w Zatoce

Władze Zjednoczonych Emiratów Arabskich zabroniły publikowania w mediach wyrazów wsparcia dla Kataru, a osobom, które złamią ten zakaz grozi do 15 lat więzienia - poinformowała w środę telewizja panarabska Al-Arabija i dziennik "Gulf News". Emiraty zerwały w tym tygodniu stosunki dyplomatyczne z Katarem, oskarżając kraj o wspieranie terroryzmu.

Kolejna osoba aresztowana w związku z zamachem w Londynie

Brytyjska policja aresztowała w środę rano mężczyznę w ramach śledztwa w sprawie sobotniego ataku terrorystycznego w Londynie, w którym śmierć poniosło siedem osób, a około 50 zostało rannych. Zatrzymany ma 30 lat; jego tożsamości nie ujawniono.

Łowcy głów. "Znaleźlibyśmy cię wszędzie!"

Jest ich sześciu, nazywani są "łowcami głów". To policjanci z poznańskiego Zespołu Poszukiwań Celowych. Właśnie doprowadzili do zatrzymania Piotra R., który kilka dni temu spektakularnie uciekł warszawskiej policji. Ale to nie jedyna ich akcja. "Uwaga!" TVN jako jedyna redakcja w Polsce mogła podpatrywać ich przy pracy.

Media: nie będzie specjalnej jednostki w Białym Domu

Prezydent USA Donald Trump zdecydował się nie tworzyć specjalnej jednostki w Białym Domu (tzw. war room) zajmującej się reagowaniem na informacje związane ze śledztwem FBI dotyczącym związków otoczenia prezydenta z Rosją - podał we wtorek portal Politico.

"Dobra zmiana" w państwowych spółkach. "To jest taki TKM, którego do tej pory nie było"

Nigdy wcześniej nie było wymiany ludzi w radach nadzorczych państwowych spółek na taką skalę - twierdzą pomorscy politycy opozycji. Łupem polityków PiS padła jedna z najważniejszych spółek energetycznych w kraju, Energa. W jej spółkach córkach zasiadają liczni radni PiS z Pomorza. Przez jakiś czas pracował też dla niej Bartłomiej Misiewicz, symbol PiS-owskiego skoku na stołki, symbol, którym - według opozycji - może być też sama Energa. Dlaczego? Materiał "Czarno na białym".

Ławrow o Polsce i Litwie: prowadzą rusofobiczne działania

Szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow oskarżył we wtorek władze Polski i Litwy o - jak to ujął - "działania rusofobiczne", powołując się na zawieszenie przez Polskę małego ruchu granicznego z obwodem kaliningradzkim i budowę ogrodzenia na granicy litewsko-rosyjskiej.

16 stanów broni dekretu imigracyjnego Trumpa

Republikańscy urzędnicy z 16 stanów oświadczyli we wtorek, że będą bronić dekretu imigracyjnego prezydenta USA Donalda Trumpa. Stany złożyły już pismo do Sądu Najwyższego, w którym wyjaśniają, że dekret nie dyskryminował muzułmanów, a bronił bezpieczeństwa narodowego USA.