Najnowsze

Najnowsze

Dżihadyści "są w pułapce". Wysłannik USA: wszyscy zginą

Dżihadyści, z tak zwanego Państwa Islamskiego broniący się w Mosulu, znaleźli się w pułapce, bowiem wspierane przez USA irackie wojska całkiem odcięły dostęp do miasta z zewnątrz. Wszyscy bojownicy zginą - powiedział w niedzielę specjalny wysłannik USA do walki z IS.

Przeprosin nie będzie. "Oni powinni przeprosić"

Premier Holandii Mark Rutte wykluczył możliwość wystosowania przeprosin wobec Turcji za odesłanie z Holandii tureckiej minister Fatmy Betul Sayan. Wyraził jednak nadzieję na deeskalację sporu dyplomatycznego między dwoma krajami.

"Turcja niszczy fundamenty dalszej współpracy"

Minister finansów Niemiec Wolfgang Schaeuble powiedział w niedzielę, że spór o wystąpienia wyborcze tureckich polityków w Europie i aresztowanie dziennikarza mającego także paszport niemiecki, Deniza Yucela, bardzo utrudni rozmowy o pomocy gospodarczej dla Turcji.

Skutki wyboru Trumpa. "Zwrot na prawo amerykańskiej młodzieży"

Coraz więcej amerykańskich studentów, przedstawicieli pokolenia milenialsów, czyli osób urodzonych na przełomie XX i XXI wieku, zaczyna się identyfikować z Partią Republikańską. Zjawisko to można zauważyć nawet na tradycyjnie najbardziej lewicowych uczelniach.

Autobus wjechał w tłum na paradzie. Zginęło 38 osób

W haitańskim mieście Gonaives, leżącym 150 km na północ od stolicy Port-au-Prince, szybko jadący autobus wjechał w niedzielę rano w tłum, zabijając co najmniej 38 osób - informują służby ochrony miasta. Kilkadziesiąt osób odniosło bardzo poważne rany.

"Najpoważniejszy kryzys od lat". O co chodzi w sporze Turcji i Holandii

Relacje Holandii i Turcji są w "najpoważniejszym kryzysie od lat" - tak twierdzi premier tego pierwszego kraju Mark Rutte. Ankara grozi sankcjami, zamyka zlokalizowane na swoim terytorium placówki dyplomatyczne Królestwa Niderlandów i chce uczyć Europejczyków dyplomacji. Haga odpowiada, że nie będzie tolerować wieców politycznych innych państw na swoim terytorium. Sytuację komplikuje holenderska kampania wyborcza, w której istotną rolę odgrywają antyimigracyjne nastroje.

"To co uczyniono z osobą Tuska skłoniło kraje europejskie do jego wyboru"

Myślę, że jeszcze kilka tygodni temu nie było tak, że Donald Tusk był w stu procentach popierany - stwierdził w "Faktach po Faktach" Marek Grela, były ambasador RP przy Unii Europejskiej. Jego zdaniem to działanie polskich władz i brak skłonności do kompromisu sprawiły, że przywódcy 27 z 28 krajów członkowskich - poza Polską - zagłosowało za Tuskiem, dzięki czemu został on wybrany na stanowisku szefa Rady Europejskiej.

"Co będzie mówił obóz władzy? Tuska wina. Robią to pod wybory w 2020 roku"

- Trudno abstrahować od tego wszystkiego, co się stało i co się dzieje wokół wyboru Tuska. Niewątpliwie to jest dla Polski niefortunna sytuacja. Zajęliśmy stanowisko odosobnione, nie znaleźliśmy żadnego partnera - powiedział w "Faktach po Faktach" były marszałek Sejmu Marek Jurek. Ludwik Dorn komentował, że celem sprzeciwu Polski wobec wyboru Donalda Tuska, na przewodniczącego Rady Europejskiej, jest przygotowywanie się do wyborów prezydenckich w 2020 roku.

"Co będzie mówił obóz władzy? Tuska wina. Robią to pod wybory w 2020 roku"

- Trudno abstrahować od tego wszystkiego, co się stało i co się dzieje wokół wyboru Tuska. Niewątpliwie to jest dla Polski niefortunna sytuacja. Zajęliśmy stanowisko odosobnione, nie znaleźliśmy żadnego partnera - powiedział w "Faktach po Faktach" były marszałek Sejmu Marek Jurek. Ludwik Dorn komentował, że celem sprzeciwu Polski wobec wyboru Donalda Tuska, na przewodniczącego Rady Europejskiej, jest przygotowywanie się do wyborów prezydenckich w 2020 roku.

Wygrana polskiego rządu w Brukseli

Z różnych stron dobiegają głosy o porażce polskiego rządu. Komentarze różnią się głównie przymiotnikami określającymi skalę porażki. Niektórzy mówią, że jest katastrofalna. Inni, że miażdżąca. Tyle tylko, że autorzy tych komentarzy sami wyznaczają cele, które polski rząd miał osiągnąć, nie zastanawiając się, jakie było prawdziwe zadanie Beaty Szydło i Witolda Waszczykowskiego. Jeśli przyjmiemy, że chodziło o wygraną w głosowaniu, lub o przekonanie do kandydatury Saryusz-Wolskiego, to oczywiście możemy mówić o przegranej. Tylko, że cel nigdy nie był taki. Plan, który zarysował prezes PiS został wykonany w stu procentach. I za to należą się kwiaty. Komentarz Macieja Sokołowskiego, korespondenta TVN24 BiS w Brukseli.

Zamach na pielgrzymów w Damaszku. Ponad 70 ofiar

Syryjski sojusz dżihadystyczny Tahrir al-Szam, w którego skład wchodzi dawniej związana z Al-Kaidą grupa Dżabhat Fatah al-Szam, przyznał się w niedzielę do przeprowadzenia sobotnich zamachów na szyickich pielgrzymów w Damaszku, w których zginęło ok. 70 osób.

Egzotyczne małpy znalazły azyl w Poznaniu

Poznańskie Stare Zoo odżywa. Po niedawno otwartym azylu dla lisów, nadszedł czas na małpy. W wyremontowanej byłej ptaszarni schronienie znalazły niezwykle urocze, ocalone z fatalnych warunków tamaryny i marmozety, a wkrótce dołączy do nich również uratowana z cyrku kapucynka. Dzieci i ich rodzice byli zachwyceni widokiem szczęśliwych, dokazujących małp, a wszystkiemu akompaniował zespół grający południowoamerykańską muzykę.

Uno za 400 złotych i 39 innych "wraków". Zobacz niezwykły wyścig

W Gliwicach w niedzielę odbył się nietypowy wyścig. W ramach "Wrak Race Silesia" do rywalizacji stanęło 40 kierowców w samochodach, które lata świetności mają już za sobą. Warunek konieczny - jego wartość nie mogła przekraczać tysiąca złotych. Reporter TVN24, w fiacie uno za 400 złotych, spotkał panią Anię, która wóz kupiła specjalnie na wyścig. - Chyba chodzi o frajdę - powiedziała, dodając, że bardzo lubi szybką jazdę.

Działania Polski "dały ostateczny dowód na to, że Unia nie jest miłym gronem"

Polska dyplomacja udowodniła, że "Unia Europejska to nie jest takie miłe grono, gdzie wszyscy myślą tymi samymi kategoriami" - powiedział w "Kawie na ławę" w TVN24 Jacek Sasin. Poseł Prawa i Sprawiedliwości odniósł się w ten sposób do wyboru Donalda Tuska na kolejną kadencję szefa Rady Europejskiej. Zdaniem Sławomira Neumana z Platformy Obywatelskiej, obóz rządzący "wyprowadza Polskę z Unii Europejskiej".

Ponad 40 prokuratorów federalnych w USA poproszonych o odejście

Prokurator federalny Nowego Jorku Preet Bharara oznajmił w sobotę, że został zwolniony, po tym jak odrzucił wniosek Departamentu Sprawiedliwości z prośbą o złożenie dymisji - podaje Reuters. Administracja prezydenta Donalda Trumpa zwolniła w sumie na raz ponad 40 prokuratorów, którzy pracowali dla Baracka Obamy i byli przez niego powołani.

Dziecko wykąpane we wrzątku, matka z zarzutami. "Skrajne niedbalstwo, karygodne zaniedbanie"

Matka dziewczynki poparzonej wrzątkiem usłyszała zarzuty narażenia dziecka na ciężki uszczerbek na zdrowiu oraz nieudzielenia pomocy. Jak ustalili śledczy, 29-latka spod Gryfic (woj. zachodniopomorskie) prawdopodobnie wykąpała 5-letnią dziewczynkę w zbyt gorącej wodzie, a potem - wraz z mężem - zwlekała sześć dni z wizytą u lekarza. W momencie zatrzymania była pijana. Policja wnioskuje o tymczasowy areszt.