Najnowsze

Najnowsze

Szymański: Bruksela słusznie zakłada, że nie należy angażować się w relacje polsko-izraelskie

- Jedyne co jest w stanie zaoferować Donald Tusk, to podzielenie się fałszywą troską - mówił w "Jeden na jeden" w TVN24 wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański, komentując wypowiedź szefa Rady Europejskiej o Polsce. - Byłoby dobrze, gdyby wypowiedział się w tej sprawie w obronie polskich racji, bo zakładam, że jakieś polskie racje jednak w tym sporze dostrzega - dodał.

Mieli zgotować piekło dwójce dzieci. Parze z Drawska grozi dożywocie

Razem mieli katować chłopców. Ona – matka – według śledczych nie miała skrupułów, by stosować wymyślne tortury. On – partner matki – jest oskarżony także o brutalny gwałt. Ruszył proces pary z Drawska Pomorskiego. Za usiłowanie zabójstwa grozi im dożywocie. Sąd wyłączył jawność rozprawy.

Najpierw rozwiązanie sporu, potem rozmowy o wejściu do Unii

Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker wezwał w niedzielę władze w Skopje, aby rozwiązały trwający od wielu lat spór z Grecją dotyczący nazwy Macedonia. Uregulowanie tej kwestii ma być pierwszym krokiem w celu formalnego rozpoczęcia dialogu akcesyjnego z Unią Europejską.

Dwa medale Polaków. "Ocena jest pozytywna"

Prezes Polskiego Związku Narciarskiego jest zadowolony z występu swoich podopiecznych w Pjongczangu. - Zaplanowane nadzieje na medal były w skokach narciarskich i to się udało. Gdyby nie wyjątkowy pech w konkursie na obiekcie normalnym, byłby jeszcze jeden krążek - przyznał Apoloniusz Tajner.

"Za reformą są bardzo poważne racje. Oczekujemy poważnego ich potraktowania"

- Są istotne powody, by opinie wobec polskich reform formułować z większym umiarem. (...) Polska jest gotowa do tego, żeby rozmawiać, ale na pewno nie jesteśmy gotowi do tego, żeby przyjąć każdą uwagę do wykonania - oświadczył w poniedziałek w internetowej dogrywce "Jeden na jeden" w tvn24.pl wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański.

Szymański: Bruksela słusznie zakłada, że nie należy angażować się w relacje polsko-izraelskie

- Jedyne co jest w stanie zaoferować Donald Tusk, to podzielenie się fałszywą troską - mówił w "Jeden na jeden" w TVN24 wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański, komentując wypowiedź szefa Rady Europejskiej o Polsce. - Byłoby dobrze, gdyby wypowiedział się w tej sprawie w obronie polskich racji, bo zakładam, że jakieś polskie racje jednak w tym sporze dostrzega - dodał.

Nieznany los 110 dziewczynek uprowadzonych przez islamskich bojowników

Nigeryjskie władze podejrzewają, że dziewczynki mogły zostać porwane jako narzeczone dla ekstremistów z islamistycznej organizacji Boko Haram. Rząd Nigerii przyznał w niedzielę, iż 110 dziewczynek uprowadzonych ponad tydzień temu pozostaje nieodnalezionych. Rodzice, którzy stworzyli listę zaginionych, narzekają, że rząd nie spieszy się, aby zająć się tą sprawą - informuje agencja Reutera.

"Polityka nie zmieni dialogu Żydów i chrześcijan"

Ten typ dialogu jest niezwykle istotny, zarówno dla Żydów, jak i chrześcijan - oświadczył rabin Abraham Skórka podczas wizyty w Łodzi, gdzie w niedzielę spotkał się z metropolitą łódzkim arcybiskupem Grzegorzem Rysiem. Hierarcha podkreślał, że "nie zrozumiemy siebie, odcinając się od Izraela", a rabin dodał, iż "polityka nie może zachwiać dialogu pomiędzy przedstawicielami obu wyznań".

Walka z korupcją trafi do konstytucji

Komitet Centralny rządzącej Komunistycznej Partii Chin ogłosił w niedzielę, że zaproponuje dopisanie państwowej komisji nadzorczej - nowej potężnej superagencji do walki z korupcją - do listy organów państwowych wymienionych w konstytucji Chin - podała agencja Xinhua.

Turcja o rezolucji ONZ: nie wstrzyma ofensywy w Syrii

Rezolucja Rady Bezpieczeństwa ONZ w sprawie rozejmu w syryjskiej Wschodniej Gucie nie wpłynie na ofensywę, jaką w Afrinie prowadzi Turcja przeciw syryjskim Kurdom - oświadczył w niedzielę wicepremier Turcji Bekir Bozdag.

Korea Północna gotowa na dialog. Biały Dom: przekonamy się

Biały Dom oświadczył w niedzielę, że zajmie postawę wyczekującą, aby przekonać się, czy ostatnia oferta Korei Północnej na temat rozmów z USA jest poważna i czy Pjongjang rzeczywiście ma na myśli rozmowy o programie zbrojeń. - Przekonamy się - oświadczyła rzeczniczka Białego Domu Sarah Huckabee Sanders.

"Polityk Morawiecki zwycięża nad historykiem Morawieckim"

- Premier Mateusz Morawiecki hołduje innej wersji historii - stwierdził w "Faktach po Faktach" profesor Tomasz Nałęcz, były doradca prezydenta Bronisława Komorowskiego. Profesor Andrzej Rychard ocenił z kolei, że wystąpienie szefa polskiego rządu w Monachium mogło być "malutkim krokiem w stronę naprawienia" relacji Polski z Izraelem. Jak jednak dodał, jego "nieszczęsna wypowiedź" pogłębiła problem. Gościem drugiej części "Faktów po Faktach" była profesor Monika Płatek.

"Nie zapomnimy i nie wybaczymy"

Na dwa dni przed trzecią rocznicą śmierci Borysa Niemcowa w wielu miastach Rosji odbyły się w niedzielę demonstracje upamiętniające byłego wicepremiera Rosji i polityka opozycji antykremlowskiej. Niemcow został zastrzelony w Moskwie 27 lutego 2015 roku.

Bazylika Grobu Pańskiego w proteście zamknięta do odwołania

Przedstawicie Kościołów w Jerozolimie zamknęli w niedzielę Bazylikę Grobu Pańskiego na znak bezprecedensowego protestu przeciwko podatkom i planowanej polityce wywłaszczania. Oskarżają Izrael o systematyczny atak na obecność chrześcijan w Ziemi Świętej.

"Polityk Morawiecki zwycięża nad historykiem Morawieckim"

- Premier Mateusz Morawiecki hołduje innej wersji historii - stwierdził w "Faktach po Faktach" profesor Tomasz Nałęcz, były doradca prezydenta Bronisława Komorowskiego. Profesor Andrzej Rychard ocenił z kolei, że wystąpienie szefa polskiego rządu w Monachium mogło być "malutkim krokiem w stronę naprawienia" relacji Polski z Izraelem. Jak jednak dodał, jego "nieszczęsna wypowiedź" pogłębiła problem.

"Drażliwa rozmowa" z Trumpem i odwołana wizyta prezydenta Meksyku

Prezydent Meksyku Enrique Pena Nieto odłożył swoją pierwszą wizytę w Białym Domu - informuje agencja Reutera, powołując się na wysokich rangą amerykańskich urzędników. Decyzję taką podjął po "drażliwej rozmowie telefonicznej" z prezydentem USA Donaldem Trumpem.

"Człowiek chory na Polskę"

Poczucie humoru a la Charlie Chaplin, charyzma, siła charakteru, siła osobowości, umiejętność przekazywania swoich myśli - tak o Józefie Piłsudskim mówi jego wnuczka Joanna Onyszkiewicz w rozmowie z reporterką TVN24 Brygidą Grysiak. - Był człowiekiem chorym na Polskę - dodaje z kolei profesor Włodzimierz Suleja, biograf Piłsudskiego.