Najnowsze

Najnowsze

22 lata rządów i starczy? Niewiele na to wskazuje

Alaksandr Łukaszenka włada swoim krajem 22 lata, ale każda władza, nawet najdłuższa kiedyś się kończy. Brutalność, z jaką zdecydował się tłumić ostatnie protesty, może dowodzić, że zaczął się bać i ten czas powoli nadchodzi. Ale czy na pewno? W jego wypadków o utracie władzy zdecydować mogą albo jego rodacy, albo Władimir Putin. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

"Fakty" TVN programem informacyjnym roku

"Fakty" TVN wyróżnione w kategorii "program informacyjny roku". W czasie Wielkiej Gali Złotych i Kryształowych Anten Świata Telekomunikacji i Mediów nagrodę w imieniu zespołu odebrał Grzegorz Kajdanowicz.

Ćwiczą, polując na żywych ludzi. 12-latek: wyprali mi mózg

Pokazywali nam nagrania, jak wysadzają się zamachowcy samobójcy. Uczyli jak atakować wozy opancerzone - mówi 12-letni Mahmud, który był szkolony w tajnym obozie tak zwanego Państwa Islamskiego. Dotarli do niego reporterzy Sky News i ujawnili, jak terroryści łamią psychikę młodych zwerbowanych dzieci, robiąc z nich maszyny do zabijania. Materiał magazynu "Polska i Świat".

Coraz mniej młodych w policji

Młodzi nie garną się do pracy w policji - jest za dużo niebezpieczeństw, a za małe pensje. Ta tendencja może się utrzymać, bo i przywilejów coraz mniej. O karierze w mundurze Łukasz Wieczorek.

Po małżeństwo do Strasburga

Próbowali już wszystkiego, walczyli na własną rękę. W kraju wyczerpali już wszystkie możliwości. Teraz o pomoc proszą Europejski Trybunał Praw Człowieka. Do Strasburga właśnie trafiły cztery skargi par homoseksualnych z Polski, które chcą zalegalizować swój związek. Za chwilę dołączy do nich kolejna. Paulina Chacińska.

Ksiądz uderzył ucznia w czasie rekolekcji

Nie mógł opanować grupy, więc uderzył ucznia. Ta historia o tyle bulwersuje, że zrobił to ksiądz podczas rekolekcji i nadal je prowadzi. Duchowny do ciosu się przyznaje i tłumaczy swoje zachowanie. Tyle, że w tym przypadku przeprosiny mogą nie wystarczyć. Maria Mikołajewska.

Metropolia warszawska jeszcze większa?

Wielka Warszawa jeszcze większa. PiS dołącza do projektowanej mapy kolejne gminy, a Jacek Sasin z rządzącej partii mówi o szeroko prowadzonych konsultacjach społecznych. Pytanie z kim i gdzie te konsultacje, bo nikt o niczym nie wie. Michał Chlebowski.

Rosyjski oligarcha chce stanąć przed amerykańskim Kongresem

Rosyjski miliarder Oleg Deripaska oświadczył, że może stawić się na przesłuchaniach w Kongresie USA w związku z informacjami o jego kontaktach z byłym doradcą Donalda Trumpa, Paulem Manafortem. Oświadczenie oligarchy ukazało się w amerykańskim dzienniku "The Wall Street Journal".

Zginęli cywile. Generał: mogliśmy odegrać rolę w zabiciu tych osób

Siły koalicji pod wodzą USA najprawdopodobniej odegrały rolę w wybuchach, które miały miejsce w marcu w Mosulu, w wyniku których śmierć ponieśli iraccy cywile - oświadczył we wtorek gen. Stephen Townsend. Zaznaczył jednak, że także dżihadyści mogli się do nich przyczynić, a użyta przez koalicję amunicja nie powinna doprowadzić do zawalenia się budynku, w którym przebywały ofiary.

Sasin: konsultacje w sprawie metropolii jeszcze w tym tygodniu

- Ja i Prawo i Sprawiedliwość bardzo szanujemy głos suwerena, dlatego prowadzimy bardzo szerokie konsultacje w tej chwili, chcemy żeby się oczywiście jak najwięcej mieszkańców wypowiedziało - stwierdził Jacek Sasin z PiS. "Kropkę nad i" zdominował temat projektu PiS utworzenia "metropolii warszawskiej" i zdecydowanego głosu mieszkańców Legionowa, którzy opowiedzieli się przeciwko temu pomysłowi w referendum. Sasin zapewnił, że konsultacje pomysłu z mieszkańcami rozpoczną się w tym tygodniu.

Śmierdząca sprawa

Pachnący interes i śmierdząca sprawa. W programie kulisy afery, jaka wstrząsnęła właśnie Centralnym Biurem Śledczym. Aż kilkunastu funkcjonariuszy tej elitarnej jednostki zostało zatrzymanych i usłyszało zarzuty. Prokuratura twierdzi, że to śledztwo, jakiego jeszcze nie miała, a sami policjanci, że to katastrofa dla formacji, która ma ścigać najgroźniejszych przestępców, a nie się w nich zamieniać. Wszystko zaczęło się niepozornie, od przywłaszczenia skonfiskowanych w nielegalnej fabryce podróbek perfum. Zeznania policjantów, którzy poszli na współpracę i zostali tak zwanymi małymi świadkami koronnymi, mogą doprowadzić do spraw dotąd skutecznie tuszowanych - Leszek Dawidowicz.

"Chodzące akty oskarżenia reżimu PiSu"

- Waszczykowski to albo człowiek, który się nie kontroluje, albo taki, co czerpie perwersyjną przyjemność z perwersyjnych zachowań prowokujących publicznie - mówił o ministrze spraw zagranicznych Witoldzie Waszczykowskim były minister finansów profesor Leszek Balcerowicz w "Faktach po Faktach". Komentował też działania ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza nazywając go "ministrem rozbrajania narodu".

Sasin: Konsultacje w sprawie metropolii jeszcze w tym tygodniu

- Ja i Prawo i Sprawiedliwość bardzo szanujemy głos suwerena, dlatego prowadzimy bardzo szerokie konsultacje w tej chwili, chcemy żeby się oczywiście jak najwięcej mieszkańców wypowiedziało - stwierdził Jacek Sasin z Prawa i Sprawiedliwości. "Kropkę nad i" zdominował temat projektu PiS utworzenia "metropolii warszawskiej" i zdecydowanego głosu mieszkańców Legionowa, którzy opowiedzieli się przeciwko temu pomysłowi w referendum. Sasin zapewnił, że konsultacje pomysłu z mieszkańcami rozpoczną się w tym tygodniu.

"Chodzące akty oskarżenia reżimu PiSu"

- Waszczykowski to albo człowiek, który się nie kontroluje, albo taki, co czerpie perwersyjną przyjemność z perwersyjnych zachowań prowokujących publicznie - mówił o ministrze spraw zagranicznych Witoldzie Waszczykowskim były minister finansów profesor Leszek Balcerowicz w "Faktach po Faktach". Komentował też działania ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza nazywając go "ministrem rozbrajania narodu". Gościem w drugiej części programu był Adrian Zandberg z partii Razem.

Modernizacja armii według PiS

Wiceminister Kownacki przekonuje, że zakup śmigłowców transportowych nie jest pilną potrzebą polskiego wojska. Będę podtrzymywał swoje stanowisko, że nie jest to sprawa kluczowa i najważniejsza w ministerstwie obrony narodowej - tak wiceszef MON komentował w programie "Tak jest" sprawę zakupu. Zapewnił jednocześnie, że te śmigłowce, które są armii niezbędne, będą dostarczone jak najszybciej. Chodzi o maszyny ze specyfikacją zwalczania okrętów podwodnych i te przeznaczone do ratownictwa.

Zapach pieniędzy

Jak rozpoznać, że markowe perfumy są oryginalne, a nie podrabiane? Bardzo łatwo się pomylić, bo podróbki są dziś prawie jak oryginały. Prawie, jak wiadomo, robi różnicę, choć nie dla tych, którzy na produkcji i handlu fałszywymi zapachami zarabiają krocie. Przebitka jest wielokrotna, a takie podróbki wszechobecne. Nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę. Jak nie dać się nabrać? O tym Jacek Smaruj.

Strefa bezpieczeństwa wokół Białego Domu. Wezwano saperów

Biały Dom został zabezpieczony, a wokół jego posesji wytyczona została strefa bezpieczeństwa - poinformowała we wtorek rzeczniczka Secret Service. Działania te podjęto po tym, jak do jednego z agentów w pobliżu budynku zbliżył się mężczyzna z podejrzaną paczką.

Wynieśli zabytki z Auschwitz. Usłyszeli wyrok

Wynieśli z terenu Muzeum Auschwitz części maszynki do strzyżenia i widelca oraz dwa kawałki szkła zbrojonego ze świetlików. Dziś usłyszeli za to wyrok. Mowa o dwóch nastoletnich Anglikach skazanych przez krakowski sąd m.in. na karę grzywny.

To nie ludzkie szczątki. Biegli o znalezisku w podniesionym wraku

Fragmenty kości odnalezione we wtorek przez ekipy poszukiwawcze pracujące przy ściąganiu z mielizny zatopionego w 2014 roku południowokoreańskiego promu nie są szczątkami jednej z dziewięciu niezlokalizowanych dotąd ofiar katastrofy, lecz szczątkami zwierzęcymi - poinformowały południowokoreańskie źródła rządowe.

Szkocki parlament za powtórnym referendum niepodległościowym

Deputowani w Edynburgu zdecydowali we wtorkowym głosowaniu o poparciu pomysłu pierwszej szkockiej minister Nicoli Sturgeon chcącej zorganizowania drugiego referendum niepodległościowego pod koniec 2018 roku lub na początku 2019 roku. Brytyjski rząd odpowiedział, że nie będzie negocjował w tej sprawie ze Szkotami.

Polski rząd do ONZ: przestrzegamy praw człowieka. Organizacje pozarządowe: nie wszędzie

Polski rząd przekonuje ONZ, że państwo polskie przestrzega praw człowieka. Ma się to przejawiać m.in. w poszanowaniu wolności mediów, przeciwdziałaniu dyskryminacji, zapewnieniu kobietom dostępu do bezpłatnej aborcji i ściganiu przestępstwa motywowanych nienawiścią. Rzeczywistość nie jest taka jak chciałby rząd - mówią organizacje pozarządowe. Wysyłają do ONZ swoje raporty i zapowiadają, że na pewno wezmą udział w debacie o Polsce.