Najnowsze

Najnowsze

Ratownicy na fali

Ratownicy pilnie poszukiwani, i to w całej Polsce. Z roku na rok jest ich coraz mniej, ale tak źle jeszcze nie było, a to może źle wróżyć tegorocznym wakacjom nad wodą. W zeszłym roku utonęło w Polsce ponad pół tysiąca ludzi, od marca tego roku już 90. Praca jest, ale chętnych brak.

Prezydent mianował nowych ambasadorów

Poganiał go prezydencki minister Krzysztof Szczerski. Witold Waszczykowski przyspieszył więc z nominacjami w dyplomacji, ale kiedy dodał gazu, nominacje złapały poślizg. Prezydent w końcu je podpisał, ale decyzje przyćmiła polityczno-dyplomatyczna wymiana ciosów.

Spór o reformę edukacji

Sprawa referendum edukacyjnego wydaje się być przesądzona, ale nauczyciele i rodzice nie poddają się i protestują przed Sejmem. Chcą cofnięcia reformy minister Zalewskiej. Na razie PiS chce sprawę skierować do komisji, ale niewykluczone, że wkrótce trafi ona do kosza - a razem z nią milion podpisów pod wnioskiem.

Komisja przesłuchała Michała Tuska

Trudne siedem godzin Michała Tuska przed komisją Amber Gold. Syn byłego premiera odpowiadał na pytania posłów, bo pracował dla linii OLT Express, gdzie inwestorem była firma Marcina P. Michał Tusk nie krył, że zeznaje, bo ma takie a nie inne nazwisko. Przyznał, że wiedział, że "Amber Gold to lipa".

Odświeżona ekipa Macrona. Zmiany w kilku resortach

Nicole Belloubet jako nowa minister sprawiedliwości, Florence Parly - minister sił zbrojnych, Stephane Travert - minister rolnictwa i Nathalie Loiseau - minister do spraw europejskich dołączyli w środę do drugiego rządu Francji za prezydentury Emmanuela Macrona.

Policjant zaatakowany nożem na lotnisku

Atak na policjanta, do którego doszło w środę na międzynarodowym lotnisku w mieście Flint w amerykańskim stanie Michigan, mógł mieć podłoże terrorystyczne - podała agencja AP, powołując się na źródła w organach ścigania

Kto walczy w obronie Puszczy Białowieskiej?

Do wrogów, z którymi - jak mówił dyrektor - Lasy Państwowe sobie poradzą, zaliczyć można teraz ekologów z Greenpeace i fundacji Dzika Polska, którzy przypięli się do drzew w okolicach Czerlonki w Puszczy Białowieskiej. Domagają się wstrzymania wycinek starego drzewostanu. Zdaniem resortu środowiska, protest aktywistów to "atak na ministerstwo i rząd Prawa i Sprawiedliwości". Kim są ludzie, którzy ten - zdaniem ministra - atak prowadzą sprawdza Magdalena Gwóźdź.

Była działaczką Frontu Narodowego, zakochała się w mieszkańcu "dżungli"

Zaledwie kilka lat temu Beatrice Huret roznosiła ulotki wrogo nastawionego do imigrantów Frontu Narodowego. Przypadek sprawił, że pewnego dnia trafiła do "dżungli" - owianego złą sławą dzikiego obozowiska w Calais. Tam poznała Mokhtara - byłego nauczyciela, który uciekł z rodzinnego Iranu. Zakochała się bez pamięci i pomogła mu dostać się do Wielkiej Brytanii. Teraz grozi jej więzienie.

W puszczy

Pokażemy, jak konflikt o Puszczę Białowieską podzielił mieszkańców terenów z nią sąsiadujących. Ludzi, którzy ten najstarszy w Europie naturalny las znają najlepiej, którzy związani są z nim często od pokoleń i których całe życie toczy się właśnie wokół tych drzew. Rozmawiał z nimi Piotr Czaban.

Leśne państwo

W poprzednim reportażu leśnik z Puszczy Białowieskiej mówił niemal ze łzami w oczach, że dziś nie wyciąłby już żadnego drzewa, ale zupełnie co innego mówią leśnicy z Lasów Państwowych. W tej walce o Puszczę to potężny sojusznik ministra Szyszki, bo lasy to aż 1/3 Polski. Miliony hektarów, miliardy złotych i największy leśny biznes w Europie. Choć leśnicy nie lubią tego określenia, liczby, które pokaże Artur Warcholiński, mówią same za siebie. Leśne państwo - to jak państwo w państwie.

Środowisko ministra

Lasy Państwowe to niejedyny potężny sojusznik ministra Szyszki. Ministra, który znany jest między innymi z tego, że ma problemy z wypełnieniem prostych oświadczeń majątkowych, co jest o tyle ciekawe, że jego polityczna kariera wskazuje raczej, że jest człowiekiem bardzo dobrze kalkulującym. Wprawdzie ma wielu wrogów, ale ma też dwóch silnych sprzymierzeńców - prezesa Kaczyńskiego i ojca Rydzyka. Jak bardzo dodaje mu to pewności siebie, pokazuje historia ze słynną już "córką leśniczego”. Cyprian Jopek.

"Trzeba było tę komisję powołać, żeby upokorzyć młodego człowieka"

Ta cała komisja nie ma na celu wyjaśnienia czegokolwiek dotyczącego Amber Gold. Tą sprawą zajmuje się prokuratura, zajmowały się służby - mówiła w "Faktach po Faktach" była premier Ewa Kopacz. Odniosła się tak do przesłuchania Michała Tuska przez komisję śledczą ds. Amber Gold. Gośćmi w drugiej części programu byli Sławomir Broniarz i Jan Wróbel.

Filipiny: islamiści uciekli, zakładnicy są bezpieczni

Grupa Bojowników o Wolność Islamskiego Marawi, która w środę zajęła szkolę i wzięła zakładników w miasteczku Pigcawayan na wyspie Mindanao, uciekła - poinformował rzecznik filipińskiej armii Restituto Padilla.

Zamachowiec z Molenbeek był znany policji, ale nie z islamskiej radykalizacji

Zamachowiec Osama Zariouh, który próbował przeprowadzić atak terrorystyczny na Dworcu Centralnym w Brukseli, był znany policji z powodu narkotyków, a nie islamskiej radykalizacji - poinformowała burmistrz dzielnicy Molenbeek-Saint-Jean Francoise Schepmans. Po przeszukaniu domu mężczyzny belgijska prokuratura federalna przekazała jednak, że mógł on sympatyzować z tak zwanym Państwem Islamskim.

Spór o reformę edukacji

W nocy w Sejmie odbyła się debata w sprawie obywatelskiej inicjatywy przeprowadzenia referendum dotyczącego wprowadzonej przez Prawo i Sprawiedliwość reformy systemu oświaty. Wniosek o referendum edukacyjne podpisało milion obywateli. Pytanie, które rodzice uczniów i nauczyciele chcieli zadać Polakom, brzmiało "Czy jest Pani/Pan przeciwko reformie edukacji, którą rząd wprowadza od 1 września 2017 roku?". W czasie sejmowej debaty wszystkie kluby opozycyjne opowiedziały się za przeprowadzeniem referendum - ale klub PiS przesłał wniosek do prac w komisji. O sporze wokół reformy edukacji dyskutowały Katarzyna Lubnauer z .Nowoczesnej i Marzena Machałek, wiceminister edukacji z PiS.

Kulisy dymisji wiceszefa BOR

Nagła dymisja wiceszefa BOR pułkownika Tomasza Kędzierskiego zapowiada kolejną falę odejść doświadczonych funkcjonariuszy z tej formacji - dowiedział się portal tvn24.pl.

5-latek utonął w studzience

5-letni chłopiec utonął w studzience kanalizacyjnej w Białogardzie (Zachodniopomorskie). Na razie o tragedii wiadomo niewiele. Studzienka znajduje się w pobliżu placu zabaw.

Jak każdy z nas może pomóc uchodźcom - przewodnik

Każdy, kto tylko zechce, może pomóc uchodźcom i to w różnej formie. Może przekazać pieniądze, nie ruszając się z domu. Może wyjść z domu i wziąć udział w jakimś dobroczynnym przedsięwzięciu, które odbywa się w okolicy. Może wreszcie, o ile jego oferta zostanie przyjęta - zgłosić się do jednej z organizacji humanitarnych, wyjechać do miejsc, gdzie przebywają uchodźcy i pomagać im bezpośrednio.

Przypadek czy manifest? Kapelusz królowej w centrum uwagi

Brytyjska królowa Elżbieta II otworzyła w środę formalnie nową sesję brytyjskiego parlamentu, wygłaszając mowę tronową. Wśród najważniejszych tematów były ustawy związane z Brexitem. Jednak światowe media zwróciły uwagę na kapelusz monarchini, który przypominał flagę Unii Europejskiej.

Niebezpieczne manewry Rosjan nad Bałtykiem. Szwecja żąda wyjaśnień

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Szwecji wezwało ambasadora Rosji w Sztokholmie w związku z niebezpiecznym przelotem rosyjskiego myśliwca. Maszyna znalazła się "bardzo blisko" szwedzkiego samolotu zwiadowczego w międzynarodowej przestrzeni powietrznej nad Bałtykiem - poinformowała w środę agencja Associated Press.

Dali z siebie wszystko, by ratować ludzi. Poruszające zdjęcia wyczerpanych strażaków

Pożar w dystrykcie Leiria to jedna z największych klęsk, które w ostatnich dziesięcioleciach dotknęły Portugalię. Ogień doprowadził do śmierci 64 osób i spustoszył około 30 tys. hektarów lasu i gruntów rolnych. Do walki z żywiołem zaangażowano ponad dwa tysiące strażaków. Niezwykłe zdjęcia opublikowane w mediach społecznościowych ukazują bohaterstwo wyczerpanych funkcjonariuszy.