Najnowsze

Najnowsze

Mała Holandia, a ma już 13 medali. Kolejny dzień, kolejne złoto w panczenach

Zakończyła się rywalizacja w siódmym dniu igrzysk olimpijskich w Pjongczangu. Godnym podkreślenia jest już szósty złoty medal reprezentacji Holandii w panczenach. W sumie ten mały kraj ma już 13 krążków, a wszystkie wywalczone na lodowych torach. Z polskiego punktu widzenia najciekawiej było w kwalifikacjach do konkursu skoków na dużym obiekcie. Tak relacjonowaliśmy wydarzenia z olimpijskich aren w sport.tvn24.pl.

Polacy awansowali w komplecie. Inni skakali dalej

Czterech Polaków zakwalifikowało się do sobotniego konkursu na dużej skoczni na igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu. Najwyżej - siódmy - był Kamil Stoch, który poleciał na odległość 131,5 metra. Wygrał Norweg Robert Johansson.

"Spraw, żeby broń nie trafiała do rąk dzieci!". Apel zrozpaczonej matki do Trumpa

Najbliżsi uczniów z liceum na Florydzie domagają się zaostrzenia kontroli i warunków sprzedaży broni - Karabiny powinni mieć żołnierze, policja i nikt po za nimi - mówi dziadek jednej z ofiar tragedii. Jedna z kobiet, która straciła córkę w strzelaninie, na antenie CNN krzyczała, sugerując prezydentowi Trumpowi, co może w tej sprawie zrobić.

Na K2 złamał przedramię, musiał wracać do Polski. "Czuję się jak dezerter"

Rafał Fronia, członek narodowej wyprawy na K2, musiał wrócić do Polski. Wszystko przez wypadek, do jakiego doszło podczas podchodzenia do obozu C1. Himalaista był gościem "Rozmowy Dnia" Radia Wrocław. - Jeśli ludzie będą zaaklimatyzowani i będzie okno pogodowe, to mają stuprocentową szansę na zdobycie szczytu - ocenił szanse kolegów na zdobycie K2.

Manifest PO i Nowoczesnej na wybory. "Odpowiada na pytanie, o co chcemy się bić"

Platforma Obywatelska i Nowoczesna ogłosiły w piątek w Sejmie wspólny manifest programowy na wybory samorządowe. Jak podkreślali politycy obu partii, ma to być krok milowy do wspólnej koalicji. - Odpowiada na zasadnicze pytanie, o co chcemy się bić w tych wyborach samorządowych, o jaką Polskę chcemy walczyć dla Polek i Polaków - wyjaśniał poseł PO Mariusz Witczak.

Morawiecki w Berlinie. Spotkanie z Angelą Merkel

Od ceremonii oficjalnego powitania przed Urzędem Kanclerskim w Berlinie rozpoczęło się w piątek spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z kanclerz Niemiec Angelą Merkel. Rozmowy dotyczą między innymi współpracy politycznej i gospodarczej, przyszłości UE oraz polityki migracyjnej.

Laserowy czujnik ma pomóc kierowcom i ocalić szlabany

Pierwszy w Polsce czujnik laserowy na przejeździe kolejowym we Wrocławiu ma poprawić bezpieczeństwo kierowców. I odciążyć pracowników kolei. Ci tylko w 2017 roku musieli ponad 160 razy naprawiać w tym miejscu uszkodzone rogatki. Wszystko przez to, że zautomatyzowane szlabany wielokrotnie opadały na auta. Dochodziło też do "uwięzień" samochodów, tuż przed mknącymi pociągami. - Dlatego wprowadziliśmy wirtualnego koordynatora - mówią kolejarze.

Korespondent "Die Welt" na wolności. Merkel dziękuje ministrowi

Korespondent niemieckiego dziennika "Die Welt" Deniz Yucel, który od roku przebywał w tureckim areszcie w związku z zarzutami o działalność terrorystyczną, został wypuszczony na wolność - podała w piątek jego macierzysta redakcja. Zadowolenie z tego faktu wyraziła kanclerz Angela Merkel.

"Teraz prokuratura ma związane ręce". Reporter "Superwizjera" o planowanej zmianie prawa

- Jest takie słowo klucz: "publiczne", które powoduje, że prokuratura ma teraz związane ręce - powiedział w piątek we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 Bertold Kittel, jeden z autorów głośnego reportażu "Superwizjera" TVN o polskich neonazistach. Komentował w ten sposób przepisy pozwalające ścigać osoby propagujące totalitaryzmy. Dodał, że cieszą go plany ministerstwa, by usunąć słowo "publiczne" z Kodeksu karnego.

"Temu psuciu państwa należy powiedzieć stop". Wiceprezes Trybunału Konstytucyjnego dziś milczy

Kiedy w lipcu 2015 roku ówczesny prezydent Bronisław Komorowski, podobnie jak teraz Andrzej Duda w przypadku ustawy o IPN, skierował do Trybunału Konstytucyjnego w tak zwanym w trybie następczym ustawę o in vitro, Mariusz Muszyński, obecny wiceprezes Trybunału Konstytucyjnego, zarzucił Komorowskiemu łamanie Konstytucji. Mówił wtedy, że"temu psuciu państwa należy powiedzieć stop". Dziś milczy.